ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Dolaşım Masajları Nasıl ve Kim Tarafından Yapılırsa Fayda Sağlanır ve Etkisi Artar

Dolaşımın sağlıklı olması, genellikle masaj yoluyla kazanılan bir durumdur. Vücutta iki ana dolaşım türü vardır, lenf akışının dolaşımı ve kan akışının dolaşımı. Dolaşım kötü olduğunda şişlik, gerginlik ve ağrı gibi durumlar artabilir. Bir masaj sırasında, cilt ve parmaklar arasında sürtünme oluştuğunda daha iyi bir dolaşım uyarımı meydana gelir.

Dolaşımı iyileştirmek için en uygun masaj türleri nelerdir?

Dolaşımı iyileştirmek için birçok farklı masaj türü uygundur. Dolaşımı iyileştirmek için en sık kullanılan masaj türleri şunlardır:

  • Spor Masajı
  • İsveç masajı
  • İyileştirici (Remedial) Masaj

Kan dolaşımını iyileştirmek için kullanılan en yaygın masaj türleri arasında spor masajı, İsveç masajı ve iyileştirici masaj bulunur.

Spor masajı

Spor masajında, dolaşımı iyileştirmeye ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olmak için çeşitli teknikler kullanılır. Spor masajı, kullanılan sıkı basınç nedeniyle yoğun bir masaj türü olabilir. Bu masaj ile birlikte cilt ve parmaklar arasında oluşan sürtünme nedeniyle dolaşımda iyileşme gerçekleşir. Gerçekleştirilen sürtünme, hem kan hem de lenfatik dolaşımdaki iyileşmeyi arttırır. Kan dolaşımını iyileştirmek, kasların gücünü ve enerjisini korur. Lenfatik dolaşımın iyileştirilmesi, vücuttaki atık ürünlerin ve toksinlerin atılmasına yardımcı olarak kasların daha sağlıklı olmasını sağlar.

İsveç masajı

İsveç masajı, hem fiziksel hem de zihinsel olarak gevşemeye yardımcı olan nazik bir masaj türüdür. İsveç masajı, gevşemeyi teşvik etmenin yanı sıra, kullanılan çeşitli basınç ve teknikler yardımıyla kas gerginliğini azaltır. İsveç masajı, hem kan hem de lenf akışının dolaşımını iyileştirir. Deri ve parmaklar arasında oluşan sürtünme, dolaşımın iyileşmesine yardım eder. Kan ve lenf akışının dolaşımını iyileştirmek, her tür aktivite sırasında yorgunluk ve zayıflama olasılığı daha düşük olan daha sağlıklı, daha güçlü kasları destekler.

İyileştirici (Remedial) masaj

Dolaşımı iyileştirmek için genellikle iyileştirici (Remedial) masajın kullanımı tercih edilmektedir. İyileştirici (Remedial) masaj, hem yüzeysel hem de derin kasları nüfus etmeye yardımcı olacaktır. Kasların manipülasyonu, kas liflerinin gerilmesi ve gevşetilmesi yoluyla yumuşamalarına yardımcı olur. Deri ile parmaklar arasında sürtünme oluştuğunda dolaşım artar. Kas sıcaklığını artırmak için dolaşımdaki bir iyileşme kullanılır. Kas sıcaklığındaki artış, kas gerginliğini azaltmaya, kısıtlamayı azaltmaya ve gevşemeyi artırmaya yardımcı olur. İyileştirici (Remedial) masaj yoluyla kısıtlamayı azaltmak için kan dolaşımını iyileştirmek ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

Leave a Reply