ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Balgat Çukurambar Bölgesindeki Spa Masaj Hizmeti Sunan Oteller

Ankara Çukurambar spa masaj otelleri bünyesinde görev yapan uzmanlar sayesinde birçok sorunun profesyonel olarak çözüme kavuştuğunu söyleyebiliriz. Özellikle alanında uzman ve deneyimli masaj terapistlerinin, başarılı çalışmaları sayesinde insan sağlığı üzerinde birçok olumlu adım atılmış olmaktadır. Bununla birlikte bu konuda bazı itirazları olan kişilerde bulunabilmektedir. Bugün sizler için bu itirazlarda bulunanların bazı takıldıkları noktaları açıklayacağız.

1. İtiraz: Sadece 1 Seansta Terapistin Uzman Olduğu Anlaşılmaz!

Kural olarak, masajı yapan ustanın ne kadar profesyonel olduğunu, tüm hijyen standartlarını ne kadar doğru uyguladığını ve uygun ekipmana sahip olup olmadığını anlamak için bir seans yeterlidir. Bunu genel olarak sıradan insanlar bile anlayabilir. Bununla birlikte masaj terapistinin gerekli olan belgelere sahip olduğunu kontrol ederek bile tecrübelerini ve deneyimlerini öğrenebilirsiniz.

2. İtiraz: Uzun Masaj Tercih Edilmelidir!

Ankara Çukurambar spa masaj otelleri bünyesinde gerçekleştirilen masaj uygulamaları genellikle hangi masaj uygulamasının yapılmasına bağlıdır. Her masaj için farklı uygulama saatleri bulunmaktadır. Mesela klasik masaj uygulamasını yapmak için yaklaşık 1 saat yeterli. Ama Thai masajı için ortalama 2,5 saat gerekli olacaktır.

3. İtiraz: Masaj Rahatsız Edici Değildir!

Çoğu zaman masaj, özellikle ilk seanslarda hafif bir ağrı ve yorgunluk hissi getirir. Bunun nedeni vücut kaslarının kendileri üzerinde üretilen etkiye alışması gerektiğidir. Özellikle nahoş ve ağrılı selülit önleyici masajın yapıldığı kişide ilk gün biraz sancılı geçebilir. Bununla birlikte kasların gevşemesi vücudun bu duruma alışmaya başlamasıyla birlikte ortayaçıkan rahatsızlığında gideceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

4. İtiraz: Masaj Kilo Vermenizi Sağlar!

Ankara spa masaj otelleri Çukurambar bünyesinde görev yapan uzman masaj terapisleri. “diyet kısıtlamaları ve uygun fiziksel aktivite olmadan, sadece masajla kilo vermek imkansızdır” açıklamasını yapmıştır. Masaj, cildin dış durumunu bir şekilde iyileştirebilir ve kasları sıkılaştırabilir. Bu nedenle yoğun bir masaj kursundan sonra elbette birkaç kilo vereceksiniz. Hacimleri birkaç santimetre azaltacaksınız ama 10 kg kaybetmeyi beklememelisiniz.

Bu konuda özellikle göbek ya da sırt bölgesine uygulanan masajların illaki zayıflama isteği olan kişiler için ek bir yardımcı adım olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte zaten zayıflamak için spor yapmaya başlayan ve uygun bir diyete başlayan birisinin yapılan masajla da bu durumu desteklemesi beklenen bir durumdur. Yani masajın tek başına zayıflamaya doğrudan bir etkisi olduğu söylenemese bile oldukça önemli. Ve gerekli bir yardımcı olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Leave a Reply