ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Günümüzde birçok kişi omurga rahatsızlığından şikayet etmektedir. Bu durum yeni dönem yaşam standartları göz önünde bulundurulduğunda daha iyi anlaşılabilecektir. Omurga, sırt ya da ayaklarda oluşan ağrılar, özellikle yapılan masaj uygulamaları sayesinde rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda Bala masaj salonu tarafından uygulanan masaj teknikleri oldukça etkili olacaktır.

Günümüzde birçok kişinin muzdarip olduğu sorunların başında Osteokondroz gelmektedir. Osteokondroz, birçok kişi tarafından bilinen, dayanılmaz ağrı ile karakterize edilen bir omurga hastalığıdır. Durumu önemli ölçüde hafifletmek, omurgaya bir uzman tarafından yapılacak masaja bağlıdır. Ayrıca rahatsızlığın başlamasından önce de bu konuda masaj yaptırarak vücudu rahatlatabilirsiniz.

Osteokondrozda ağrı nedeni

Yıllar önce, doktorlar osteokondrozdaki ağrının omurlar ve omurlar arası disklerdeki patolojik bir değişiklikten kaynaklandığına inanıyorlardı. Günümüzde, MRI ve ultrason gibi araştırma yöntemleri daha doğru tanı konmasında oldukça etkili olmuştur. Bu sayede Osteokondrozda yumuşak dokuların çeşitli dönüşümlerinin eşlik ettiği ve bunların ağrı kaynağı olduğu anlaşıldı.

Osteokondrozda ağrı, hasar gören kemiklerin, kıkırdakların veya disklerin çevresindeki sinirleri veya kanalları sıkıştırması sonucunda oluşur. Bu sıkışma, sinirlerin çevresindeki dokulara baskı yapar. Sıklıkla yanma, uyuşma veya keskin ağrı gibi belirtilere neden olur. Osteokondroz belirtileri arasında ağrı ve hareket kısıtlılığı yer alabilmektedir.

Ağrı, hastanın yaşına, genel sağlık durumuna ve rahatsızlığın şiddetine bağlı olarak değişebilir. Osteokondroz tedavisi için ağrı kesiciler, antiinflamatuar ilaçlar, fizik tedavi, enjeksiyonlar ve ameliyat gibi seçenekler uygulanabilmektedir. Tedavi yöntemi, hastanın sağlık durumuna ve hastalığın şiddetine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca Bala masaj salonu tarafından uygulanacak masaj için mutlaka bir uzman tavsiyesi gerekmektedir.

Masajın osteokondrozdaki etkisi

Çoğu zaman ağrıya, kas spazmları, bozulmuş kan akışı ve hücresel besin kaynağı neden olur. Tüm bu problemler profesyonel masajla ortadan kaldırılabilir. Masaj kasları gevşeten, kan dolaşımını normalleştiren ve omurga çevresindeki dokuların beslenmesini iyileştiren bir yöntemdir. Masaj, kas korsesini güçlendirmenize ve omur bölümünün osteokondrozunda tam iyileşme için yardımcı olur.

Osteokondroz için masaj tekniği

Masaj sırasında uzman, spinöz işlemlerden 3 cm mesafede bulunan paravertebral bölgelere özel dikkat gösterecektir. Sırtın alt kısmından boyuna doğru kayma hareketleri kullanır. Masaj, hafif basınçla doğrusal hareketlerle başlar ve kısa süre sonra dairesel hareketler eklenir. Bu aşamadan sonra belirli aralıklarla basıncın şiddeti arttırılır.

Bala masaj salonununda uygulanan bu teknikler, omurganın herhangi bir kısmına masaj yapmak için kullanılır. Osteokondrozun kural olarak tüm omurgayı etkilediğini hatırlamak önemlidir. Bu sayede vücudun tüm noktalarına masaj hissi ulaştırılmış olacaktır.

Masaj süresi

Osteokondroz için masaj genellikle 15 dakikadan 50 dakikaya kadar sürer. Tam süre klinik çalışma prensibine ve hastanın vücudunun durumuna bağlıdır. Haftalık seans sayısı 1 ile 3-4 defa arasında değişebilir. İyi deneyime sahip profesyonel bir masaj terapisti de hastanın iyileşme sürecine odaklanacaktır. Bundan dolayı iyileşme sürecini dikkate alarak bireysel bir program oluşturur.

Leave a Reply