ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Spa tarzı masaj, normal olarak bilinen klasik masajdan çok daha farklı bir hizmet türüdür. Birçok değişik merkezde verilmektedir. Hem erkekler hem de kadınlar için şifa bulma kaynağı şeklinde tanımlanmaktadır. Ankara spa masaj konusunda kişilerin tercih edebileceği birçok farklı mekan vardır. Hem fiyat hem de verilen hizmet noktasında kalite de değişir. En iyi seçimi yaparak, sıcak suyun da yardımı ile masaj olabilirsiniz.

Spa Masaj Nedir?

Spa masaj nedir en çok dile getirilen konuların başında geliyor. Spa, Latince bir kelimedir. İlk defa Roma Devleti zamanında kullanılmıştır. Sıcak su ile insanların şifa bulmasını sağlayan bir yöntemdir. Türkiye’de birçok kentte açılmış olan özel salonlar ile hizmet veren tesislerin sayısı çok fazladır. Tek bir hizmet söz konusu değildir. Masaj ana öğe olsa da, havuz ve hamam gibi mekanlara ile daha zengin bir hale gelmiştir. Ayrıca bunlara spor salonu, fitness salonu gibi yerleri de eklemek gerekmektedir.

Spa Masaj Nasıl Yapılır?

Ankara spa merkezleri içinde mevcut masaj, çok değişik teknikler ile yapılır. Spa tekniklerine baktığımız zaman en çok ilgiyi taşlar ile yapılan masaj çekmektedir. Sırt bölümüne taşlar dizilir. Sıcak taşlar sayesinde vücut kısa süre içinde rahatlamaya başlar. Bunun yanı sıra taşlar, enerjinin doğru bir şekilde kanalize edilmesi amacı ile tercih edilmektedir. Klasik masaj, stres masajı, aromatik masaj, detoks, arınma ve daha birçok değişik teknik dikkat çekmektedir. Spa içinde sıcak suyun çok büyük bir önemi vardır.

Spa Fiyatları Nasıldır?

Spa masaj fiyatları konusunda tam anlamı ile bir çeşitlilik söz konusudur. Çünkü her salonun hizmet politikası farklılık gösterir. Bazı salonlar, gerçek anlamda bir spa merkezi olarak dikkat çekerler. Böyle yerlere gittiğiniz zaman hamamı kullanabilirsiniz. Ayrıca havuz ve spor salonu gibi değişik opsiyonlar da mevcuttur. Buna ek olarak sauna alternatifi de yer alır. Böyle olunca otomatik olarak fiyatlar da artar. Verilen masaj hizmetinin çeşitliliği de fiyatı etkiler. Her masaj aynı şekilde yapılmaz. Bazıları daha zordur. Zor masajlar yüksek ücretlere sahiptir.

Leave a Reply