ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

24 Saat Açık Masaj Salonu Arayanlar İçin 7/24 Hizmet Sunan SPA Masaj Salonları

Siyatik, halk arasında oldukça yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Özellikle bel kısmından topuğa kadar uzanan ağrısıyla dayanılmaz hala gelebilmektedir. Bununla birlikte bacağın alt kısmında ya da uyluğun arkasında, en ufak bir kas gerginliğiyle bile şiddetlenen hafif bir ağrı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Alt ekstremitede periyodik olarak karıncalanma veya uyuşma hissedersiniz. Bu, siyatik sinirin iltihabı olan nöritin bir tezahürüdür.

Siyatik, alt sırtın veya bacakların hipotermisi, fiziksel efor, ağırlık kaldırma, omurga yaralanmaları, osteokondroz, intervertebral herni ve yaşlılarda daha sık gözlemlenmektedir. Oldukça sıkıntılı bir durum olarak bilinen bu durum aynı zamanda kişinin günlük hayat kalitesi üzerinde de olumsuz etki bırakmaktadır.

24 Saat Açık Masaj Salonu
24 Saat Açık SPA Masaj Salonu Arayanlar İçin

Masaj tedavisi

Masaj ağrı kesici görevi görür, spazmları giderir ve iltihaplanmayı azaltır. Uygulanan masaj prosedürü mümkün olduğu kadar hafiftir (okşayarak ve ovuşturarak yapılmaktadır). Sırtın tamamı ve özellikle sorunlu bölgede uygulanmaktadır. Siyatik için 24 saat açık masaj salonu hizmeti veren bir kuruluştan hizmet alabilirsiniz. Bu sayede çalışma saatlerinize bağlı kalmadan, müsait olduğunuz zaman dilimlerinde gerekli olan yardımı alabilirsiniz.

Masaj tedavisi sizin için oldukça önemli ve gerekli bir uygulamadır. Bununla birlikte masajdan önce ya da sonra yapmanız gereken bazı uygulamalarla buna destek olabilirsiniz. Özellikle periyodik olarak bunları yaparsanız çok net bir şekilde iyileşme gözlemlenebilecektir. Masaj yaptırmaya ek olarak sizin yapabileceğiniz bazı uygulamalar şunlardır;

  1. Ilık duş: Sırtınıza 10 dakika su masajı yapın ve ön ağrı noktasına gelene kadar yavaşça ileri geri bükülmeye başlayın. Yavaşça düzeltin. Spazm giderilene kadar tekrarlayın. Bunu 24 saat açık masaj salonu hizmeti veren kurumlarda da yapabilirsiniz. Özellikle masajdan önce bunu yaparak kendinizi masaja daha hazır hale getirebilirsiniz.
  2. Bitkisel ılık banyo: Melek otu kökü (Angelica) veya genç çam filizlerinin demlenmiş suyunu kullanarak rahatlayabilirsiniz. Eğer evinizde küvet varsa bu uygulamayı haftada en az 2-3 defa yapabilirsiniz. Her banyo sırasında en azından 10-15 dakika kadar bitkisel özlerin sirayet etmiş olduğu ılık suda 10-15 dakika kadar beklemelisiniz. Bu uygulamayı en az 10 hafta devam ettirirseniz çok ciddi iyileşmeler görebilirsiniz.
  3. Fiziksel egzersiz: Örneğin, sırtüstü pozisyonda nefes alın, bacaklarınızı göğsünüze çekin ve ellerinizle kavrayın, alnınızı dizlerinize bastırmaya gayret edin. Nefesinizi bu süre zarfında tutun. Yediye kadar sayın, nefes verin ve düzeltin. Biraz ara verin ve tekrarlayın.
  4. Hareket edin: Paradoksal olarak basit bir işlem olarak görebilirsiniz. Siyatikle mücadelede hareket şifa sayılıyor. Hareket, kan dolaşımını uyarır. Hareketsizlik ise aksine, iltihabın oluşmasına yol açar. Keskin ağrı azalır azalmaz ayağa kalkın ve en az 5 dakika yürüyün. Rahatlayın ve tekrar hareket edin. Olumlu dizeler söyleyebilir veya şiir okuyabilirsiniz, böylece yürümek daha eğlenceli olur ve acıyı unutursunuz.

24 saat açık masaj salonu hizmetinden faydalanırken aynı zamanda tembel olmayın ve yarına kadar ertelemeyin. Bu uygulamaları düzenli olarak yaparsanız o zaman rahatladığınızı ve hayat kalitenizin doğrudan olumlu olarak etkilendiğini kendi gözlerinizle dahi görebilirsiniz.

Leave a Reply