ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da spa masaj hizmeti almak isteyen kişiler için birçok farklı merkez söz konusudur. Spa, suyla gelen şifa anlamına gelir. Aslında Latince bir kelimedir. Roma İmparatorluğu döneminde ortaya çıkmıştır. Kaplıca da denilebilir. Zamanla çok popüler olmuş ve Avrupa’nın birçok yerinde uygulanmaya başlamıştır. Masaj teknikleri oldukça farklıdır. Ankara spa masaj otelleri, bu konuda değişik hizmetler sunarlar. İhtiyaca göre masaj almak mümkündür.

Spa Çeşitleri Nelerdir?

Ankara otel masaj hizmetleri, spa formatında çok farklı bir şekilde verilebilmektedir. Bunların başında ise arometerapi olarak bilinen masaj gelir. Son derece güzel kokan yağlar ile uygulanır. Hafif hareketler şeklinde gerçekleştirilir. Detoks ise spa içinde uygulanan bir diğer yöntemdir. Bu tip bir masajın temel amacı ise vücutta birikmiş olan toksinleri atmaktır. Fizyoterapi gibi bir yöntem de spa içinde çok büyük bir ilgi görmektedir. Hamam, spanın tam anlamı ile bir parçasıdır. Sıcak su içine girerek, vücudun tam anlamı ile rahatlaması sağlanmaktadır. Hamam kültürü, Roma’ya kadar dayanmaktadır. Taş masajını da unutmamak gerekiyor. Vücudun belli bölümlerine konulacak olan taşlar ile enerji yüklemesi yapılmaktadır.

Spa Masaj Fiyatları Nasıldır?

Spa merkezine gitmeden ve bu tip bir masajı yaptırmadan önce Ankara masaj fiyatları ne kadar gibi bir soru dile getirilmektedir. Spa, normal masaj salonlarına göre biraz daha pahalıdır. Bunun temel nedeni ise tekniklerin çok büyük bir profesyonellik istemesidir. Uygulanan masaj terapileri için uzun bir dönem boyunca eğitim almak gerekmektedir.

Leave a Reply