ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da Uygulanan Masajların Faydaları Nelerdir?

Ankara’nın yoğun gündemi, trafiği ve aşırı stresli iş ortamlarının varlığı insanlarının da stresli ve gergin olmasına neden olmaktadır. Özellikle gün içinde aşırı faal olan kişiler günün sonunda yorgunluğun da verdiği etkiyle tahammülsüz olabilmektedir. Bu duruma birde fiziksel rahatsızlıklar etkilenince işte o zaman karşınızda katlanması zor bir kişilik çıkacaktır. 

Böyle birisiyle mücadele etmek ya da onunla iyi geçinebilmek oldukça zor olduğundan dolayı girdikleri ortama da bu gerginliği taşırlar. Bu gerginlik, aynı zamanda diğer insanlara da yansıyarak ortamın gerilmesine ve herkesin birbirine kötü davranmasına neden olabilmektedir. Özellikle fiziksel bazı rahatsızlıkları bulunan ya da stresli iş ortamlarında çalışmak durumunda kalanların bu durumlar karşısında belirli çalışmalar yapması gereklidir. Bunun içinde uzmanlar, masaj uygulamalarını önermektedir. 

Masaj salonu Batıkent hizmeti veren merkezlerde birçok masaj türünden tercih ettiğinizi uygulayabilirsiniz. Bu masaj türleri arasından dilediğinizi tercih edebileceğiniz gibi aynı zamanda masaj uzmanıyla konuşarak size uygun olabilecek masaj türünün de belirlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu kapsamda incelendiğinde masaj salonlarında son dönemde en fazla tercih edilen türü Aromaterapi masajıdır.

Tatra Masajı Nedir?

Tatra, isminden de anlaşılacağı üzere “Aroma” ile “Terapi”nin birleştirilmiş halidir. Yani çeşitli bitki özlerinden elde edilen aromalar kullanılarak tatra masaj uygulaması yapılmaktadır. Burada elde edilen aromalar, doğal olarak bitki özlerinden elde edilmektedir. Bundan dolayı oldukça faydalı olduğu gibi aynı zamanda sağlık yönünden de herhangi bir sorun çıkarmamaktadır

Tatra masajı, oldukça düşük tempolu bir masajdır. Kullanılmasına karar verilen aromanın tercih edilmesinin ardından vücuda yavaş bir şekilde uygulanarak masaj yapılmaya başlanır. Cildin, uygulanan aramayı tamamen kabul etmesi ve gözeneklerinin açılabilmesi için oldukça düşük bir tempoda uygulanmaya devam eder. Oldukça ağır bir hareketliliğe sahip olduğundan dolayı rahatlamanız ve gevşemeniz mümkün olacaktır. Bu rahatlama ve gevşeme sayesindeyse oldukça dinlenmiş bir şekilde masajdan kalkacaksınız.

Tatra Masajın Faydaları Saymakla Bitmez

Masaj salonu Batıkent hizmeti veren spa merkezlerinde uygulanan Tatra masajı sırasında hem uzmanın birebir teması hem de kullanılan aromanın kimyasal özelliği sayesinde masajın etkisi artmış olmaktadır. Özellikle aromaların cilde temas etmesinin ardından ısınmasını sağlaması ve bu sayede gözeneklerinin açılmasına yardımcı olması sayesinde yoğun kas ve eklem ağrılarında bir rahatlama ve gevşeme meydana gelir. Bu durum ağrı ve sızıları ortadan kaldırarak aynı zamandan kan dolaşımının da hızlanmasını sağlar.

Bu uygulama sırasında aynı zamanda masajın uygulandığı ortamında bu aroma kokusuyla dolması sayesinde ortamı bambaşka bir hava sarar. Bu masajın uygulanması sırasında ortamın güzel ve rahatlatıcı bir kokuyla dolmasının yanı sıra bir de arka planda dinlendirici bir müziğin olması sayesinde oldukça otantik bir ortamın meydana geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ankara Masaj Salonu ve Spa Merkezlerinde Müthiş kokulu bitki aromaları, ağır bir şekilde ilerleyen masaj ve arka planda çalan dinlendirici bir müzik. Bu ortamda kendini iyi hissetmeyecek biri olabilir mi?

İnsan beyni, koku ve dokuna gibi sinyalleri genellikle iyi yönde yorumlayarak vücuda iletir. Bu masajın uygulanması sırasında kişi, beyninden gelen olumlu sinyaller sayesinde rahatlar ve kendini dinlenmiş hisseder. Ayrıca vücudunda rahatlama olacağından dolayı ruhsal olarak da büyük bir ferahlık yaşayarak sıkıntılarından kısa sürede kurtulmayı başarır. Bu sayede günlük yaşamı sırasında daha rahat olacağı için insanlara karşı da daha tahammüllü olacaktır. Ayrıca yaşam kalitesinde artış yaşanacak ve hem zihnen hem de fiziki olarak büyük oranda bir iyileşme yaşayacaktır.