ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Eryaman da Bulunan Spa Masaj Merkezleri

Günümüzde ki tüm masaj uygulamalarının aslında geçmiş dönemde birer tedavi yöntemi olduğunu unutmamalısınız. Özellikle eski çağlarda insanların karşılaştığı fiziksel ve ruhsal tüm sıkıntılara karşı masaj uygulamaları yapılmaktadır. Genel olarak masaj türleri incelendiğinde farklı şekilde uygulanıyor olsalar da aslında hepsinin ortak bir amacı bulunmaktadır. Bu amaç tamamen insanın daha sağlıklı bir fiziksel yapıya ve ruhsal psikolojiye sahip olmasıdır. Bunun için her türlü duruma uygun olabilecek şekilde çalışmalar düzenlenmiştir.

Genel olarak bakıldığında birçok farklı masaj uygulaması bulunmaktadır. Eryaman spa masaj merkezi tarafından uygulanan masaj yöntemleri farklı türlerin kullanılmasına olanak sağlarken en fazla talep edilen masaj türü ise sıcak taş masajı olmuştur. Bu masajın etkileri incelendiğinde gerçekten de sağladığı yararlar göz önünde bulundurulmalı ve bu sayede rahatlığın keyfini çıkarmalısınız.

Sıcak Taş Masajının Harika Etkileri

Sıcak Taş Masajı, sadece vücuda büyük fayda sağlayacak rahatlatıcı bir deneyim değildir. Bu masajın hem fiziksel hem de psikolojik seviyelerinizi etkileyen en iyi masajlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Sıcak taş masajlarında ısıtılmış, cilalı bazalt lav taşları kullanılır. Bu yaşlar gerekli işlemlerden sonra vücudunuza masaj yapmak için kullanılır. Sıcaklığın masaj basıncı ile kombinasyonu, derin rahatlama için kas dokusunun derinliklerine ulaşır.

Kas Gevşemesi

Taşlardan gelen ısı, en gergin kaslarınızın gevşemesine yardımcı olur, çünkü bir masaj terapisti derin dokuyu daha etkili bir şekilde manipüle edebilir. Aşırı gergin kasların tipik masaj teknikleri ile serbest bırakılması zor olabilir. Isıtılan taşlar, gerginliği serbest bırakmak ve kasları hafifletmek için masajın en faydalı olması için ihtiyacınız olan ekstra rahatlamayı sağlayacaktır.

Ağrı Giderme

Tüm masaj türleri gergin kasların, yaralanmaların veya sert eklemlerin neden olduğu ağrıyı hafifletebilirken, sıcak taş masajı daha fazla rahatlama sağlayabilir. Sıcak taşlar masaj terapistinin daha derine nüfuz etmesini sağlar, böylece en gergin, ağrıya neden olan kaslarınız bile rahatlayabilir. Bununla birlikte taşların sıcaklıklarının iyi bir şekilde ayarlanmış olması gerekmektedir. Eğer sıcaklıktan dolayı canınızın yanma durumu söz konusuysa ya da taşlarla yapılan masaj sırasında terapist çok fazla baskı uygulayarak canınızı acıtıyorsa bunu ifade etmeli ve gerekli önlemleri almasını sağlamalısınız. Çünkü her insanın sıcaklık ya da ağrı eşiği aynı olmayabilir ve başkalarına yapılan bir işlem sizin canınızı acıtabilir.

Kan Dolaşımında Artış

Sıcak taşlar vücudunuzdaki tetik noktalarına dayanırken, vücut dokularına nüfuz ederler. Bu, kan damarlarınızın açılmasına ve dolaşımın artmasına neden olur. Kan dolaşımının yeterli olmaması, kasları geren, kaslarda sıvı ve laktik asit birikmesine neden olan yorgunluğa neden olabilir. Kan dolaşımının artışıyla birlikte kaslara daha fazla oksijen verilir, bu da ağrı ve sızıları hafifletir.

Zihinsel Faydalar

Sıcak taş masajları, fiziksel kaslarınıza ek olarak zihinsel stres ve gerginliğin azalmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Bu masaj tedavisi, bazı anksiyete bozuklukları ve depresyon belirtileri ile de mücadele etmeniz noktasında size yardımcı olacaktır.

Taş Terapisi Kimler İçin Uygun Değildir?

Eryaman spa masaj merkezi tarafından uygulanan sıcak taş masajı birçok sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte merkezde uygulanan birçok masaj tekniği bulunmaktadır. Bu masaj teknikleri genel olarak incelendiğinde herhangi bir yan etkisi olmamasına rağmen bazı özel durumlardan dolayı bazı kişiler için uygun olmayabilir. Bu durumda bu masaj türleri yerine farklı teknikler kullanılması daha uygun olacaktır. Sıcak taş masajı da bu kapsamda değerlendirilebilir ve aşağıda ki kişiler için uygun olmayabilir;

  • Yüksek tansiyon
  • Cilt koşulları
  • Diyabet
  • Hamilelik