ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya Masaj Salonu Hizmetleri

Günün yorgunluğuna çare arıyorsanız yapmanız gereken tek şey masaj yaptırmak olacaktır. Özellikle kasların gevşemesine yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda kendinizi daha zinde hissetmenize yardımcı olacak masaj sayesinde günün tüm yorgunluğunu atmış olacaksınız. Genellikle Ankara gibi büyük şehirlerde bu ihtiyacın daha fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gün içinde aşırı derecede yorulan ve stres yaşayan kişiler, günün sonunda rahatlamak için masaj salonlarını kullanmaktadır.

Masaj salonu Çankaya hizmeti sunan merkezler, bu ihtiyaçlara cevap verirken aynı zamanda farklı masaj türlerinin uygulanmasıyla birlikte daha kaliteli bir zaman geçirebilmeye imkan sağlamaktadır. Özellikle farklı kültürlerde uygulanan farklı masaj türlerinin uygulanması ve bu uygulama neticesinde insanların rahatlaması sağlanmaktadır. Genel olarak bakıldığında birçok farklı kültüre ait masaj türleri kullanılırken Ankara genelinde en fazla Thai masajına olan ilgi daha fazladır.

Thai Masajı Nedir?

2500 yıl öncesine kadar uzanan ve asırlardır bir tedavi yöntemi olarak da kullanılan Thai masajı, Çin’in geleneksel tıbbının Hint yogasıyla birleşmesiyle oluşmuştur. Tay, Tai veya Tayland masajı olarak da bilinen bu masaj türü asırlardır bir tedavi yöntemi olarak kullanılmakla birlikte günümüzde de masaj salonlarının vazgeçilmez türleri arasında girmeyi başarmıştır. 

Thai masajı, “Masaj” denildiğinde aklımıza ilk genel çeşitli yağların kullanılması ya da tene uygulanan masaj gibi bir çağrışımdan oldukça uzak bir tekniktir. Bu masaj türünde genellikle bası ve germe hareketleri uygulanarak rahatlama sağlanmaktadır. 

Thai Masajı Nasıl Yapılır?

Thai masajında esans ya da çeşitli özler kullanılarak yapılan masajlarda olduğu gibi çıplak olmanıza gerek yoktur. Yarı sert bir zemin üzerinde uygulanan bu masaj türünde giyinik bir halde oluyorsunuz. Her ne kadar üzerinizi çıkarmanız gerekmiyor olsa da esneme hareketleri uygulanacağından dolayı rahat ve bol kıyafetler giymeniz gerekecektir. 

Masaj salonu Çankaya hizmeti sunan merkezlerde oldukça yaygın bir şekilde uygulanan ve genellikle “Tembeller için yoga” şeklinde tabir edilen bu masaj türünde sık bir şekilde germe ve çekme hareketleri uygulanır. Bu şekilde vücut tamamen esnek bir hale getirilirken vücudun bazı bölgelerine bası da uygulanabilir.

Thai masajında sık sık germe ve çekme uygulanacağı için kesinlikle bu alanda uzman olan bir terapist tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen sonuçların ortaya çıkması muhtemeldir. Uzman terapist tarafından uygulanan bu masaj türünden 60’dan fazla çeşitli germe, çekme, esnetme ve bası hareketi uygulanmakta ve genellikle her seansı 1 ile 1,5 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Bu sırada terapist tarafından sık sık pozisyon değiştirmeniz istenecek ve çeşitli çalışmalar yapılacaktır. Bu esnada hangi hareketi ve pozisyonu, nasıl yapacağını tam olarak bileceğinden dolayı vücudunuza herhangi bir zarar vermesi söz konusu olmayacaktır. Tüm bu kas ve eklem hareketleri sayesinde vücudunuza biriken olumsuz enerjiler dışarı atılırken yerine pozitif enerji eklenecektir. 

Thai masajını, Masaj salonu Çankaya hizmeti sunan merkezlerde yaptırmanız oldukça önemli ve gereklidir. Sıradan masaj uygulamalarına göre biraz sert olarak ifade edilebilecek bir tarzı olduğundan dolayı bu uygulamada uzman olmayan birisi tarafından yapılması halinde masaj sırasında çeşitli sakatlıklar ortaya çıkabilecektir. Bu gibi olumsuz durumların yaşanmaması ve çeşitli sakatlıkların oluşmaması için sizin de dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bunun için işinin ehli olmaya ve gerekli belgeleri bulunmayan terapist ve merkezlerden uzak durmalısınız. Ayrıca bu durum karşısında stres altında kalabileceğiniz için olumsuz düşüncelere de kapılmanız mümkün olacaktır. Bu da, sizde rahatlama yerine daha gergin bir ruh halinin oluşmasına neden olacaktır.

Leave a Reply