ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj, zor bir günün, yoğun fiziksel eforun veya stresli durumların ardından tamamen rahatlamanıza yardımcı olur. Ankara Terapist uzmanlarının açıkladığı gibi, insanlar genellikle masajı bir rahatlama yöntemi olarak kullanırlar. Bununla birlikte, bazı evcil hayvanlar da masajdan faydalanabilirler.

Fakat masaj uygulanırken yanlış ellerde yapılması yaralanmalara veya sakatlanmalara sebebiyet verebilir. Bundan dolayı, masaj uygulanırken dikkatli olunması ve eğitimli bir masöz ya da masözün yardımı alınması tavsiye edilmektedir.

  • İlk önce ayaklara masaj yapılır. Masaja başlarken de aynı zamanda ayak tabanından başlayın. Sonrasında ise ayak parmaklarına masaj uygulanır. Daha sonra ise bacaklara doğru yukarıya yavaş yavaş çıkılmalıdır.
  • Kalçalara yükseldikten sonra, önce yan bölgelerde masaj yapılır. Sonra arkada, dizlerin altındaki çukurlardan gluteal kaslara kadar tekrar inerek masaj yapın.
  • Arkaya doğru hareket ederek, koksiksten servikal bölgeye kadar artan çizgilerle masaj yapmaya devam edin. Omurga boyunca yukarı doğru hareket ederek değişik masaj teknikleri kullanabilirsiniz. Fakat bu kısım yani omur kısmı çok hassas olacağından dolayı oldukça dikkatli olmalısınız. 
  • Sonrasında ise koltuk altı kısmından vücudun yan kısmına doğru iniş yapılır.
  • Sırt kısmı en fazla dikkat edilmesi ve hassas yaklaşılması gereken noktadır. Ana yük bu kısma bindiğinden dolayı en fazla vakit bu kısımda geçirilecektir. 

Boyun bölgesine masaj, vücudun geri kalanına masaj yapılmadan ayrı olarak yapılabilir. Bu durumda masaj yapılan kişi, bükülmüş kollarını önündeki sert bir yüzeye dayayarak oturabilir. Masajın sonunda uyumak ya da sadece uzanarak rahatlamak tavsiye edilir. 

Oda şartlar önemlidir

Ankara Masaj Terapisti uzmanları, masaj yapılacak odanın da dikkatli bir şekilde seçilmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Masaj odaları genellikle konforlu bir ortamın yanı sıra iyi havalandırılmış olması gereken yerlerdir. Bununla birlikte, masaj yapılan odaların sıcaklığı ortalama 22-26 derece aralığında olmalıdır. Ayrıca sessiz, sakin ve dingin olmalıdır. Bununla birlikte rahatlatıcı ya da hafif bir fon müziği kullanılması da mümkündür.

Masaj odalarında yeterli hijyen koşulları sağlanmalı ve tüm ekipmanlar işlevsel olmalıdır. Dış sesleri en aza indirgemek için odanın ses yalıtımı yapılmalıdır. Masaj odanın aydınlatması da ayarlanabilir olmalı ve çoğunlukla loş bir ortam elde edilmelidir. Son olarak, masaj odaları misafirlerin rahatlığına göre tasarlanmalı ve dekore edilmelidir.

Rahatlamak için masaj yapılır mı?

Bazılar masajın sadece belirli bir rahatsızlığa karşı yapıldığına inanmaktadır. Aksine masaj, birçok kişiye rahatlama ve stres azaltma konusunda yardımcı olacaktır. Masaj, vücut üzerindeki kas gerilimini azaltır, kan dolaşımını artırır ve genel olarak gevşeme hissi sağlar.

Çok sayıda insan masajı stresin azaltılması, gevşeme, ağrıların hafifletilmesi veya rehabilitasyon amaçlarıyla tercih etmektedir. Ancak sağlık durumunuza, terapistin eğitimine ve doğru şekilde uygulanmasına bağlı olarak farklı sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Masaj terapisi, profesyonel masaj terapistleri tarafından uygulanmalıdır. Farklı teknikler ve yöntemler kullanılabilir. Örneğin, İsveç masajı, derin doku masajı, spor masajı, refleksoloji gibi çeşitli masaj türleri mevcuttur. Masaj terapisi almadan önce sağlık durumunuzu ve herhangi bir rahatsızlığınızı terapistinizle paylaşmanız önemlidir. Ayrıca, bir masaj terapistiyle çalışmadan önce terapistin eğitimini ve sertifikalarını kontrol etmek sizin için önemlidir.

Unutmayın ki masaj terapisi sadece geçici bir rahatlama sağlayabilir ve bazı sağlık durumlarında uygun olmayabilir. Özellikle ciddi bir sağlık sorununuz varsa veya herhangi bir semptomla ilgili endişeleriniz varsa, uygulama yapılmamalıdır. Bu gibi durumlarda ilk olarak uzman bir doktora başvurmanız oldukça önemlidir. Doktorunuzun sizi yönlendirmesiyle birlikte tavsiye edilen masajın uygulanması daha isabetli olacaktır.

One response to “Ankara Terapist”

Leave a Reply