ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Spa Masaj Salonu Merkezlerine Ulaşmak İçin

Ankara spa merkezleri ile hayatınıza yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Özellikle yoğun geçen bir günün ardından rahatlamak ve geceyi iyi bir uykuyla geçirmek istiyorsanız spa merkezine mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. Bu sayede yapılan çeşitli masaj teknikleri sayesinde yorgunluktan kurtularak üzerinize yerleşen negatif enerjiden kurtulabilir ve pozitif bir başlangıç yapabilirsiniz.

Birçok farklı masaj çeşidi vardır. Bazıları spor ve derin doku masajları gibi kas problemlerini ve yaraları hafifletmeyi, bazıları ise refleksoloji gibi rahatlamayı desteklemeyi amaçlar. Bu tür masajlar spor ve iş sağlığı açısından popülerdir. İsveç masajı, bir dizi farklı amaç için uygun olan daha yaygın bir masaj şeklidir. Bazı masaj türlerinin daha kapsamlı sağlık yararları olabilir. Örneğin, refleksolojinin elleri ve ayakları hedefleyerek vücudun diğer kısımlarını iyileştirebileceği bilinmektedir. Bu kapsamda bakıldığında özellikle Ankara spa merkezlerinde uygulanan ve en fazla tercih edilen masaj yöntemlerini inceleyelim.

1- Sıcak Taş Masajı:

Sıcak taş masajı, genellikle bazalt içeren ısıtılmış taşların kullanımıyla yapılmaktadır. Bazalt, yüksek demir içeriğine sahip, ısıda iyi tutmasını sağlayan bir volkanik kaya türüdür.

Bir masaj terapisti taşları vücudun farklı bölgelerine yerleştirmeden önce sıcak suda ısıtacaktır. Çeşitli diğer masaj tekniklerini uygularken taşları da tutabilirler. Sıcak taş masajı vücudun kaslarına ısı sağlar. Bu, kas yaralanmalarını rahatlattığından ve bölgeye kan akışını artırdığından tedaviye yardımcı olabilir. Bu da sertliği ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir.

2- Derin Doku Masajı:

Derin doku masajı, daha derin kas ve bağ dokusu katmanlarına ulaşmayı amaçlamaktadır. Bir masaj terapisti parmaklarını yavaşça baskı ile cilde bastıracaktır. Derin dokuları hedeflemek için yavaş, sert vuruşlar kullanırlar.

Özellikle kaslardaki düğümleri hedefleyebilirler. Kas düğümleri veya miyofasyal tetik noktaları, kas lifi içindeki belirli gerginlik alanlarıdır. Bu düğümlerin kesin nedeni hala belirsizdir, ancak spor veya zayıf duruş gibi kasların aşırı kullanımından dolayı ortaya çıkmış oldukları tahmin edilmektedir. Bu düğümler ağrılı olabileceğinden, derin doku masajı onları rahatlatmayı ve ağrıları azaltmayı amaçlamaktadır.

3- Spor Masajı:

Spor masajının amacı, düzenli olarak spor yapan ya da egzersiz yapan insanların vücudundaki yumuşak dokunun sağlığını iyileştirmektir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere yumuşak dokuların manipülasyonunu içerir:

  • Cilt
  • Kas
  • Tendonlar
  • Ligamentler
  • Bağdoku

Spor yapmak ve düzenli egzersiz yapmak kaslara ve diğer yumuşak dokulara aşırı yük bindirebilir. Bir spor masaj terapistinden yaralanmaları, dokulara aşırı yük bindirilmesini önlemeyi veya hafifletmeyi, kas performansını arttırmayı ve kas dengesizliklerini düzeltmeyi sağlayacaktır.

Spor masajının tekrarlayan kas yaralanmalarından kurtulmaya yardımcı olabileceğini gösteren ve kas performansını artırabileceğini gösteren bazı kanıtlar bulunmaktadır.

4- İsveç Masajı:

İsveç masajında ​​terapist, derin doku veya spor masajı gibi diğer masaj türlerinde olduğundan daha az basınç kullanacaktır. Hafif ile orta basınç kullanarak daha kısa vuruşlar ile daha derin ve sert vuruşları kullanabilir. Bununla birlikte masaj sırasında kişinin uzuvlarını hareket ettirebilirler.

İsveç masajı ağrı, stres ve kas problemlerini hafifletmeye yardımcı olmaktadır. 2017’de yapılan sistematik bir inceleme, İsveç masajının bel ağrısının azaltılması da dahil olmak üzere bir dizi faydaya sahip olduğunu ortaya çıkarttı.

Ancak, bu teknik herkes için yararlı olmayabilir. Örneğin yapılan bir çalışmada, İsveç masajının fibromiyaljisi sorunu olanlara diğer masaj türlerine kıyasla yardımcı olmadığını bulmuştur. Yani özellikle bazı hastalıklar için faydalı olmayacak bir masaj türü olabilir. Bundan dolayı hangi masaj tekniği olursa olsun, öncesinde mutlaka bir doktora danışmanız sizin için doğru karar olacaktır.

Ankara Spa Merkezleri, Ankara Spa Merkezleri adresleri, Ankara Spa Merkezleri telefonları, spa merkezleri ankara, spa merkezleri, spa masaj merkezleri, spa masaj merkezleri ankara ve Ankarada Spa Merkezleri’ne ulaşmanın en iyi ve kolay yolu bu web sitesidir.

Leave a Reply