ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Balgat Spa Masaj Merkezi

Şehrin kalabalığından ve yoğun trafiğinden bir an dahi olsa kurtulmak istemez misiniz? İşte bu sorununuza kökünden çözüm bulacak bir yöntemi sizlere açıklayacağız. Balgat spa masaj merkezi, karşılaştığınız bu sorunlarda sizi en iyi şekilde güne hazırlayacak yöntem olacaktır. Spa merkezi faaliyetleri dahilinde verilen hizmetlerle tüm günün yorgunluğunu üzerinizden atarken aynı zamanda bambaşka birisi olarak yolunuza devam edeceksiniz.

Balgat spa masaj merkezi bünyesinde birçok faaliyette bulunabilirsiniz. Özellikle günün yorgunluğundan kurtulmanız ve gerginliğinizi tam anlamıyla atmanız için her şey yapılacaktır. İnsanların spa merkezine gelmeleri ve spa hizmetlerinden faydalanmaları hem yorgunluklarını atmakta hem de bir sonraki güne daha iyi hazırlanabilmeleri adına onlara yardımcı olmaktadır. Öyle ki çok stresli bir işte görev yapan birisi belirli seanslarla spa merkezine gelmesi hem işinde ki gerginliği atmasında hem de bu gerginliği başka insanlara yansıtmaması noktasında yardımcı olacaktır.

Balgat spa masaj merkezi bünyesinde birçok faaliyet alanı bulunmakla birlikte en fazla tercih edilen alan masaj hizmeti olmaktadır. Spa merkezinde görevli olan ve alanında uzmanlaşmış birçok masör ile birlikte dilediğiniz tüm masaj türlerini uygulamalarını isteyebilirsiniz. Her biri alanında uzman olmakla birlikte gerekli eğitimleri almış ve sertifikaları bulunmaktadır. Genellikle tercihe dilen birçok masaj türü bulunmakla birlikte bugün sizlere 3 farklı masaj uygulamasından bahsedeceğiz.

1- Refleksoloji 

Geleneksel Çin tıbbında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan ve günümüzde de bu kullanım devam eden bir yöntemdir. Oldukça etkili olduğu bilinmekle birlikte birçok sorun karşısında rahatlamamıza yardımcı olacaktır. Refleksoloji, ayak, el ve kulaklara yapılan bir masaj türüdür. Burada yapılan masajın tüm vücuda etki ettiği ifade edilmektedir. Özellikle el, ayak ve kulaklarda bulunan belirli noktalar üzerinden masaj yapılmaktadır. Bu bölgelerin her bir yere vücudun farklı bir bölgesine ve farklı bir rahatsızlığa iyi gelmektedir. Bundan dolayı bu noktaların iyi bir şekilde biliniyor olması gerekmektedir.

Refleksoloji, uygulanması esnasında oldukça rahatlatıcı ve stres başta olmak üzere karşılaşılan her sıkıntıdan kurtulmanız noktasında yardımcı olacaktır. Bu masaj türünü herkesin yapması söz konusu olamaz çünkü ayak, el ve kulan gibi çok küçük alanlarda bulunan onlarca farklı noktaya yapılan bir uygulama olduğundan dolayı uygulamayı yapan terapistin bu noktaların nerede olduğu ve nasıl bir masaj tekniğinin uygulanması gerektiğini de iyi biliyor olması gerekmektedir.

2- Reiki

Reiki’nin kökeni, Dr. Usui’nin uygulamayı popülerleştirdiği ve öğrencilerine öğrettiği 1800’lü yılların Japonya’sına dayanmaktadır. Burada bilinen masaj türlerinin çoğunun aksine, reiki kullanmak aslında çalışma dokusunu içermez. Yani masajı uygulayan kişi vücudunuzda herhangi bir yerinize baskı uygulamaz. Bunun yerine, uygulayıcılar sıcaklık ve enerjiyi iletmek için ellerini hafifçe vücudunuzun üzerine yerleştirir ya da çok yakın bir seviyede tutar.

Reiki seanslarına katılan birçok kişi, uygulayıcının elinden gelen hafif bir karıncalanma veya ısı hissettiğini bildirir. Bu durum da rahatlama ve refah duygusu ile sonuçlanır. Ertesi gün acı hissetmenize neden olmayacak nazik ve temassız olan bir uygulamadır.

3- Şiatsu

Reiki uygulaması sizin için biraz hafif kalacaksa o zaman Şiatsu’yu deneyebilirsiniz. Şiatsu duygusal, fizyolojik ve ruhsal refahı birleştiren bir fizik tedavi şeklidir. Yüzyıllar boyunca Çinli uygulayıcılar, şiatsu’yu müşterilerinin acısını hafifletmek için bitki ve akupunktur ile birlikte uygulamaktadır. O zamandan beri, şiatsu yaklaşık yarım düzine farklı varyasyon ile kendi başına bir uygulama haline geldi. Özellikle kas ağrılarına iyi gelmekle birlikte birçok psikolojik sorun ile ilgili olarak da fayda verecektir.

Leave a Reply