ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Çukurambar SPA Masaj Salonu ve SPA Masaj Otellerine Ulaşmak

Bir rahatlama noktası arayışında olan alternatif tıp, refleksoloji masajını tavsiye etmektedir. Bu konuda refleksolojiyi gerginliği ve stresi azaltmak için etkili bir yol olarak sunar. Refleksoloji, bir kişinin tüm vücudunu tedavi etmek için ayak masajı içeren bir terapi türüdür. Vücudun doğal dengesini yeniden sağlamak, dengeyi korumak için kullanılan en nazik terapi türü olduğu söylenir. Bazen refleksoloji, ellerin ve kulakların yanı sıra bacakların da maruz bırakılması şeklinde de uygulanabilir. Ancak çoğu durumda sadece ayakaltı noktaları kullanılmaktadır.

Tarihsel olarak, refleksolojinin kullanımı eski Çin, Mısır ve Yunanistan’a kadar uzanır. Ancak, yirminci yüzyıla kadar Batı uygarlıklarına ne yazık ki bilinmiyordu. Batı’ya refleksolojiyi ilk olarak Dr. William Fitzgerald tanıttı. Bu tedavi türünü ise bölge terapisi olarak isimlendirdi. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için Çukurambar masaj salonu bünyesinde görev yapan uzmanlarla konuşabilirsiniz.

Günümüzde refleksoloji, çok çeşitli koşullar için terapötik bir tedavi olarak kullanılmaktadır. Özellikle sırt ağrısı, spor yaralanmaları, migren ve artrit dahil olmak üzere çok sayıda rahatsızlıkta etkilidir. Ayrıca tedavinin kısırlık, sindirim bozuklukları, hormonal dengesizlikler ve uyku bozukluklarının tedavisinde bile etkili olduğu düşünülmektedir.

Aşırı streste etkili yöntem

Refleksolojinin belki de en önemli tercih sebeplerinden biri stres üzerinde ki etkisidir. Günümüz dünyasında insanlar sürekli artan düzeyde fiziksel, zihinsel ve duygusal stresle karşı karşıyadır. Refleksoloji, bedeni ve zihni rahatlatmak, stresi azaltmak ve genel sağlık için etkili bir araçtır. Bu teknik aynı zamanda Çukurambar masaj salonunda oldukça sık tercih edilmektedir.

Her yaştan insan refleksoloji tedavilerinden faydalanabilir. Bazı insanlar geçici olarak tedaviyi kullansa da, refleksolojiyi düzenli olarak kullananların sayısı da fazladır. Belirli bir rahatsızlık karşısında terapiyi uygulayanlar bulunmaktadır. Bu durumda rahatsızlığı geçmiş olsa bile düzenli devam edenlerin sayısı da azımsanmayacak derecededir. Öyle ki bu düzenli süreç sayesinde daha konforlu bir yaşam elde ettikleri ifade edilebilir.

Refleksoloji sadece alternatif tedaviler ve terapilerle ilgilenenler tarafından kullanılmamaktadır. Birçok doktor ve diğer sağlık personelleri de refleksolojiyi bir terapötik tedavi olarak kabul eder. Bazıları bunu hastalarına tıbbi tedavilerinin yanında destekleyici yöntem olarak tavsiye etmektedir.

Refleksoloji terapisi, refleksoloji kursunu başarıyla tamamlamış, gerekli eğitimi almış bir profesyonel tarafından gerçekleştirilir. Eğitimli bir profesyonel refleksolog, ayak bölgelerindeki ince değişiklikleri tespit edebilecektir. Belirli bir alana baskı uygulayarak, o belirli alana karşılık gelen organ sistemini etkileyecektir.

Refleksoloji tedavisi genellikle yaklaşık bir saat sürer. Bu süre zarfında refleksolog ayaklarına baskı uygulamak için ellerini, özellikle başparmaklarını kullanır. Basıncın miktarı ve yeri ile tedavinin etkisinin her bireyin kendine özgü ihtiyaçlarına bağlı olduğu bilinmelidir. Buna karar verecek olan refleksolog ilk olarak kişiyle konuşarak sorunlarını öğrenir. Bunun sonucunda hangi noktalara etki edileceği belirlenerek tedaviye başlanır.

Leave a Reply