ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Spa salonları, sadece rahatlama ve stresten uzaklaşma yerleri olarak düşünülmemelidir. Bu alanlar aynı zamanda cilt bakımının vazgeçilmez merkezleri olarak da kabul edilmektedir. Bu mekanların sadece masaj ya da spa aktiviteleri ile dolu olduğunu düşünüyorsanız, yanlış bir düşünce içinde olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Özellikle uygulanmakta olan masaj ya da spa aktivitelerinin doğal olarak cilt üzerinde faydası gözlemlenecektir. Bununla birlikte bu faydayı sadece bununla sınırlamak oldukça yanlıştır. Ankara spa masaj salonlarında bu konu üzerinde özel çalışmalar yapılmakta ve cilt bakımı konusunda profesyonel hizmetler sunulmaktadır.

Cilt Analizi

Cilt bakımının temeli, cilt tipinizi ve ihtiyaçlarınızı anlamaktan geçmektedir. Bu nedenle, bir spa seansına başlamadan önce uzmanların cilt analizi yapması gerekmektedir. Cilt analizi, cildinizin tipini (yağlı, kuru, hassas vb.), hassasiyetlerini ve sorunlarını belirlemenize yardımcı olacaktır. Buna göre özel bir cilt bakım planı oluşturulur.

Özellikle cilt bakımı yapılabilmesi için ilk olarak cilt analizinin yapılmış olması gerekmektedir. Cilt tipi belirlenmeden yapılabilecek tüm uygulamalar faydasız birer çabadan ibaret olacaktır. Bundan dolayı ilk adım olarak cilt analizinin yapılmış olması gerekmektedir.

Temizlik ve Peeling

Cilt bakımının ikinci adımı, cildi temizlemek ve ölü deri hücrelerinden arındırmak olacaktır. Uzmanlar, özel temizleyiciler ve peeling ürünleri kullanarak cildi derinlemesine temizleyeceklerdir. Bu adım, gözenekleri açar, cildi tazeler ve daha genç bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Ayrıca sonrasında uygulanacak olan çalışmaların da daha etkili olmasına yardımcı olur.

Buhar ve Eksfoliasyon

Ankara spa masaj salonlarında buhar ve eksfoliasyon (ölü cilt hücrelerinin giderilmesi) uygulaması, sık sık başvurulan yöntemler arasında yer almaktadır. Cilt bakımı sırasında, buhar odaları veya buhar cihazları kullanılarak cilt yumuşatılır ve gözenekler açılır. Bu çalışmalar, cilt bakım ürünlerinin daha etkili bir şekilde emilmesine olanak sağlar. Ardından, eksfoliasyon işlemi ile cilt yüzeyinden ölü hücreler nazikçe uzaklaştırılır.

Masaj ve Besleme

Cilt bakımı sırasında masaj, sadece rahatlama sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cilt sağlığına da katkıda bulunur. Uzmanlar, özel cilt bakım ürünlerini masajla cilde uygularlar. Bu ürünler, cildi nemlendirir, besler ve gençleştirir.

Cilt Maskeleri

Vazgeçilmez diğer bir uygulama olan cilt maskeleri, cildin ihtiyacına göre tercih edilmektedir. Bu maskeler, ciltteki sorunları hedefleyerek bunları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Örneğin, nem maskeleri cildi derinlemesine nemlendirirken, anti-aging maskeleri yaşlanma belirtilerini azaltır.

Güneş Koruması

Uzmanlar, cilt bakımı sonrasında güneş koruyucu ürünler uygularlar. Bu, cildinizi UV ışınlarına karşı korur ve erken yaşlanma belirtilerini önler. Cilt bakımı sonrasında güneşe karşı koruma sağlamak oldukça önemlidir.

Cilt bakımının yapılmış olması, cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olacaktır. Bu durum zararlı olan güneş ışınlarına karşı savunmasız hale gelmiş olabilirsiniz.

Özel Cilt Sorunlarına Yönelik Bakım

Spa salonlarında, akne, lekeler veya kızarıklık gibi özel cilt sorunlarına yönelik özel bakım seansları da uygulanmaktadır. Bu seanslar, cildinizi hedeflenen sorunlardan arındırmak için özel ürünlerin ve tekniklerin kullanılmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Evde Bakımı Önerileri

Cilt bakımı sırasında uzmanlar, evdeki bakım rutininizi düzenlemek için size önerilerde bulunurlar. Doğru temizleyici, tonik, nemlendirici ve güneş koruyucu ürünlerini kullanmak, spa sonrası elde edilen sonuçları sürdürmenize yardımcı olur.

Spa uygulaması sonrasında evde kendi başınıza yapacağınız bakımları da bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu durum aynı zamanda cilt bakımı uygulamasının daha uzun süreli devam ettirilmesine yardımcı olacaktır.

Leave a Reply