ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Rungu Masajı Nedir? Kimler yaptırabilir? Faydaları Nelerdir? Ne Kadar Sürer? Ne Sıklıkla Yaptırılmalı? Sorularına En Doğru Cevaplar Bu Yazımızda

Rungu Masajı, “Afrika Rungu Masajı” ya da diğer ismiyle “Rungu çubuk masajı”, ismi “Rungu” olan ahşap bir çubuk kullanılarak yapılan bir Afrika masajıdır. Masai kültüründe, Rungu genç erkekler için önemli bir savaşçı statüsüdür. Kadim tarihte, önemli kabile toplantılarında özel bir etkinlik düzenlenir ve özel bir konuşmacı tarafından gençlere verilirdi. Rungu, özenle oyulmuş veya başka malzemelerden yapılmış olabilir. Bu sayede erkekler onurlandırılırken aynı zamanda elde ettikleri Rungunun ne kadar önemli olduğunun da bir kez daha anlaşılması sağlanmış olurdu. Rungu masajında kullanılan çubuk, doğal Okaliptüs ağacından yapılmaktadır.

Rungu masajı, özellikle rahatlama hissi vermesi bakımından oldukça önemli bir uygulama olarak kabul edilmektedir. İnsan üzerinde çok güçlü bir rahatlama etkisi ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte vücut olarak aşırı yorulan ya da zorlu spor ve antrenmanlarla uğraşan kişilerin yorgun ve ağrılı kaslarının eski formuna kavuşabilmesi için oldukça etkilidir. Aynı zamanda lenf drenajı ve endorfin salınımı sağlayan, derinden uyarıcı bir masajdır. Bu masaj, derin doku masajından maksimum faydayı elde etmenizi sağlamak için tasarlanmış doğal bir ürünle vücudunuzu şımartan bir masaj sunar.

Masaj sırasında Rungu çubuğunun kullanılması, insan gücünü daha aktif bir şekilde kullanılması için ayarlar. El ile oluşturulamayacak basıncın bu şekilde ortaya çıkması sağlanmaktadır. Bununla birlikte el ile yapılamayacak birçok aktivitenin de yapılabilmesi sağlanabilmektedir. Özellikle Rungunun kullanılması sayesinde çok daha kolay ve başarılı bir masaj imkanı ortaya çıkmış olacaktır. 

Rungu masajı, özellikle profesyonel ya da amatör yürüyüşçüler için oldukça ideal bir uygulamadır. Bununla birlikte kaslarının çok çalışması durumu ile karşı karşıya olanlar ya da gün içinde aşırı derecede yorulan kişiler için oldukça etkilidir. 

Rungu masajının periyodik olarak düzenli bir şekilde yapılabileceği gibi özel günlerde de uygulanabilir. Bu sayede sadece aşırı yorulduğunuzda veya antrenman ya da maçlardan sonra da Rungu masajı yaptırarak kendinizi rahatlatabileceksiniz. Rungu masajı, bir ay içinde birden fazla ya da sadece belirli dönemlerde de yaptırılabilir. Her seans ortalama olarak 50 dakika kadar sürmektedir.

Leave a Reply