ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Başkent Masaj

Masaj, deri ve deri altı lokasyonlarına uygulanan yöntemlerden oluşan, gevşeme ve rahatlama tekniğidir. Masaj, bedenin çeşitli noktalarında yer alan sinir uçları yardımıyla vücutta rahatlama sağlamaktadır. Uygulama bölgesine ve kullanılan tekniğe göre isimlendirilen masaj yöntemleri çeşitli rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcı uygulamalardır. Bu özelliği ile masaj yöntemlerine şifalı dokunuşlar diyebiliriz.

Masaj yapan kişilere, bayan ise masöz, erkek ise masör denilmektedir. Kişiler bu unvanlara sahip olabilmek için belirli bir süre boyunca masaj eğitimi almaktadırlar. Alınan bu masaj eğitimi, çeşitli masaj teknikleri, uygulamaları, hijyen koşulları ve müşteri karşılama uğurlama gibi konuları ele almaktadır.

Başkent masözleri aldıkları eğitim sonrasında siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Portakal, argan, yılang yılang yağları gibi çeşitli aromatik yağlar yardımıyla hoş kokulu masaj seansları ile fizyolojik ve psikolojik bir rahatlama sizleri bekliyor. Kendinizi bırakacağınız şifalı eller, sadece bedenen bir dinlenme değil ruhen de gevşeme sağlayarak yeni günlere daha pozitif ve enerji dolu başlamanızı sağlayacaktır.

Masajın stresi ortadan kaldırıcı etkisi sayesinde beyinde bir rahatlama ve boşalma yaratarak motivasyonu sağladığını söyleyebiliriz. Görülüyor ki masaj, dolaşım, sinir sistemleri ve lenf dokularının yanı sıra psikolojik olarak da etkileri olan bir uygulamadır.

Terapistleri Aldıkları Eğitimler Ve Kapsamı

Bu eğitimler arasında masajın etkilediği bölgelerle ilgili, fizyolojik sistemlerin analizi, anatomi, psikolojik sistemler gibi konular yer almaktadır. Thai masajı, aromatik masaj gibi çeşitlere ayrılan masaj yöntemleri ile ilgili teorik ve pratik bilgiler verilen masaj kursları çeşitli illerde yaygın bir şekilde görülmektedir.

Başkent masaj kurslarında temel ve klasik masaj tekniklerin yanı sıra, kişisel hijyen ve ortam hijyen ile ilgili konularda da bilgi sahibi olmaktadır. Sağlığınızı emanet ettiğiniz masörlerin bu şekilde eğitimler alarak işlerini profesyonelce yapmalarının neticesinde masaj uygulamaları asıl amacına ulaşmış olacaktır.

Masajın asıl amacı bedende gevşeme sağlamak, kan dolaşımını artırmak ve böylece kişinin hem fiziksel motivasyonunu ve performansını hem de konsantrasyonunu artırmaktır.

Başkent masözleri arasından masaj hizmeti almak istediğiniz kişilere telefon yardımıyla veya internet siteleri üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Masöz Ankara

İnsan vücudu çok özenli bir şekilde yaratılmıştır. Ve buna uygun olarak ta yapılacak olan müdahalelerde oldukça dikkatli davranılması gerekir. Her geçen gün birbiri ardına açılmaya başlayan masaj salonlarında da insanların vücutlarındaki gerginliklerin atılması için görevlendirilmiş kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler masöz olarak adlandırılmaktadır. Ancak masöz denildiği zaman pek çok kimsenin aklına ilk olarak insanlara masaj yapmak için çalışan kişiler gelmektedir. Fakat masözler sadece masaj yapan kişiler olarak görülmemelidir.

Masöz Nedir?

Masöz aslında insan vücudu ve rahatlaması hakkında gerekli olan bütün eğitimleri almış olan kişilere verilmiş olan bir unvandır. Dolayısıyla bir kişinin masöz olması için öncelikle belli başlı eğitimlerden geçmesi gerekir. Öyle ki kimi ülkelerde masözler doktor kadar önemli kimseler olarak görülmektedir. Ülkemizde ise geçmiş dönemlerde her ne kadar hak ettikleri saygıyı kazanamasalar da günümüzde gerekli saygıyı görmeye başlamışlardır. Yurt dışındaki ülkelerde bu işin özel okulları bulunsa da ülkemizde masöz olmak isteyen kişiler bireysel olarak alacakları eğitimler sonucunda bu unvana sahip olabilmektedir.

Masözler yalnızca masaj salonlarında kendilerine iş bulmazlar. Çeşitli spor aktivitelerinin yapıldığı yerlerde, çeşitli tıp merkezlerinde de masözler kendilerine iş bulabilmektedir. Ancak bilindiği üzere bu kişiler masaj salonlarının ve otel spa merkezlerinin en temel elemanları olarak kendilerine yer bulmaktadır. Çünkü masaj salonları masörler olmadığı müddetçe hiçbir iş yapamazlar. Bunu bilen masaj salonları da alanında uzman olan, yılların tecrübesine sahip ve eğitimli masözleri işe almaktadır. Bu sayede de insanlar masözlere güvenip buralarda masaj yaptırmaya başlarlar.  Masöz Masaj Ankara ilinde işlerini en iyi şekilde gerçekleştirmeye özen göstermektedir. Aldıkları eğitimler sonucunda da herkes yapılacak olan bu masajlar sayesinde kendilerini olduklarından çok daha iyi hissederler. Masözler Ankara’da masaj salonlarını olduklarından çok daha kaliteli bir hale getirmektedir.

Masözler Ankara ilinde yaptıkları iyi çalışmalar sayesinde kalitesini ortaya koymaktadır. Bu sayede pek çok insan günlük yaşadıkları stresi ve sıkıntıyı, yaptırdıkları çeşitli masajlarla atmaktadır. Bu sayede de ertesi güne çok daha sağlıklı ve enerjik bir şekilde başlayarak verimli bir gün geçirmeye başlamış olacaklardır.