ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya İlçesinde Bulunan En İyi SPA Masaj Salonu Adresleri

Çankaya en iyi masaj salonu adresleri incelendiğinde verilen hizmetin ne kadar kaliteli olduğu daha net anlaşılacaktır. Masaj salonlarında verilen hizmetler göz önüne alındığında ne kadar iyi bir hizmet anlayışına sahip oldukları daha net bir şekilde anlaşılabilir.

Toplumumuzda masaj denildiği zaman özellikle yetişkinlere yapılan uygulamalar olarak anlaşılmaktadır. Oysaki bebek ve çocuklara da masaj uygulaması yapılabilmektedir. Bu durum aynı zamanda çoğu zaman bir zorunluluk olarak uygulanması istenmektedir. Bundan dolayı bu gibi masaj salonlarında bebek ve çocuklarınızın çeşitli sorunlarına karşı ya da daha az stresli olabilmesi için masaj hizmeti alabilirsiniz.

Kolik durumunda masaj uygulaması

Kolik, uzun süreli ve yoğun görülen ağlama veya huzursuzluk olarak ifade edilebilmektedir. Bebeğin bağırsaklarında oluşan koliğin başlıca nedenlerinden sindirim ve beslenme ile ilgili sorunlar olduğu kabul edilir. Karnı saat yönünde okşayarak çocuğu sakinleştirebilir ve bu tür koliklerin neden olduğu ağrıyı hafifletebilirsiniz.

Çankaya en iyi masaj salonu adresleri incelendiğinde uygun masajı yapmak için parmakların çocuğun cildi üzerinde hafifçe kaymasını sağlayan özel aletler kullanılması tavsiye edilir. Masaj için ideal seçenek olarak için bebek yağı kullanılabilir. Böyle bir ilaç seçerken yenidoğanlarda kullanılıp kullanılamayacağına, alerjik reaksiyon testinden geçip geçmediğine mutlaka dikkat etmelidir. Son kullanma tarihini kontrol etmelisiniz. Ürünün gözeneklerin tıkanmasına katkıda bulunmaması da önemlidir. Aksi takdirde bu durum patojenik bir ortam oluşmasına yol açabilir.

Önleyici masaj sıklığı ve en uygun zaman

Genellikle doktorlar günde bir kez önleyici masaj yapılmasını tavsiye eder. Böyle bir işlem için en uygun zaman çocuğun aktif olduğu, uykusunun gelmediği, aç olmadığı ve kendini iyi hissettiği dönemdir. Bu durumda beslenmeden sonra en az 30 dakika geçmelidir.

Yatmadan önce uzun süre sakinleşemeyen çocuklar için akşam banyosundan sonra böyle bir masaj yapılmalıdır. Sakinleştirici etkisi olan ürünleri de kullanabilirsiniz. Bu, daha eksiksiz rahatlama elde etmenizi ve çocuğun daha hızlı uykuya dalmasına yardımcı olmanızı sağlar. Seans süresi 10-15 dakikayı geçmemelidir.

Masaj ne zaman kontrendikedir?

Patolojik veya kronik hastalığı olan çocukların ebeveynleri, önleyici masaj yapmaya ne zaman başlayabileceğinizi ve hangi teknikleri kullanacağını mutlaka doktorlarına danışmalıdır. Ayrıca her seansta çocuğun durumunu dikkatle izlemeniz gerekir. Hoşnutsuzluğunun ilk belirtisinde, nedenlerini hemen belirleyin.

Temel yatıştırıcı masaj teknikleri

Çankaya en iyi masaj salonu adresleri incelendiğinde sakinleştirici bir masaj yaparken. Profilaktik (önleyici tedavi ya da önleyici tıp) masajda olduğu gibi aynı teknikler sıklıkla kullanılır. (Çok fazla basınç olmadan, hafif sıvazlama şeklinde). Bebeğin yüzü ile başlanması tavsiye edilir.

Kaşlar, burun kanatları, yavaş yavaş kollara, karına ve bacaklara doğru hareket edilir. Son adım olarak ise sırta masaj yapmanız beklenmektedir. Bebeğin daha erken uykuya dalması için ona bir peri masalı anlatmanız gerekir. Veya nazikçe bir ninni söylemeniz tavsiye edilir.

Leave a Reply