ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

A’dan Z’ye her şey, masaj veya masaj yapacağınız bir ortamda önemlidir ve dikkate değerdir. Ancak başka bir odaya ve büyük bütçelere sahip olmanıza gerek yoktur. Masaj odaları size küçük çevresel enerji ipuçları verir. Küçük odalarda masaj yapmak içtenlikle doludur. Şöminenin önünde kullanılan masaj daha keyifli ve asildir. Tesisler ve masajın genişliği kişiliğinize göre şekillendirilmiştir.

Merkezlerde Neler Bulunabilir?

Müzik, masaj ortamındaki önceliklerden biridir. Kişiyi temizlemek, sakinleştirmek ve rahatsız etmek için müzik tercih edilmelidir. Cihaz tarafından desteklenen parçalar kullanıldığında, daha olumlu sonuçlar elde edilir. Ağız müziğini veya yavaş parçaları tercih ettiğinizde, masaja dikkat edemezsiniz. Ayrıca çeşitli hayvan seslerinden de yararlanabilirsiniz. Örneğin, balinaların sesi müzikle başlayan güçlü bir muameledir. Kuşların, okyanusun, dalgaların ve suyun sesleri de rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

Mumlar Ankara masaj merkezleri ortamında aksesuar olarak tercih edilebilir. İnsanın gözleri önünde yanan bir mum görüntüsü; rekreasyon için etkili bir atmosfer yaratır. Sıradan ve standart dışı mumlara ek olarak, kokulu mumları da seçebilirsiniz. Farklı renk ve desenlerle pişirilen mumlar harika enerjiler verir.

Manzara açısından yüzen mumlar seçmek de mümkündür. Şehrin gürültüsünden uzakta masaj salonları da açabilirsiniz. Örneğin, bir akışın kenarı, ormanlık alanlar veya otantik doğal koşullar bir masaj için tercih edilebilir. Pozisyonlar masaj uygulaması sırasında da önemlidir. Masaj yapan kişi kuzeye ya da batıya bakarsa, masaj olumsuz sonuç verir ve etkisizdir. Bunu yapmak için bir insan güneye dönük olmalıdır.

Masaj terapistinin özelliklerinden sonra, masaj terapistinin de dikkat edilmesi gereken özelliklere dikkat etmesi gerekir. Örneğin, masaj ve masaja ihtiyacı olan bir kişi vücuttaki kusurları bir masaj terapisti ile paylaşmaktan korkar. Fazla kilolu insanlar bile kolayca masaj yaptırmalı.

Masaj Nedir? Faydaları Nelerdir?

Fizyolojik veya mekanik açıdan kas dokusunun bir masajla yağlanmasıyla optimum hareket sağlanır. Kas dokuları birbirinden bağımsız olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kaslar kuru veya susuz kalmışsa, dokular birbirine yapışır ve kaslar kuvvetlenir. Muhafaza bir sıvı verildiğinde, yumuşatma ile tekrar elastik hale gelir. Kas dokusu etrafındaki dolaşım arttıkça, besin ve atık madde miktarı artar ve kaslar daha sağlıklı hale gelir.

Psikolojik bakış açısına göre Ankara spa masaj merkezleri, aksesuar donanımları ile bakım ve hatta bakım hissi verir; Vücudumuzun farkında olalım. Güvenli dokunuş yaşamın önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, masaj sırasında bu işi kasten yapan bir profesyonelin dokunuşu da rahatlatıcıdır. Fiziksel masaj, alıcı taraf ile alıcı taraf arasındaki elektromanyetik enerji alışverişidir. Bu enerji, makineler ve benzeri ekipmanların yardımı ile elde edilemez! Doğu kültürleri buna “qi” veya “yaşam enerjisi” diyor. Masaj, günlük yaşamın stresinden sonra küçük bir tatil anlamına gelir. Klinik araştırmalar, masajın zihinsel uyanıklığı arttırdığını ve matematiksel zekayı keskinleştirdiğini göstermiştir.

Stresli Masajlar

Stres duruş değiştirme işlevine sahiptir. Stres vücut ilerlerken vücudu büker, çene yükselir, boyun ileri hareket eder. Bu durum hepimize olur, çünkü günlük yaşamın sorunları çevremizdeki daraltılır ve psikolojide “zırh” olarak adlandırılır.

İki kas, strese en yatkın olanıdır: tıbbi dile, levatorun omuz kılıcı denir, ancak her günkü konuşmaya “stres kasları” denir. Bu iki kas, boynun üst tarafındaki omuz bıçağına bağlanır. Stresli olduğumuzda omuzlarımız yükselir ve boyuna baskı yapar. Bu basınç omuz, boyun ve baş ağrısına neden olur.

Stres, bazı fikirlere göre, birçok hastalığın ana nedenidir. Masaj ile vücuda zarar 3-4 seanstan sonra kontrol edilebilir. Masajın faydaları haftada bir kez çok yönlü olacaktır. Ankara masaj merkezleri stresi azaltmak için en iyi yollardan biridir.

Leave a Reply