ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Akyurt Masaj Salonu ve SPA Masaj Merkezleri

Omurga fıtığı, oldukça sorun çıkartabilen bir sorun olarak karşınıza çıkabilir. Bu durumda çeşitli zorluklar yaşamanız da kaçınılmaz olacaktır. Omurga fıtığı, uzun süreli uzman tedavisi gerektiren ciddi bir hastalıktır. Bazı durumlarda, sorunu çözmenin tek yolu ameliyattır. Ancak fıtık yeni gelişmeye başladıysa, o zaman ilgili doktor masaj önerebilir. Bu konuda Akyurt masaj salonunda görev yapan uzmanlardan rahatlıkla yardım talep edebilirsiniz.

Gerekli teknikleri bilen deneyimli bir masaj terapisti, omurga fıtığının ilk aşamasında durumu önemli ölçüde iyileştirebilir. Hatta hastayı hastalıktan tamamen kurtarabilir. Aynı zamanda, yanlış masaj fıtık gelişimini hızlandırabilir ve hastanın durumunu kötüleştirebilir. Ayrıca masaj hakkında düşünmek için ciddi bir hastalığı beklemenin gerekli olmadığını da unutmamalısınız. Prosedür, önleyici bir önlem olarak da genellikle kullanılabilmektedir.

Omurga fıtığı, omurga diskindeki yumuşak çekirdeğin dış tabakayı aşarak, daralan kanallara veya sinirlere baskısıyla oluşur. Bu durumun sebepleri arasında yaşlanma, ağır yük kaldırma, ani yön değişiklikleri ve yaralanmalar sayılabilir. Omurga fıtığı belirtileri arasında şiddetli sırt ağrısı, bacaklarda uyuşma ve güçsüzlük gösterilebilir.

Ayrıca idrar kaçırma ve alt ekstremite kaslarında zayıflık da sayılabilir. Tedavisi, yaşam tarzı değişiklikleri, ilaçlar, fizik tedavi, enjeksiyonlar ve ameliyat gibi farklı yöntem içerebilir. Tedavi yaklaşımı, fıtığın boyutuna, şiddetine ve yerine bağlı olarak değişebilir. En iyi tedavi stratejisi, konusunda uzman bir doktor tarafından belirlenmelidir.

Omurga fıtığı için masaj

Omurga fıtığı için Akyurt masaj salonunda görev yapan uzmanlar tarafından oldukça etkin tedavi yöntemleri uygulanır. İşlemden önce, kasları ısıtmak ve daha sonraki manipülasyonlara hazırlamak için masaj alanına köknar yağı sürülmelidir. 

Omurga boyunca yer alan kaslar yoğrulur. Kaslar üzerindeki etki, vurma ve patlama olmaksızın yumuşak ve doğru olmalıdır. Omurların hiçbir durumda etkilenmemesi gerektiğini unutmayın. Kaburga çizgisi boyunca, omurgadan yanlara doğru başparmaklarınızla çizgiler çizmeniz gerekir. Bu nazikçe ama güvenli bir şekilde yapılmalıdır.

Bal masajı uygulaması

Akyurt masaj salonunda omurga fıtığı için uygulanan bir diğer yöntem ise bal masajıdır. Bal masajı, balın sağlık açısından faydalarından yararlanmak için kullanılan bir masaj türüdür. Bu masaj çeşidi, vücudun hassas bölgelerine nazik ama sık dokunuşlarla uygulanmaktadır. Balın yapışkan özelliği, masaj sırasında kasları uyarır ve kan dolaşımını artırarak vücudu rahatlatır.

Bal masajı, ciltteki ölü hücreleri de temizler ve ayrıca cildi nemlendirir. Ayrıca, balın antibakteriyel özellikleri, cilt enfeksiyonlarına karşı koruyabilmesine yardımcı olacaktır. Bal masajı, bal alerjisi olanlar için önerilmez ve uygulamadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

Leave a Reply