ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Spa hizmeti verilen masaj salonu sayısında son yıllarda çok büyük bir artış yaşanmıştır. Bunun temel nedeni ise insanların şifa bulmak istemesidir. Ankara spa merkezleri sayısı oldukça fazladır. Hem Kızılay hem de Çankaya bölgesinde faaliyet gösteren birçok spa masaj merkezi üzerinden sağlıklı bir yaşama kavuşmak mümkündür.

Spa Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Masaj fırsatları Ankara içinde hem normal hem de spa salonlarında başarılı bir şekilde verilir. Peki spa kelimesinin anlamı nedir ve bu kavram tam olarak neyi anlatmaktadır sorusuna cevap vermek gerekiyor. Eski Roma, askerlerinin sağlığına çok büyük bir önem verdiği için savaş sonrasında onlar için özel kaplıcalar hazırlamıştır. Bu kaplıcalar ile askerlerin şifa bulması amaçlanmıştır. Zaten kelime anlamı da su ile gelen şifadır. Günümüzde ise çok modern şekilde inşa edilmiş farklı tesislerden oluşmaktadır. Bir spa salonu içinde masaj odalarının yanı sıra, havuz, hamam, terapi bölümü, duş, spor salonu, buhar odası, sauna da bulunmaktadır.

Spa Nasıl Yapılır?

Ankara spa otelleri sayesinde bu hizmet çok farklı şekilde gerçekleştirilir. Spanın temel ve değişmeyen öğeleri içinde aromatik yağlar bulunur. Bu yağların insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi söz konusu değildir. Vücudun belli bölgelerine uygulanmaktadır. Özellikle gergin olan alanlar, bu şekilde daha yumuşak bir hale getirilir. Spa, bir takım özel taşlar ile de yapılabilir. Mevcut taşlar vücudun sırt bölümüne çok farklı şekilde dizilmektedir. Enerji ve denge merkezi bulunarak bu tip bir yol izlenir. Ayrıca spanın değişmeyen bölümlerinden birisi hamamdır. Hamam olmadan spa tamamlanmış sayılmaz. Havuz ya da sauna tercihi de yapılabilir.

Spa Fiyatları Nasıldır?

Ankara ve diğer kentlerdeki spa masaj fiyatları, hem verilen hizmete hem de mekanın kalitesine göre farklılık göstermektedir. Spa konusunda tam olarak bu unvana sahip olan işletmelerde fiyat biraz daha pahalıdır. Genellikle günlük ücret ile birçok değişik hizmetten faydalanmak mümkündür. Bir kere para vererek, haman, spor salonu, havuz ve benzeri mekanları kullanmak çok kolaydır. Masaj çeşitleri de spa fiyatlarını arttırmakta ya da azaltmaktadır.

Leave a Reply