ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Elle veya çeşitli aletler yardımıyla vücudun kas dokusu üzerine yapılan uygulamalara masaj denilmektedir. Masajın temel amacı vücutta kaslarda gevşemeyi sağlayarak performansın artmasıdır. Cilt ve cilt altı dokulara etki eden masaj uygulaması adeta bir sanattır. Vücuttaki gerginliği ve stresi atarak gevşemeyi sağlayan masaj, uzman kişiler tarafından yapıldığında bu amacına ulaşır.

Masaja özellikle yoğun stres altında çalışan, ruhen ve bedenen yorgun olan kişilerin ihtiyacı vardır. Masaj bu kişilerde dinlendirici, gevşetici ve rahatlatıcı etki göstererek yenilenme sağlayacaktır. Böylece kişiler iş yaşamlarında ve günlük yaşamlarında çok daha pozitif ve aktif olabilecektir.

İş yaşamının en yoğun ve stresli olduğu illerden biri olan Ankara’da yaşayanlar için başkent masaj salonu bakımından zengin alternatifler bulunmaktadır. Stresli iş yaşamının yorgunluğunu atmak isteyenler kendilerini masörlerin usta ellerine bırakarak rahatlamaktadırlar.

Doğrudan tedavi yöntemi olmamakla beraber tedaviye yardımcı olarak kullanılan bir uygulama olan masaj, vücuttaki kanalları açarak pek çok rahatsızlığın giderilmesine yardımcı olabiliyor. Ancak doğru yapılmayan bir masaj kanalları tıkayarak vücutta rahatsızlıklara sebep olabilmektedir.

Masaj uygulamaları

Masaj, öncelikle uygulandığı bölgeye etki eder, ardından bu etki, kas dokuları ve vücut sıvıları vasıtasıyla vücuda yayılır. Dolayısıyla masaj yapılan bölge yardımıyla gevşeme neredeyse tüm vücuda yayılmakta ve masajın etkileri tüm bedende görülmektedir. Başkent masaj salonu uzman çalışanları ile kişilere profesyonel masaj hizmeti vererek performanslarını artırmaktadır.

Ayrıca masaj stres hormonlarını azaltıcı, depresyonu yatıştırıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici etkiler gösterir ve vücuttaki ağrıları gidermeye yardımcı olur.

Çoğu kişi için lüks gibi görünen masaj uygulamaları, tedavi edici şifalı dokunuşlar olarak aslında herkes için bir gerekliliktir.  Ancak masaj, herkes tarafından gelişigüzel şekilde yapılmamalıdır. Dokunulan her noktanın vücutta bağlantılı olduğu yerler düşünülürse masajın bu işin eğitimi almış kişiler tarafından bilinçli bir şekilde uygulanması gerektiği söylenebilir aksi halde yalnızca anlık rahatlama sağlayan masaj, zamanla farkında olunmasa bile çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebilecek niteliktedir.

Masaj, çeşitli tekniklerle uygulanmaktadır. Bu tekniklere göre isimlendirilen masaj yöntemlerinin şifalı uygulamalarını başkent masaj salonu hizmetlerinde bulabilirsiniz.

Başkent Masaj

Masaj, tarihin en eski zamanlarından beri bilinen tedaviye yardımcı uygulamalar topluluğudur. Vücudun çeşitli ağrıyan ve yorgun bölgeleri başta olmak üzere hemen hemen her bölgeye uygulanabilen yöntemler, kişilerde rahatlama ve gevşeme sağlayacaktır. Masaj yöntemleri, uygulanırken kullanılan tekniklere göre isimlendirilmektedir

Masaj, ilk olarak uygulandığı bölgeye, ardından vücudun çeşitli bölgelerine yayılan bir etki göstermektedir. Böylece herhangi bir yere yapılan masaj uygulaması sayesinde bedenin çeşitli yerlerindeki ağrı ve gerginliklere çare olunmaktadır.

Çeşitli illerde otellerde, güzellik merkezlerinde ve masaj salonlarında verilen masaj hizmeti uzman kişilerce verilmektedir.

Başkent masaj salonları,  eğitimli uzman kadrosu ile şifalı dokunuşlarını sizlere sunuyor. Çeşitli aromatik yağlar yardımıyla yapılan aromatik masajlar yoluyla fizyolojik rahatlamanın yanı sıra psikolojik olarak da rahatlık ve gevşeme sağlanarak kişilerin pozitif düşünceleri artırılıyor.

Masajın etkileri yalnızca bedensel değildir. Masaj özellikle stresi yok etme ve kişiyi gevşetip rahatlatma özelliği ile psikolojik etkilere de sahiptir. Hem bedensel hem ruhsal olumlu etkileri olan masaj, herkes için gereklidir.

Masaj Uygulamaları Kimler Tarafından Yapılır

Ülkemizde masaj hizmeti vermek isteyen kişilerin masaj kurslarından alacakları 600 saatlik bir eğitimin ardından sahip olacakları sertifika ile mümkündür. Masaj sağlıkla doğrudan ilgili uygulamalardan oluştuğu için yanlış yapılan masaj uygulamaları kişilerin sağlığına zarar vermektedir. Dolayısıyla masajın doğru kişilerce doğru şekilde yapılması sağlığı olumlu etkilerken yanlış uygulamalar kişilere zarar verecektir.

İlgili yüksek okul ve fakültelerde verilen masaj derslerinde masajla alakalı temel konular üzerinde durulmaktadır. Çeşitli kurslarda ise masaj uygulaması ile ilgili pek çok teknik ve bu tekniklerin uygulamalı eğitimleri verilirken, müşteri memnuniyeti ve masaj salonu ile ilgili hijyen koşullarının yanı sıra etik kurallar üzerinde de durulmaktadır.

Başkent masaj salonları arasında seçim yaparken, öncelikle kadronun eğitimli ve deneyimli uzman kişilerden oluşmasına dikkat etmek gerekmektedir. Ardından salonun hijyen koşullarına uyup uymadığı dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Müşterilerin de hizmet aldıkları masaj salonları çalışanlarına karşı uymak zorunda oldukları etik kurallar vardır. karşılıklı dikkat edilen etik kurallar sayesinde daha kaliteli masaj hizmeti almak mümkündür.

Leave a Reply