ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Altındağ Masaj Salonu ve SPA Masaj Merkezleri

Yüz masajı, gençliği ve güzelliği uzun süre korumanıza yardımcı olan ekonomik ve etkili bir prosedürdür. Masajın etkisi altında yüz kasları gevşer, dokulardaki metabolik süreçler hızlanır, cilt daha parlak olur. Altındağ masaj salonunda uygulanan yüz masajı, uzman ve deneyimli masörler tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunun da önüne geçmiş olursunuz. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan yüz masajının çeşitli sorunlara neden olabileceği bilinmektedir.

Yüz masajı masaj türleri

Yüz masajı, isminden de anlaşılacağı üzere masaj süresince genellikle yüz bölümüne uygulanan tekniklerden oluşmaktadır. Bu masaj şeklinin farklı teknikler altında uygulanması da mümkündür. Altındağ masaj salonunda uygulanan tüm teknikler, alanında uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Altındağ Masaj Salonu
Ankara Altındağ Masaj Salonu ve SPA Masaj Merkezleri

Jacquet yüz masajı

Jacquet yüz masajı, aynı zamanda terapötik ve kozmetik bir masaj olacak bilinmektedir. Bu masaj türüne genellikle “çimdik masajı” denir. Çünkü uzmanın tüm eylemleri çeşitli tür ve yoğunluklarda çimdiklemeler içermektedir. Jacquet yüz masajı, akne, yağlı sebore, akne, keratoz ve diğer dermatolojik hastalıkların tedavisinde etkinliğini kanıtlamıştır.

Jacquet yüz masajı, yüz kaslarını harekete geçirerek, cildin doğal elastikiyetini artırır ve yüz hatlarını sıkılaştırır. Bu masaj çeşidi, özellikle sarkma cildi olanlar için önerilir. Bu masaj tekniği, özel bir masaj hareketiyle gerçekleştirilir. Yüz kaslarına hafifçe basılır ve aşağı-yukarı doğru çekilir

Bu işlem, yüz kaslarının canlanmasını sağlar ve daha genç ve sağlıklı bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Jacquet yüz masajı, bir uzman tarafından yapılması önerilir, ancak bazı teknikleri evde de denenebilir.

Klasik yüz masajı

Altındağ masaj salonunda uygulanan bu masaj, belirli kurallara göre yapılmaktadır. Uzman masör cildi ovalar ve üzerine bastırarak çeşitli teknikler uygular. Göreceli basitliğine rağmen, birçok estetik sorunu çözmenize olanak tanır. Klasik yüz masajı, yüzdeki kasları ve dokuları gevşetmek için uygulanır. Ayrıca kan dolaşımını artırmak ve yüz hatlarını canlandırmak için kullanılan bir masaj türüdür.

Bu masaj türü, yüzün her bölgesinde uygulanabilen birkaç farklı teknik ve hareket kombinasyonundan meydana gelmektedir. Bazı teknikler arasında dokunuş hareketleri, parmak uçlarıyla basınç uygulama ve dairesel hareketler yer alabilir.

Klasik yüz masajı, cildinize sağlıklı bir ışıltı verir ve genç bir görünüm sağlar. Ayrıca, bu masaj türü stresi azaltmaya yardımcı olacaktır. Klasik yüz masajı, uzman bir masaj terapisti tarafından yapılması önerilir, ancak bazı teknikleri evde de denenebilir.

Titreşimli yüz masajı

Titreşimli yüz masajı, yüz kaslarını etkileyen özel bir aparat kullanılarak gerçekleştirilir. Uygulama hücresel metabolizmayı hızlandırır, kan akışını iyileştirir ve metabolik süreçleri normalleştirir. Titreşimli yüz masajı sayesinde kendi kolajen üretimi aktive olur ve cilt daha elastik hale gelir. Mimik kırışıklıklardan ve yaşlılık lekelerinden kurtulmanızı, nazolabial kıvrımları azaltmanızı ve cilt rengini iyileştirmenizi sağlar.

Herhangi bir yüz masajı, tüm avantajlarına rağmen, belirli hastalık ve sağlık problemlerinde yapılamaz. Bu nedenle uzmanlar, prosedürü ancak herhangi bir kontrendikasyon olmadığından emin olduktan sonra gerçekleştirebileceklerdir.

Leave a Reply