ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Spa Masaj Uygulamasının Faydaları

Hayatın tün stresi ve tüm olumsuz etkenlerini gün içinde bedenimize hapsederiz. Bu olumsuz enerji ise atılamadığı süre içinde bedenimizde belli rahatsızlıklara sebebiyet verir. Stresin ve negatif enerjinin bedende yarattığı hasarlar ise maalesef oldukça ciddi sonuçlara sebep olabiliyor. Bu negatif enerjiyi ve stresi bedenimizden ve ruhumuzdan atmanın en bilinen uygulaması ise Spa masaj teknikleridir. Ankara masaj Spa salonları açısından oldukça geniş bir yer edinmiş olan yerleşkedir. Büyük kent olmanın tüm avantajlarını yaşayabileceğiniz bu şehirde konusunda uzman olan profesyonel kişilerce spa uygulamanızı yaptırabilirsiniz.

Spa Masaj Uygulaması Nedir?

Spa bilinen en eski masaj uygulamalarını size sunan özel bir masaj çeşididir. Vücutta biriken negatif elektriğin atılmasında yardımcı olmasının dışında ruhsal olarak bir rahatlama yaşamanızı sağlar. Suyla gelen sağlık anlamını taşıyan bu uygulama sırasında çeşitli dinlendirici müzikler çalınabildiği gibi, mumlar, çiçekler, hoş kokularda bu deneyiminiz de olumlu bir psikolojik deneyim yaşamanıza sebep olur.

Çeşitli psikolojik rahatsızlıklarında tedavisinde uygulanan Spa tekniği ayrıca sağlığı ve zindeliğin suyun iyileştirici gücü ile kazanmanızı sağlıyor. Ankara masaj Spa uygulamalarında bu iyileştirme gücü kuvvetli olan spa terapisini yaşayabileceğiniz son derece hijyenik salonları bulabilirsiniz.

Spa Masaj Uygulamasının Tarihi

Spa masaj uygulaması eski roma döneminden günümüze kadar uzanan tarihsel bir süreci günümüze taşıyan teknikler ile doludur. Eski roma döneminde savaş sırasında yaralanan ya da psikolojik olarak tükenen askerler için inşa edilen özel banyolarda bu uygulamalar başladı. O zamanlar bu banyolara “ Sanus Per Aquam “ adı verilip baş harflerin bileşimi ile günümüzde “ Spa “ adı verildi. Anlam olarak “ sudan gelen sağlık “ adını taşıyan bu uygulama 14. yüzyılda dönemde oldukça ciddiye alınıp Belçika’da kurula gelmiş olan Spa şehri ile de bu önem açıklanabiliyor.

Roma da başlayan bu masaj uygulaması Avrupa kentlerinde farklı çeşitlerde uygulanmaya başladı. Deniz suyu ve çeşitli şifalı, mineralli suların kullanılmaya başlanmasının ardından gelişen Spa uygulama çeşitlerinde ana tema her zaman için hidroterapi olarak kesinlik kazandı.