ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj Yataklarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Masaj kişinin iş ve günlük yaşamı stresinde korunduğu ve dinlendiği en önemli uygulamadır. Bu uygulamanın başarı ile yapıldığı birçok profesyonel masaj uygulama merkezi vardır. Bu merkezlerde yapılan uygulama sayesinde insanlar iş yaşamının stresinde yapılan farklı uygulamalarla kurtulmaktadır. Masajın genel iki amacı vardır. Bu amaçlar uygulama bölgesinde ve tüm vücut bazı durumlarda ise belirli bölgelerde, oluşan ısı artışı ile oluşan kan dolaşımı hızlanmasıdır, diğeri ise, belirli bölgelere yapılan basınç ile vücutta bazı hormonların salınmasının artması ve bu hormonların düzenleyici etkiler göstermesidir.

Ülkemizde profesyonel masaj hizmeti sunan lisans ya da sertifika sahibi birçok kuruluş bulunmaktadır. İnsanlar masaj salonlarından ayrılırken mutlu olmak isterler, masaj salonlarında müşteri memnuniyeti çok önemlidir. Masajın rahatlatıcı etkisi ve vücuda sağladığı faydalar ise Masaj anında vena sistemi 4 – 20 kat daha hızlı çalıştırıldığından dolayı kirli kanın kalbe ulaştırılması kolaylaştığından masajın kalbe ve toplardamarlara olan yardımı olağan üstüdür. Masajın çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar dinlendirme, spor amaçlı ve tıbbi amaçlı olarak bilinmektedir.

Masajın Uygulama Zamanları

 Dinlendirme amaçlı Masaj, günün her saatinde uygulanabilecektir. Tıbbi masaj ise Tedavi amacıyla yapılan masajlardır. Spor Masajları ise Spor masajı, klasik masajın bilinen beş temel hareketinden farklı amaçlara dönük planlanmasıyla oluşmuş bir kavramdır. Masaj algısı ülkemizde farklı amaçlara çekilmektedir. Ancak yurt genelinde bunu profesyonel olarak hizmet sunan firma sayısı oldukça fazladır. Masajların yapıldığı alanlardan bazıları ise eşyalardır.

Masajların uygulandığı bir başka alanlar ise Masaj koltukları ve Masaj Yatakları olmuştur. Masaj Yatakları insan bedenini dinlendiren ve rahatlatan bir cihazdır. Masajla, yumuşak dokuları mekanik olarak uyararak sistematik manipülasyonlarla organizmada fizyolojik ve psikolojik etki yaratılır. Bu etkiler sayesinde insanlar günlük ve iş yaşamın stresinden kısa sürede kurtulurlar. Masaj yataklarında yapılan uygulamaların geneli, noktasal, vurucu, yoğurma ve sıvazlama yöntemi genel olarak uygulanmaktadır. Piyasada da uygun fiyatta yer alan masaj yataklarını alarak evlerinize alabilirsiniz. Dünya genelinde uygulanan birçok mesaj yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler vücudun masaj yapılacağı bölgeye göre değişim göstermektedir. Masajların genelde tıbbi olarak bilenen uygulamalardır.

Masaj Sedyesi

Bedensel rahatlık ve ruhsal dinginlik kazanma amacıyla etkisini gösteren masaj, günümüze gelene kadar sayısız araştırmalara sahne olmuş, hakkında pek çok tarihi bilgi edinilmiştir. Bu araştırmalar yalnız masaj hakkında olmamış masaj uygulamalarında kullanılan gereçleri de kapsamıştır. Günümüzde ayrı bir sektör olarak masaj aletleri tasarım, üretim ve satışı gerçekleşmekte ve oldukça fazla rağbet görmektedir. Bunun başlıca sebebi masajın insanlar tarafından kabul edilmiş faydaları olmasından kaynaklıdır. Bugün piyasalarda her kaliteden masaj araç ve gereçlerini bulmak mümkündür.

Değişen ve gelişen teknolojik yenilikleri yaşayan her sektör gibi masaj sektörü de kullanım gereçlerinde zamanla daha fazla kitleye ulaşım sağlayabilmek için üretimler yapmıştır. Bu üretimler neticesinde yaygın masaj araç ve gereçleri bugün hemen hemen her eve girmiştir. Diğer yandan masajın kabul edilen etkisinin büyüklüğü göz önüne alındığında her eve masaj aletlerinin girmemiş olması kaçınılmaz olacaktır. Eski Yunanca ’da yoğurma anlamına gelen massien kelimesinden oluşan masaj, günümüzde oldukça itibar gören bir iş kolu olarak hızla yükselerek ivme kazanan bir sektör olmaya devam etmektedir.

Masaj sedyesi ne işe yarar?

İlk etapta küçük masaj aleti olarak piyasalarda gördüğümüz aletlerin talep örmesi üzerine sektörde masaj minderi, masaj koltuğu, masaj sediri, masaj sedyesi alet ve gereçleri de piyasalarda yerini almıştır.

Kullanım alanı olan masaj seanslarında, yüz yıllardır masaj kültürünün vazgeçilmez parçası olan masaj sedyeleri, rahat ve huzurlu masaj çalışmalarının sergilenmesinde fayda sağlayacak bir performansla üretilmiştir. Portatif ve sabit çeşitleri olan masaj sedirleri, kullanımları gereği masaj performansını artırmak amacıyla işlev yürütmektedirler.

Konforlu masaj uygulamalarında her zaman ihtiyaç dâhilinde olan masaj sedyeleri günümüzde farklı tasarımları ile dikkati çekmektedir. Taşınabilir çanta tarzı masaj sedyeleri mevcut olduğu gibi, motorlu ve ayarlanabilir çeşitleri de mevcuttur. Hepimizin bildiği mobilya tarzı masaj sedyeleri de günümüzde aynı şeklini muhafaza ederek yalnız farklı tasarımlarda kullanılmaktadır.

Masaj uygulamasının olmazsa olmaz kuralı olan masaj sedyesinin rahatsız edici unsurlardan arınmış olması ve rahat kullanım sağlayarak masajın vermek istediği huzura yardımcı olması gerekmektedir. Masaj sedyesinin kurulumu son derece pratiktir.

Masaj Yatağı, Ankara Masaj Yatağı, Masaj Yatağı Fiyatları, Masaj Yatağı Nasıl Seçilir, Masaj Yatağının Avantajları,