ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Salonları Ankara, birbirinden farklı ve yeni masaj teknikleri uygulamaktadır. Kadınların daha parlak ve güzel bir yüz hattına sahip olmak istemelerinden kaynaklı yenilikler de yapılmaktadır. Bu konuda yapılan son çalışmalarla birlikte artık Bukkal yüz masajı uygulamaları için gerekli olan adımlar atılmıştır. Fransız kökenli Bukkal yüz masajı, birçok cerrahi müdahalenin yerini alabilecek bir uygulamadır.

Bukkal yüz masajı, yüz kaslarını hedefleyen ve özellikle yanak ve çene bölgesinde gerilimleri azaltmaya odaklanmaktadır. Bu sayede yüz hatlarını düzeltmeye ve daha genç görünmenize yardımcı olan bir masaj türüdür. Bukkal yüz masajının faydaları arasında şunlar sıralanabilir;

 • Rahatlama sağlar
 • Cildi sıkılaştırır
 • Kan dolaşımını artırır
 • Lenfatik drenajı artırır
 • Yüz hatlarını düzeltir
 • Yüzdeki sarkmaları azaltır
 • Yüz kaslarını tonlar
 • Ödem ve şişlikleri azaltır
 • Yüzdeki enerji akışını artırır

Ayrıca, bu masaj türü stresin azaltılması, uyku kalitesinin artırılması, baş ağrılarını hafifletme gibi etkilerde gösterecektir. Ancak, profesyonel bir masözün kontrolünde yapılması ve uygun hijyen koşullarının sağlanması önemlidir. Aksi takdirde beklenen sonuçlar alınamayabilir. Üstelik daha kötü sonuçların da ortaya çıkması beklenebilir.

Bukkal yüz masajı

Masaj Salonları Ankara uzmanları haftada 1 gün olacak şekilde Bukkal yüz masajı yapılmasını tavsiye etmektedir. Bu sürecin cildin durumuna bağlı olarak değişebileceği belirtilmektedir. Özellikle ilk 5 haftanın ardından değişiklikler görülebilir. Bununla birlikte yaklaşık 10 haftalık bir uygulamanın ardından beklenen verimin elde edileceği ifade edilmektedir.

İlk seans 10 dakikadan fazla sürmez, ancak daha sonra süre kademeli olarak 15 dakikaya çıkarılır. Genellikle hastalar oturur veya uzanır şekilde durmaktadır. Bu şekilde güzellik uzmanının kaslarla çalışması daha kolaydır. Masajın kendisi birkaç aşama içerir. Bu aşamalardan birisi ise ağız içinden yapılan masaj şeklinde olmaktadır. Bunu yapmak için uzman steril eldivenler giyer ve bu şekilde işlemlere devam eder. Bu aşamada yanak, diş eti, dudak, çene kaslarına içten ve dıştan aktif olarak masaj yapılır.

Masaj sırasında belirli ağrı hislerinin ortaya çıkmasına rağmen, bu durum oldukça kolay tolere edilebilir. Özellikle masaj uygulamasının hemen ardından ortadan kaybolurlar. İyi, yüksek kaliteli bir bukkal yüz masajını, deneyimsiz bir güzellik uzmanı gerçekleştiremeyecektir. Hatta mevcut durumu daha da kötüye götürebilir. Bundan dolayı alanında uzman birisi tarafından yapılmalıdır.

Elde edilecek sonuçlar

Yapılacak ilk uygulamadan sonra bile değişikliği fark etmeye başlayabilirsiniz. Bununla birlikte özellikle ilk 5 haftadan sonra gözle görünür, net değişiklikler ortaya çıkacaktır. Ortalama 10 haftadan sonra ise istenilen sonuçlar elde edilmiş olacaktır.

Masaj Salonları Ankara uzmanları tarafından uygulanan Bukkal yüz masajı, birçok fayda sağlayacaktır. Özellikle yaşlanmaya bağlı kırışıklık, ten renginin koyulaşması gibi durumlar ortadan kalkacaktır. Ayrıca kilo verme ve daha genç görünme gibi faydalarını da görebilirsiniz. Bununla birlikte örneğin felç gibi rahatsızlıklarda oluşan deformenin de ortadan kalkacağını unutmamalısınız.

Bukkal yüz masajında elde edilecek sonuçlar genellikle yanaklar, burun ve çene gibi alanları kapsamaktadır. Bundan dolayı alın, boyun ve göğüs gibi alanlar için farklı masaj teknikleri denenmelidir.

Bukkal yüz masajının sonuçları ne kadar sürer?

Masajın etkisi, süresine (10 haftalık uygulama tamamlanmış kabul edilir) ve bir dizi başka faktöre bağlıdır. Bununla birlikte en az haftada 1 defa Masaj Salonları Ankara ziyaret etmeniz oldukça önemlidir. Ayrıca uzmanlarımızın tavsiye ettiği kozmetik ürünlerini de kullanmaya özen göstermelisiniz.

Bu koşullarla birlikte kişinin kendi cilt durumuna ve kullandığı kozmetik ürünlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte, doğru beslenmeye ve fiziksel aktiviteye uyulmasının da sonucun korunmasına katkıda bulunduğu unutulmamalıdır.

Yöntem kimlere uygun değildir?

Bukkal yüz masajın minimum kontrendikasyon sayısı vardır. Bu yaşlanmayı geciktirici teknik, aşağıdakilere sahip hastalar için uygun değildir:

 • Bulaşıcı hastalıklar
 • Akut aşamada kronik hastalıklar
 • Tiroid bezi rahatsızlıkları
 • Dermatozlar
 • Malign tümörler
 • Yanıklar
 • Uygulama alanında açık ya da kabuklanmış yarası olanlar

Ayrıca uygulamanın doğru bir şekilde ilerliyor olmasının göstergeleri de vardır;

 1. Yüze uygulama yapılmasından sonra ağrının olmaması
 2. Bir masaj seansından sonra yüzde hematom, burkulma veya diğer rahatsız edici işaretler olmaması
 3. İlk seanslardan sonra kaslarda yorgunluk, ağırlık, gerginlik, sertlik hissi kabul edilebilir. Sonra ki seanslarda, bu duyumlar sonraki prosedürlerden sonra kaybolur.
 4. İlk seanstan sonra değişiklikler fark edilir: Cilt daha pürüzsüz, tonlu hale gelir, sağlıklı rengi geri döner.

One response to “Masaj Salonları Ankara”

Leave a Reply