ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Yumeiho Masajı Ankara’da Nerelerde Yapılıyor?

Yumeiho masajı, Japonya’dan ortaya çıkmış ve pelvisin insan iskeletinin temeli ve merkezi olduğu ve pelvik pozisyona herhangi bir asimetrinin, hastalığa neden olacağı inancına dayanmaktadır. Yumeiho masajının amacı, pelviki düzeltme, omurga ayarlaması ve patolojik durumların nedenlerini ortadan kaldırmaktır.

Pelvik simetrik olmadığında kas-iskelet sistemi hastalıklarına neden olur. Yaygın semptomlar bel ağrısı, kalça eklem ağrısı, ishal, kol ve bacaklarda karıncalanma, fıtık, baş ağrısı, adet ağrısı, omuzlarda sertlik, skolyoz ve siyatiktir. Bazı hastalar iç organlarda işlev bozukluğu yaşayabilir. Omurgadan geçen sinirlerin sıkışması, bahsedilen semptomların önde gelen nedenidir.

Yumeiho masajı, çeşitli prosedürleri içerir ve patolojik duruma göre uygulanır.  Standart bir prosedür yaklaşık 60 dakika sürer ve terapist yaklaşık 100 farklı teknik kullanabilir. Yumeiho masajı, tüm eklemlerin hareket ettirilmesini, sıkıştırma ve yoğurma yoluyla masajın gerçekleştirilmesidir. Bu işlemler sırasında danışman herhangi bir ağrı hissetmez.

Yumeiho masajı, kan akışını düzenler ve kas gevşemesine yardımcı olur. Terapiyi bu alanda yeterince deneyim sahibi olan uzmanlar yapmalıdır. Hipo tansiyon (Düşük Tansiyon) ve hipertansiyonu olan hastalar da Yumeiho masajından yararlanabilir. Ayrıca Vertebral artroz, disk artroz (Diz Kireçlenmesi), bel fıtığı (Disk Hernisi), Koksartroz (kalça eklemi artrozu-bozukluğu) hastalıkları bulunan insanlara uygulanabilmekle birlikte, fonksiyonel dengeyi ve kas tonusunu (gerilimi) iyileştirdiği bilinmektedir.

Uzmanlar, Yumeiho masajının uzun vadeli faydalarını elde etmek için uzun süreli duruş problemleri ve kronik ağrısı olan kişilere 10 ile 15 seans uygulanmasını önermektedir. Yumeiho masajı hamile kadınlar, 6 aya kadar doğum yapan kadınlar, yeni cerrahi operasyon geçirmiş kişiler için önerilmez. Yumeiho masajı, yemekten 2-3 saat sonra uygulanmamalı ve ağır havalarda veya fırtınalarda yapılması tavsiye edilmemektedir.

Japonya’da yapılan araştırmaya göre, Yumeiho masajının kanser, parkinson hastalığı, kas distrofisi, kollajen hastalığı ve romatizma gibi “modern tıbbın tedavi edemediği” ciddi hastalıkları iyileştireceği kanıtlandı.

Yumeiho masajı, herhangi bir akut zehirlenme, artrit ve osteit gibi kemiklerin enfeksiyöz etkileri, orta veya ilerleyen osteoporoz, tüberküloz, akut kardiyovasküler bozukluklar, tromboflebit, kalp ritim bozuklukları, kalp yetmezliği, ateroskleroz veya akut pulmoner bozukluklar için uygulanmamalıdır. 

Leave a Reply