ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj kan dolaşımını arttırır ve vücudun iyileşmesine yardımcı olur. Aynı zamanda esnekliğe neden olur ve kasları gevşetir. Genellikle, bazı durumlarda kaslar güçlenir ve ağrıya neden olur. Bu, masadan çok uzakta oturmak, zayıf duruş ve kas dehidrasyonundan kaynaklanabilir. Bu gibi durumlarda, doğru uygulama vücudu gevşetir ve tekrar kasları yumuşatır. Ankara bayan masaj terapisti isteyenler için de imkanlarımız vardır.

Masaj, ilk önce Çin toplumunda ortaya çıktı. Daha sonra, Yunan toplumunda fark edildi ve sonraki yüzyıllarda Avrupa’ya ve ardından tüm dünyaya yayıldı. Masaj kelimesi Yunanca yoğurma anlamına gelir. Arapça’dan çevrilmiş olan “massein ada” kolay baskılama anlamına gelir.

Tarihin en eski dönemlerinde, birçok medeniyet, binlerce yıl boyunca fiziksel, zihinsel ve zihinsel bozuklukları ortadan kaldırmak için farklı stillerde masaj kullanmıştır. Günümüzün hızlı hızında unutacağımız bu iyileştirici dokunuş aslında güçlü bir şifacı kaynağıdır.

Masajın Yararları

1- Stres hormonlarını azaltır.

2- Depresyonu yatıştırır.

3- Bağışıklık sistemini güçlendirir.

4- Acıyı azaltmaya yardımcı olur.

Masaj birden fazla teknikle uygulanır. Bazıları;

Aromaterapi Masajı: Aromaterapi, masaj sırasında bitki özlerinden elde edilen yağların kullanılmasını ifade eder. Yüzyıllara dayanan bir teknik olan aromaterapi masajı, iyileştirici ve gençleştirici bir etkiye dayanabilir. Dilerseniz kadınlar için Ankara masaj terapisti bayan masajı yapabilir.

Spor masajı: Sporculara spor öncesi veya sonrasında spor yapanlara uygulanan bu masaj, yorgunluğu gidermeyi, şişmeyi, esnekliği arttırmayı ve en iyi sonuçları almayı amaçlıyor.

İsveç masajı: İsveç masajı ilk modern masaj tekniğidir. İsveç masajı, vücudun en büyük organı olan cilde uygulanır ve tüm vücuda yarar sağlar.

Thai masajı: Thai masajı, Buda’nın zamanından itibaren yumuşak baskılarla yapılır. Başparmak veya ayakların belli noktalara uyguladığı Thai masajı, vücuttaki enerji akışını canlandırır ve bükülmesini sağlar. Thai masajı stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler.

Stres önleyici masaj: Vücudun kaslarını ve dokularını gevşetmeye dayanan, hafif hareketlerle ve tüm vücut boyunca yapılan stres önleyici masajdır.

Refleks masajı: Vücudun tüm organlarının sinir uçları ile ayakları üzerinde yapılan refleks masaj, hem rahatlama hem de tedavi amaçlı yapılır. Kişinin her anlamda kendini iyi hissetmesine yardımcı olan bu masaj, vücuttaki sorunların tedavisine yol açar.

Masörler Masaj Uygulamalı

Dünyada birçok masaj çeşidi kullanılmaktadır. Bu masaj türleri hastanın şikayeti ile belirlenir ve pratikte uygulanır. Ancak, uzmanlar bu işi yapmak istemeyenlere ciddi uyarılar yapmak için masaj yapmak isteyenler için geçerli değildir. Masaj yapmayı bilmeyenlerin kullanımı sakatlığa yol açan sorunlara yol açabilir. Bu sebeple Ankara bayan masaj terapisti ya da erkek terapisti ile çalışmalısınız.

Leave a Reply