ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Lüks ve konforlu bir terapi yöntemi olarak bilinen masaj, aslında ruh ve beden sağlığı bütünlüğü içinde zaman zaman uygulanması gereken bir ihtiyaçtır. 6000 yıl önce Mısır ve Çin gibi büyük medeniyetlerde onama, sağlıklı kalma, güzelleşme ve hastalıkları önleme gibi etkileri ile kullanılmakta olan masaj, farklı kültürlerde farklı amaçlar ile binlerce yıldır süregelen birçok olumlu etkisi ile delişim sağlayarak uygulanmaktadır. Masaj salonu işletmeciliğinde dünyadaki tüm gelişmeleri izleyerek uygulamaya koyan deneyim sahibi Ankara masaj salonları alanında profesyonel masaj terapistleri ile bilinmektedir.

Ankara Masaj Otel Kalitesi ve Uzmanlığı

Nerde ise insanlık tarihi kadar eski bir geçmiş sürece sahip masaj, insan vücudu üzerinde fizyolojik ve psikolojik rahatlama sağlamanın yanı sıra kronik ağrı tedavisi ve genel sağlık açısından oldukça yararlı bir yöntem olarak bilinmektedir. En anlaşılır tarifi ile vücut üzerine uygulanan dokunma, ovma ve bası gibi hareketler ile o bölgedeki kan dolaşımının artmasını ve kas sistemini gevşemesinin sağlanması olan masaj aynı zamanda büyük bir keyif ve konfor hissi de yaratmaktadır. İnsan vücudu için pek çok açıdan oldukça olumlu etkileri olan masaj Ankara masaj otel kalitesi ve alanında uzman personeli ile fizyolojik, mekanik ve psikolojik olarak da birey üzerinde sağlık açısından etkili olmaktadır.

Yüzlerce yıldır tüm kültürlerde ve kadim topluluklarda koruyucu ve tedavi edici etkinliği nedeni ile kullanılmakta olan masaj Türk toplumlarında genel olarak hamam kültürü ve kupa çekmek v.b uygulamalar biçiminde yer almaktadır. İnsan sağlığı açısından bilinen pek çok yararı olan masaj uygulanması sırasında vücut tarafından üretilmekte olan etkili bir doğal hormon olan endorfin salgılanmaktadır. Salgılanan endorfin ile masaj uygulanan birey üzerinde ise rahatlama hissi oluşmaktadır.

Bilinen birçok pozitif etkisinin yanı sıra vücutta güçlenme ve dinçlik sağlayan masaj, bu alanda eğitim almış masör ya da masöz adı verilen uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. Geçmişten bu güne değin profesyonel ve üst seviye kaliteli salonların yer aldığı Ankara masaj salonları masaj uygulamasında öncü ve deneyimli kuruluşların yer aldığı bir şehir olarak tanınmaktadır.

Sağlık Turizmi, SPA Merkezleri ve Ankara

Kış turizmi, inanç turizmi gibi çeşitlenen turizm hareketleri içinde sağlık turizmi günümüzde başı çekiyor. Dünyadaki pek çok hasta doğal kaynak sularında ve kaplıcalarında, başta deri ve romatizmal hastalıklar olmak üzere, dertlerine çare arıyor. Türkiye bütün turizm çeşitlerinde olduğu gibi sağlık turizmi açısından da çok şanslı bir ülke. Gerekli potansiyel fazlasıyla var. Eskiden belediyelere bağlı olarak çoğu bakımsız şartlarda çalışan kaplıcalar bugün modern tesislere dönüştüler. Kaynak bölgelerinde kurulan bu tesisler genellikle beş yıldızlı otel biçimindeler. Böylece kendi içlerinde SPA hizmeti de sunmuş oluyorlar.

Ankara Kaplıcalar Şehridir

Başkent Ankara da bu şanslı bölgelerden biri. Tarih boyunca pek çok şifalı su kaynağının bu bölgede olduğu biliniyor. Bugün Haymana, Güdül, Kızılcahamam, Pursaklar gibi ilçelerle birlikte Ankara’nın şehir merkezinde bile Ankara SPA Merkezleri tesisleri var. Sudan gelen sağlık demek olan bu kavram yüzme havuzu, masaj salonları, jakuzi, Türk Hamamı, sauna gibi kaplıca suyuna bağlı olarak çalışan modern tesisleri yarattı. Ankara’da neredeyse bütün beş yıldızlı otellerde SPA bölümü var. Zaten Ankara’nın kendisi bütünüyle SPA olarak düşünülebilecek bir şehir. Olmayan bölgelere bile kaplıca suyu getirtiliyor.

Üçüncü Yaş Turizmi

Bu ülke turizmi açısından da büyük bir hareketlilik sağlıyor. Özellikle üçüncü yaş turizmi olarak bilinen 60 yaş üstü yabancı hastaların geldiği modern tesisler dış ülkelerdeki benzerlerinden çok daha iyi kalitede hizmet veriyorlar. Ülkemizde bugün ilgili bakanlık tarafından turistik olarak belgelenmiş 82 tesis var ve bunların çoğu İç Anadolu bölgesinde. Doğal olarak Ankara da bir merkez olarak ilgi çekiyor. Sadece sağlık turizmi ve kaplıca açısından değil, Ankara SPA hizmeti veren otelleri aynı zamanda değişik bir hafta sonu tatili seçimi olarak da düşünebilirsiniz. Bütün aile memnun kalacaktır, çünkü bu tesislerde her yaş grubuna yönelik aktiviteler vardır.

Daha İyi Tanıtım Gerek

Medikal turizm, termal turizmi, hatta engelliler ve yaşlıların turizmi olarak gruplanan iş kollarının hepsine birden mekan olarak hitap eden Ankara SPA Otel ve tesisleri ülkemiz turizmi açısından özel bir yerde duruyor. Daha önemli konu bu potansiyeli tanıtabilmektir.

One response to “Ankara Masaj Otel”

Leave a Reply