ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj; mekanik ve sinir (refleks) tedavisi ile cilt, deri altı doku, kaslar, iç organlar, metabolizma, kan dolaşımı ve lenfatik sistemin uyarılması olarak karşımıza çıkar. Çeşitli darbeler ve yumuşak dokunuşlar yoluyla bölgesel kan dolaşımını arttırma, damarları genişletme ve dokuya daha fazla kan sağlama yöntemidir. Vücuttaki yumuşak dokuların mekanik masajı sistematik manipülasyonlarla fizyolojik ve psikolojik etkiler yaratır. Peki kimler masaj yapmalı? Masözler tarafından yapılmalıdır.

Kaç Çeşit Masaj Vardır?

İsviçre (klasik) masaj, Thai masajı, derin doku masajı, refleksoloji, aromaterapi, spor masajı, spor masajı, anti-selülit masajı, lenfatik drenaj, bölgesel masajlar, boyun ve sırt masajı, akupressur masajı, Ayurveda masajı, Chavutti Tirumal, Hint başı masaj, Hawaii Lomi masajı Lomi, Shiatsu, Bali masajı, Tantra masajı, Thai masajı, Thai yoga masajı, Tui Na, Genel masaj, Anti-stres masajı, Lenfatik drenaj masajı, Yüz masajı, Tıbbi masaj, hamile masajı, Kleopatra masajı (deniz yosunu ile), sultan masajı (kil ile), aloe vera masajı, Mandara masajı, Nefertiti masajı vb masaj türleri bulunmaktadır.

Masajın yeri ve önemi tartışılmaz, ancak her konuda olduğu gibi, masajın da ihtiyacı olanlara doğru ellerle ulaşması gerekir. Öncelikle, masajın ne olduğunu anlamanız gerekir, sonra masaj için bir uzman seçebilirsiniz.

Masaj Teknikleri

1- Azal

2- Petrosay (Yoğurma)

3- sürtünme (dairesel conta)

4- Tapotman

5- Ateş etme (parmağınıza çarpmadan)

6-kedi yürüyüş

7- Titreşim

8- Vurmalı (düz baskı) Tabi ki kimler masaj yapmalı sorusu ile karşılaştığımız zaman masözlerin masaj terapisi uygulamasını önerebiliriz.

Masaj Faydaları

Masaj, yara doku ve adezyonlarının, kas spazmlarının, tendon iltihaplarının, uykusuzluğun ve nevrasteninin, kas spazmlarının ve akut kan dolaşımından sonra oluşan yaraların, migrenlerin, hipertansiyona bağlı stres ve baş ağrısının, ağrılı adet dönemlerinin, kabızlık ve ağrı noktalarının emiliminde kullanılabilir.

Masaj sırasında iki etki vardır. Bunlardan ilki, bazı vücudun tüm durumlarında uygulama alanıdır ve bazı durumlarda, bazı bölgelerde, sıcaklıktaki bir artıştan kaynaklanan kan dolaşımının hızlanması, diğerinde ise belirli bölgelere basınç uygulandığında vücutta belirli hormonların salınımı ve bu hormonların düzenleyici etkileri vardır.

Damar sistemi / sistemleri masaj sisteminden 4-20 kat daha hızlı çalıştığından kalbe kirli kan vermek çok kolaydır ve kalbe ve damarlara yapılan masaj olağanüstüdür. Kimler masaj yapmalı? Alanında uzman kişiler tarafından masaj yapılmalıdır.

Leave a Reply