ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da Hizmet Sunan 24 Saat Açık Spa Masaj Merkezleri

Lenfatik drenaj veya selülit önleyici masaj günümüzde oldukça fazla tercih edilen uygulamalar arasındadır. Şekildeki kusurlarla başa çıkmanın hangi yönteminin daha fazla etkili olabileceğine karar vermek. Önce kalçalarda “portakal kabuğu” oluşumunun doğasını anlamanız gerekir.

Selülit, dış dokuların iç süreçlere tepkisidir, bu sırada bir tür şişlik meydana gelir. Bunun sonucunda bağ dokuları sıkışır, bu da kan dolaşımını bozar ve ciltte haince çıkıntılara ve şişliklere neden olur. 24 saat açık spa masaj merkezleri bu konuda daha iyi bilgi alabilmeniz için sizlere yardımcı olacaktır.

Modern kozmetolojide, selülitin ve tezahürlerinin kademeli olarak ortadan kaldırılması gereken cilt üzerinde çeşitli türlerde etkiler sunulmaktadır. En popüler ve talep gören selülit önleyici uygulama olarak lenfatik drenaj masajı gösterilebilir. Ancak ne yazık ki çok az kişi bu iki masaj türü arasındaki farkı biliyor. Belirli bir durumda hangi uygulamanın seçilmesi gerektiğine doğru karar vermek gerekmektedir.

Selülit önleyici masaj

Dış dokuları gevşetme özelliğine sahiptir, böylece bağ ve yağ katmanlarını gevşetmenize olanak tanır. Bundan sonra, selülitin dış belirtilerinin gizlenmesi nedeniyle kan dolaşımı normalleşir.

Sadece cildi değil, aynı zamanda vücudun toksinlerden arındırıldığı kasları da mükemmel bir şekilde toparlanır. Çoğu kişi selülit önleyici masajın herhangi bir fayda sağlayamayacağını söylemektedir. Tamamen doğru değil, bu durumda uygulamanın kas fonksiyonunu ve cilt durumunu iyileştirmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Özellikle aromatik yağlarla birlikte yapılan böyle bir masaj tüm vücudu toparlayacağı görülebilecektir.

Selülit belirtilerinin anında yok olmasını beklemeye gerek yoktur. Zamanla masaj uygulamasının tamamlanması şartıyla, etki görülebilir. Ancak genel olarak, her şey cilt tipine bağlı kadında selülit aşamasının nekadar ilerleyeceğine bağlıdır.

24 Saat Açık Spa Masaj Merkezleri
Ankara Çankaya Kızılay 24 Saat Açık Spa Masaj Merkezleri

Lenfatik drenaj masajı

24saat açık spa masaj merkezleri tarafından uygulanan bu masaj, durgun lenflerin vücuttan çıkarılmasına yardımcı olmaktadır.

Lenf, cilt hücrelerinin derinliklerinde bulunan bir sıvıdır. Vücudun dışarıdan giren yada metabolik süreçler sonucunda işlenen toksinlerin zararlı maddelerin büyükkısmının vücuttan atıldığı biryerdir. İdeal olarak lenf vücut tarafından kendi başına atılır. Ancak hareketsiz bir yaşam tarzı koşullarında durgunlaşma eğilimindedir. Bu nedenle sadece yaşam kalitesini değil aynı zamanda cildin görünümünü de kötüleştirir.

24 saat açık spa masaj merkezleri tarafından uygulanan lenfatik drenaj masajıdır. Vücut dokularında biriken fazla sıvının atılmasını ve bunun sonucunda cilt görünümünün iyileşmesini amaçlar. Bu prosedürün başarılı şekilde uygulanabilmesi için terapistin oldukça ciddi bilgi ve beceriye sahip olması gerekir. Lenfatik drenaj masajı özellikle selülit varlığında, ödem ve sarkma ile birlikte ciltte faydalıdır.

Ciltte küçük lezyonların olduğu kan damarlarının oldukça zayıf olduğu durumlarda lenfatik drenaj kullanılması tercih edilir. Bunun sonucunda sertbir selülit önleyici masaj sadece fiziksel değil aynı zamanda estetik sorunlara neden olur. Genel olarak, “portakal kabuğu” ile mücadele aracı olarak lenfatikdrenaj selülit önleyici masaj arasında seçim yapılmalı. Kontrendikasyonları ve cilt durumunu dikkate almanız gerekir. Selülitle savaşmanın ideal yolu, bu iki prosedürün birleşimidir.

Leave a Reply