ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Jimbaran masajı Nedir? Nerelerde Uygulanır? Faydaları Nelerdir?

Jimbaran masajı, son dönemde oldukça popüler olan ve çoğu insan tarafından ilk defa uygulatılan bir teknik olarak bilinmektedir. Klasik masaj tekniklerinin de uygulandığı Jimbaran masajında oldukça farklı uygulamalarda bulunmaktadır. Temelde insanın rahatlamasına ve özellikle de kas ağrılarına bir çözüm yöntemi olarak uygulanmakla birlikte aynı zamanda ruhsal anlamda da iyi gelmektedir. Bu sayede Jimbaran masajı yaptıran kişi hem bedensel hem de ruhsal anlamda rahatlama yaşamaktadır.

Jimbaran masajının diğer masaj uygulamalarından ayıran en önemli özelliklerinden birisi, birden fazla masör tarafından yapılıyor olmasıdır. Klasik olarak yapılan tüm masaj türlerinde genellikle bir masör tarafından uygulama yapılmaktadır. Jimbaran masajının bir diğer ismi olan “Dört el masajı” aslında uygulamayı daha iyi bir şekilde anlatmaya yeterli olacaktır. 

İki kişinin aynı anda masaj yapmaya başlaması ile birlikte kişi, çok daha fazla fayda görmeye başlayacaktır. Bu sayede çok daha derin bir trans hali ortaya çıkarak aynı anda birçok masaj noktasına uygulama yapılarak kişinin daha büyük bir rahatlamaya kavuşması sağlanmış olacaktır. Özellikle de vücudun aynı anda birçok yerine gerçekleştirilen uygulamalar sayesinde kişinin günlük yaşam içinde karşılaştığı sıkıntılardan kurtulması ve bedenen tüm yorgunluktan sıyrılması sağlanmış olacaktır. 

Jimbaran masajı, birden fazla kişi ile yapılıyor olmasıyla birlikte aynı zamanda birden fazla masaj tekniğinin de uygulanması ile gerçekleştirilmektedir. Özellikle yoğun bir masaj uygulaması olacağından dolayı oldukça değişik tekniklerin uygulandığını ifade edebiliriz. Jimbaran masajı, Thai masajı ve Bali masajı gibi oldukça etkili ve rahatlatıcı masaj tekniklerinin aynı anda uygulandığı bir masajdır. Bununla birlikte aynı anda mistik Kahuna masajının etkin hamlelerinin de yapıldığı bilinmeli ve Shiatsu masajının uygulaması sırasında ortaya çıkan sinir uçlarında ki etkinin elde edilebilmesi adına aynı şekilde parmak baskılarının uygulanıyor olduğu fark edilecektir. Aynı zamanda İsveç ve Spor masajının da etkilerinin hissedileceği uygulamalar yapılmaktadır. 

Tüm bu masaj tekniklerinin başarılı bir şekilde uygulandığı Jimbaran masajında ilk etapta bedensel rahatlama ve gerginliğin ortadan kalktığı fark edilecektir. Ayrıca bu rahatlama ve gerginliğin ortadan kalkması ile birlikte ruhsal anlamda da dinginlik elde edilmiş olacaktır. Jimbaran masajı uygulaması, oldukça komplike bir çalışma olacağından dolayı bu uygulamayı gerçekleştirecek olan kişilerin oldukça deneyimli olması ve bu konuda gerekli olan eğitimleri almış olması gerekmektedir. Ayrıca farklı olan her masajın tekniğini bilmeli ve özelliklede insan anatomisi hakkında gerekli bilgilere sahip olmalıdır.

Leave a Reply