ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Thai Masajı En Çok Tercih Edilen Uzakdoğu Masajlarındandır.

Thai masajı, modern masaj salonları için yeni olabilir, ancak aslında Tayland’daki Budist rahipler tarafından 2500 yıl önce geliştirildiği düşünülen eski bir tedavi yöntemidir. Esnekliği artırmak, kas ve eklem gerginliğini azaltmak ve vücudun enerji sistemlerini dengelemek için vücudun enerji hatları boyunca pasif germe ve hafif basınç uygulanarak yapılmaktadır.

Thai masajı, tamamen giyinik olarak yapıldığından, özellikle masaj sırasında çıplaklık veya örtüden rahatsızlık duyan kişiler için oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Bununla birlikte Thai masajı, masaj salonuna ilk kez başvuranlar için en iyi seçenek değildir. Neden? İlk olarak, bir şiltenin üzerinde yatarken, bir terapist sizin üzerine çömelmiş, bacaklarınıza basarak masaj yapmaya başlayacaktır. Pasif esneme sağlamak için vücut ağırlığını vücudunuzu çeşitli pozisyonlara taşımak için kullanabilirler. Terapistin yaptığı şeylerin çoğu sıradışı ve beklenmedik olacaktır. Onlar bunu yaparken rahatlayabilmeniz konusunda yeterince rahat hissedemeyebilirsiniz. Bunları göz önünde bulundurarak masaj yaptırmaya giderseniz daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Thai msajı nasıl uygulanır

Thai masajı tipik olarak el veya parmaklarla kas dokularına yönlendirilen kompresyon, ritmik baskı hareketleriyle yapılmaktadır. Thai masajı, genellikle yerdeki bir minder üzerinde yapılır ve danışan, yoga sırasında olduğu gibi gevşek veya esnek giysiler giyer. Terapist de minderin üzerindedir ve siz herhangi bir hareket etmeden sizin yerinize hareketlerin yapılmasını sağlar. Bu yüzden bazen “tembel adamın yogası” olarak adlandırılır. Thai masajı hem rahatlatıcı hem de enerji verici bir çalışmadır, bu yüzden masajdan sonra aktif olmak istiyorsanız iyi bir seçim olacaktır.

Thai masajı ağrı yapar mı?

Hassas kas lifi yapışıklıklarına (“kas düğümleri” olarak bilinir) baskı uygulamak canınızı yakabilir, ancak bu tür bir rahatsızlık ile aşırı veya uygun olmayan basınç ve gerilmeden kaynaklanan ağrı arasında bir fark vardır.

Kas düğümlerini hedef alırken bir miktar rahatsızlıktan kaçınmak zor olsa da deneyimli ve lisanslı bir masaj terapisti, masaj basıncını ve hareketlerini ağrısız kalmanız için ayarlayabilmelidir.

Thai masajının potansiyel faydaları

Her türden masaj, genellikle stresi azaltmak ve stresle ilişkili sağlık sorunlarına karşı koruma sağlamak için uygulanır. Ayrıca enerjiyi arttırdığı, hareket aralığını ve esnekliği iyileştirdiği bilinmektedir. Özellikle Thai masajının birçok farklı sağlık sorununa fayda sağladığı veya iyileştirdiği ifade edilmektedir. Bu faydalardan bazıları şunlardır;

  • Baş ağrılarını azaltır
  • Sırt ağrısı türlerini azaltır
  • Kas ağrısı ve spastisitenin yanı sıra eklem sertliği ve ağrısını hafifletir
  • Esnekliği ve hareket aralığını artırır
  • Dolaşımı ve lenfatik drenajı teşvik eder
  • Enerjiyi artırır
  • Sinir sistemini sakinleştirir

Leave a Reply