ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Spa Merkezi

Ankara Çankaya Kızılay Spa Merkezleri Özellikle yorgunluk ve stres için uygulanan bir çok masaj yöntemi bulunmaktadır. Bunların arasında en çok bilinen ve uygulanan ise Thai masajıdır. Bu masaj yöntemi yaklaşık 7000 bin yıldır uygulanan ve özellikle eski medeniyetlerde bir tedavi yöntemi olarak kullanılan sisteme verilen isimdir.

Bu uygulama sayesinde vücutta bulunan stres ve negatif enerji alınmakta ve kişinin daha sağlıklı bir düşünce yapısına sahip olması sağlanmaktadır. Özellikle sporla uğraşan insanların kullandıkları bilinmekle birlikte günlük hayatın yorgunluğuyla mücadele eden insanların da uyguladığı görülmektedir.

Sporcular İçin Thai Masajı

Sporcular yorgunluk, kas ve eklem ağrısı gibi nedenlerden dolayı antrenmanları sırasında yaralanmaya eğilimlidir. Bu yüzden birçok sporcu özel spor masaj terapistleriyle çalışır.

Sporcular İçin Thai Masajı, spor yaralanmalarını tedavi etmek ve bir sporcunun hareket aralığını iyileştirmek için uzman bir masör tarafından yapılan uygulamadır. Masör genellikle vücudun belirli bir bölgesini veya belirli bir kas grubunu hedeflemek için destekli germe teknikleri kullanmaktadır. Öte yandan, Thai masajı yavaş yavaş tüm vücudu gererek kişinin rahatlamasına izin verir. Thai masajı pratisyenlerinin kullandığı dinamik esnemeler, bazı spor masaj destekli germe tekniklerinden daha derin, daha restoratif (canlandırıcı) esnemeler sunabilir.

Rahatlama, Thai masajının enerji verici ve canlandırıcı etkileri ile birlikte insanların zihinsel ve fiziksel olarak yenilenmiş hissetmelerine yardımcı olur. Thai masajı ayrıca kaslara ve diğer dokulara daha fazla oksijen sağlayan dolaşımı iyileştirir. Bu, yaralanmaları önleyebilir ve sporcunun yoğun antrenmandan sonra iyileşme sürecini artırabilir.

Thai Masajı Ne Sıklıkta Yapılır?

Thai masajından sonra, kişi çok rahatlayabilir. Bununla birlikte, kaslarının çalıştığını, gerildiğini ve üretildiğini akıllarında tutmaları gerekir. Thai masajından sonra, bir kişi dinlenmeli ve bol su içmelidir. Bir kişinin Thai masajı yaptırması için ne sıklıkta olması gerektiğine dair net bir bilgi ya da kural yoktur. İnsanlar, germe ve gevşeme tekniklerini içeren günlük bakım rutinlerini dahil etmeye çalışmalıdır. Bu, masajın sonrasında uzun süre esnek kalmalarına yardımcı olacaktır.

İnsanlar da bedenlerini dinlemelidir. Birisi vücudunun bir bölgesinde kalıcı ağrı veya rahatsızlık hissederse, bunun farklı bir nedeni olup olmadığını araştırmalıdır. Bu durumun yaşanması halinde en kısa sürede bir uzmana başvurmalıdır. Birisi vücudunun belirli bir alanına odaklanmak isterse, sonuçlardan memnun olana kadar düzenli seanslar planlamak için bir masaj terapisti ile çalışmayı seçebilir. Bu durum da onu periyodik olarak seanslara sevk edecek ve iyileşme süreci daha da hızlanacaktır.

Thai Masajı Nasıl Uygulanır?

Thai masajının nasıl olduğunu merak ediyorsanız vücudunuzun farklı yoga hareketlerinin uygulandığını hayal edebilirsiniz.

Thai masajı yaptıracak kişi yere uzanacaktır. Lisanslı bir masaj terapisti, kişinin vücudunu çeşitli hareketlerle yavaşça çalıştıracaktır. Terapist, kişinin vücudunu farklı pozisyonlara sokmak için ellerini, dizlerini, bacaklarını veya ayaklarını kullanabilir. Bu uygulamalar genellikle ağrıya veya rahatsızlığa neden olmayacaktır, ancak bir kişi bunlardan herhangi birini yaşarsa yani herhangi bir acıma ya da ağrı hissederse masaj terapistini uyarmalıdır.

İnsanların önceden Thai masajı için herhangi bir hazırlığa girmelerine gerek yoktur, ancak aşağıdaki tavsiyeleri dikkate almanız sizin için faydalı olacaktır:

  • Randevu almadan önce evrakları doldurmak için yaklaşık 10 dakika erken gelmeye çalışın.
  • Herhangi bir önemli tıbbi geçmişiniz bulunuyorsa bunun hakkında doktoru bilgilendirin, çünkü Thai masajı belirli sağlık koşullarına sahip bazı insanlar için güvenli değildir.
  • Gevşek veya atletik kıyafetler giyerek randevuya gelin. Sıkı kıyafetlerden kaçınmaya çalışın, çünkü rahatsızlığa neden olabilir ve masaj sırasında hareket aralığını sınırlayabilir.

Leave a Reply