ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Profesyonel bir masaj istiyorsanız ancak kullanabileceğiniz terminoloji ve hizmet türlerine aşina değilseniz, size yardımcı olmak için buradayız. Ankara hamam masaj olarak misafirlerimiz için geniş bir yelpazede masaj hizmetleri sunmaktayız, ancak sizin için en uygun tedaviyi de kendinizin belirlemesini istiyoruz.

Hangi tür masajın kendi ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu keşfetmek için aşağıda ki açıklamaları okuyabilirsiniz. Bu sayede Ankara hamam masaj hizmeti alırken daha rahat karar verebileceksiniz. Sizler için aşağıda farklı masaj yöntemlerinden bahsederek hangi masajın kimler için uygun olabileceği noktasında fikrinizin olması için yardımcı olmaya çalıştık. Bununla birlikte daha ayrıntılı bilgiler için Ankara hamam masaj hizmetinden yardım alabiliriniz.

Doğal Vücut Masajı (İsveç Masajına Dayalı)

Bu masaj türü, çoğu insanın “masaj” kelimesini duyduklarında muhtemelen düşündükleri tedavi türüdür. Kas gerginliğini hafifletmek ve vücudu rahatlatmak için uzun, kapsamlı baskı hareketleri kullanır.

Kimin için?

Doğal Vücut Masajı yeni başlayanlar için harika bir seçenek olacaktır. Daha önce hiç masaj yaptırmadıysanız ve ilk kez bir masaj yapmak ve sadece rahatlamak istiyorsanız, gerçekten doğru karar vermiş olacaksınız. Tüm vücuda odaklanarak hafif-orta basınç uygulanarak yapılan bir masaj türüdür.

Masajdan sonra nasıl hissedeceğim?

Çok az acı hissetmeniz mümkündür. Bunun en büyük nedeni ise kaslarınızın uzun süre sonra ilk defa aktif olarak hareket etmesidir. Kısa bir süre sonra çok az hissedeceğiniz bu ağrı yerini rahatlamaya bırakacaktır.

Masajdan sonra ne yapacağım?

Gün boyunca bol su ve geceleri ılık tuz banyosu önerilmektedir.

Derin Basınç Terapisi ile Güç Masajı

Derin basınç masajları mutlaka rahatlama için yapılmamaktadır. Genellikle ağrı veya spesifik durumları tedavi etmek için uygulanabilir. Derin basınç masajının kas düğümlerini yumuşatmak amacıyla tüm vücut yerine tekil bir alana odaklanması söz konusu olacaktır.

Kimin için?

Kaslarınızda, özellikle el emeği veya spordan kaynaklanan kronik ağrı fark ederseniz, derin basınç masajı uygulamanız, oldukça başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Sorunlu bölgelerde genellikle boyun ya da omuzlarda bir duygu kaybı veya sertlik ya da kramp hissedilmektedir.

Masajdan sonra nasıl hissedeceğim?

Bu terapötik bir masaj olduğu için ağrı hissedebilirsiniz. Sorunlu noktalar birkaç gün boyunca hassas olabilir. Ancak kaslar iyileştikten sonra kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Masajdan sonra ne yapacağım?

Bol miktarda su, aromaterapi tuzu ve boğaz noktalarına bir miktar arnika jeli uygulayın.

Sıcak Taş Masajı

Sıcak Taş Masajı, vücuda ağırlık ve sıcaklık sağlamak için ısıtılmış taşların eklenmesiyle gerçekleştirilmektedir. Isı, kaslarınızdaki gerginliği gidermeye yardımcı olur. Özellikle terapistin bu taşları kullanarak hafif bir baskıyla masaja devam etmesi kendinizi çok iyi hissettirecektir.

Kimin için?

Geleneksel rahatlama masajından memnunsanız ve ekstra bir bileşen eklemek ve kendinizi tedavi etmek istiyorsanız, Sıcak Taş Masajını uygulatmayı düşünebilirsiniz.

Masajdan sonra nasıl hissedeceğim?

Masaj sonrasında kaslarınız tamamen gerginliğini atlattığı için kendinizi rahat ve enerjik hissedeceksiniz.

Masajdan sonra ne yapacağım?

Sıcak taş masajı sonrasında bol su içmeniz yeterli olacaktır.

Sandalye Masajı

Sandalye masajı, üst vücuda odaklanan ve yaklaşık on beş dakika içinde yapılabilen hızlı bir masajdır.

Kimin için?

Sandalye masajı, zamanı kısa olan veya herhangi bir giysiyi çıkarmak ya da masaj yağı ile kaplanmak istemeyen kişiler için mükemmeldir.

Masajdan sonra nasıl hissedeceğim?

Biraz gerginlik yaşayacaksınız. Bu ağrı için mükemmel kısa vadeli bir çözümdür.

Masajdan sonra ne yapacağım?

Sandalye masajı sonrasında uzun bir şekilde ve tüm vücudunuza uygulanan bir masaj yaptırmayı düşünmelisiniz.

Leave a Reply