ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya Spa Masaj Merkezi ile Tanışın

Çankaya spa masaj merkezi sayesinde yoğun bir günün sonunda kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Özellikle yoğun bir tempoda çalışmak durumunda kalanlar için oldukça faydalı olabilecek bir fırsat. İnsanların yoğunluklar arasında kendisi için vakit ayıramıyor olması, karşılaştığı sıkıntılarla ilgili zor durumlarda kalmasına neden olabilmektedir. Bu gibi sıkıntılara karşı Çankaya spa masaj merkezi tarafından sunulan birbirinden güzel hizmetlerle alternatif bir çözüm yolu bulabilirsiniz. Bu noktada özellikle spa merkezinde alanında uzman masörler tarafından yapılan masajlar sayesinde, kendinizi hiç olmadığınız kadar mutlu hissedeceksiniz.

Çoğumuz geleneksel masaj masası ve yağların görüntüsüne aşinayız. Bununla birlikte, masaj sadece bir kategoriye sıkıştırılamaz. Düzinelerce varyasyonu olan masajın aynı zamanda düzinelerce alt grubunda bile bulunabilmektedir. Masaj yöntemlerinin çok farklı şekilde ve sayıda olmasının nedeni ise özel rahatsızlıklar ve sorunlara karşı tedavi uygulayabilmektir. Uygulanan her masaj yöntemi farklı amaçlar çerçevesinde yapıldığından dolayı size uygun olanı bulmanız gerekmektedir. Özellikle sıkıntınızın ne olduğunu bilirseniz masaj türünü de ona göre belirleyebilirsiniz. Sizin için bu masaj türlerinden 3 tanesini açıklayacağız.

1- Aromaterapi Masajı

Aromaterapi masajında uçucu yağları, masaj deneyimine entegre edilmektedir. Esans özleri bulunan yağların kullanımı, binlerce yıl öncesine dayanır ve genellikle kokulu masajlar ve aromatik banyolar olarak kullanılmaktadırlar.

Bu iki unsuru bir araya getirmek gevşemeye yardım eder ve masaj terapistinizin seçtiği koku türlerine bağlı olarak sizi canlandırabilir veya enerjinizi yükseltmeniz noktasında yardımcı olur. Birçok terapist, hangi tür uçucu yağları tercih ettiğinizi öğrenmek için masaja başlamadan önce size danışacaktır. Masaj sırasında kullanılacak olan esansı siz belirleyeceğiniz için bu esansların hangi durumlarda size yardımcı olacağı ile ilgili bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Örneğin Selvi, kas ağrısını hafifletme konusunda yardımcı olurken, çay ağacı bağışıklık sistemini desteklemek için kullanılır. Bununla birlikte sıkıntınızı terapiste anlatarak esans seçimini ona da bırakabilirsiniz.

2- Kraniosakral Terapi

Nazik bir masaj deneyimi almak istemeyen birisi için kraniyosakral terapi doğru tercih olabilir. Özellikle kıyafetlerini bir yabancının önünde çıkarmaktan çekiniyorsanız ve bu konuda herhangi bir rahatsızlık hissediyorsanız daha iyi bir tercih olacaktır. Kraniyosakral terapi uygulayıcıları genellikle hafif ve hareketsiz hareketlerle size tamamen giyinmiş olarak masaj yapar.

Bu alanda uzman olanlar gerçekleştirilen hafif dokunuşların merkezi sinir sistemini düzeltmeye ve düzensiz uyku bozukluğunu iyileştirmeye yardımcı olduğunu belirtmektedir. Kraniyosakral terapi, geleneksel masaj türlerinin aksine sadece masaj sandalyesinde ya da masaj masasında yapılmamaktadır. Uygulamaya ilk başladığınızda masaj sandalyesinde bulunuyorken daha sonra masaj masasına geçmeniz gerekecektir. Terapist ayrıca masaj sırasında sizinle doğru temas seviyesini sağladığından emin olmak için sizi sık sık kontrol edecektir.

3- Derin Doku Masajı

Derin doku masajı, şiddetli kas gerginliğini hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Özellikle kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarınız, postüral (Vücudun duruş şekli ile ilgili) problemleriniz veya kronik kas ağrınız ve gerginliğiniz varsa etkilidir. Masaj terapistleri genellikle için eklemlerini, ellerini ve dirseklerini kullanırlar.

Eklem veya lupus (Kelebek hastalığı) gibi rahatsızlıklarınız varsa derin doku masajından kaçının, çünkü masajın sert bir yapıya sahip olmasından dolayı rahatsızlığınız artabilecektir. Derin doku masajı ile derin basınç masajını karıştırmamalısınız. İsimleri çok benzer olan bu iki masaj aslında birbirinden oldukça farklıdır. Bundan dolayı terapistin hangi masajı yapacağını iyi anlamış olması gerekmektedir. Tabi bu iki masaj arasında ki farkı sizin de biliyor olmanız faydalı olacaktır. Derin doku kas tabakalarına odaklanırken, derin basınç masajı tüm vücuda odaklanır.

Leave a Reply