ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Keçiören Spa Masaj Merkezi

Keçiören spa masaj merkezi verdiği hizmetler sayesinde birçok konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Özellikle sağladığı masaj hizmeti sayesinde hem fiziksel hem de psikolojik sıkıntılarınızın üstesinden gelmeniz noktasında size yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki insanların fiziksel sorunları olduğu gibi zaman zaman psikolojik olarak da çeşitli sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bu sıkıntıların en çok bilineni ise yoğun iş temposunda çalışan kişilerde görülen aşırı gerginliğe bağlı olarak ortaya çıkan asabiyet durumudur.

Keçiören spa masaj merkezi tarafından uygulanan masaj seansları ile bu sorunlar gibi birçok sıkıntınızdan kurtulmanız mümkündür. Özellikle birçok fiziksel rahatsızlığın iyileşmesine yardımcı olurken aynı zamanda gerek bu rahatsızlığın ortaya çıkartığı gerekse de farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan gerginlikleriniz ortadan kaybolacaktır. Bu sayede daha rahat bir ruhsal yapıya kavuşarak daha sağlıklı düşüncelere sahip olacaksınız. Bununla birlikte yaşam kalitenizde ciddi bir gelişim gözlemlenecektir.

Masajla Neler Tedavi Edilebilir?

Masajın faydalarını destekleyen çok sayıda veri bulunmaktadır. Ancak daha ciddi kanıtlar arıyorsanız, masajlar ile çeşitli durumlar için ağrı ve semptomların azalması arasındaki bağlantıyı gösteren çok sayıda çalışma bulunmaktadır. Çalışmalar, masajın aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli durumlar için semptomları iyileştirmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Kronik Durumlar:

 • Hipertansiyon
 • Astım
 • MS Hastalığı (Multipl Skleroz)
 • HIV
 • Bunaklık
 • Fibromiyalji
 • Uykusuzluk hastalığı
 • Romatizmal eklem iltihabı
 • Yüksek tansiyon
 • Sindirim sistemi rahatsızlıkları

Çeşitli Sağlık Sorunları:

 • Sırt ağrısı
 • Yumuşak doku yaralanmaları
 • Migren
 • Kemoterapiye bağlı bulantı

Akıl Sağlığı:

 • Kaygı
 • Depresyon
 • Stres

Peki, masaj birçok farklı sağlık durumu üzerinde nasıl olumlu bir etki oluşturmaktadır? Bu soruya cevap bulabilmek için çok sayıda çalışma yapılmıştır. Genel olarak birçok farklı sonuç elde edilmiş olsa da aslında ortak birçok konunun da açıklığa kavuşturulduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu çalışmalarda masaj terapisinin kortizol (Vücudun strese gösterdiği tepkiyle ilişkili bir kortikosteroid hormondur) seviyelerini azalttığını ve oksitosin (primer olarak beyinde nöromodülatör görevi olan bir memeli hormonudur) seviyelerini arttırdığını göstermiştir.

Kortizola vücudunuz uzun süre maruz kaldığında, anksiyete, depresyon, uyku sorunları, kilo alımı ve hatta kalp hastalığı yaşayabilirsiniz. Oksitosin ise “aşk” hormonu olarak bilinir. Düzenli olumlu yan etkilerinin yanı sıra, varlığının otizm, sosyal kaygı, şizofreni ve travma sonrası stres bozukluğu olan insanlara fayda sağladığı gösterilmiştir. Masaj ve kronik sağlık koşulları üzerine yapılan çalışmaların, çoğu hastanın daha az ağrılı semptomlar hissetmelerini ve daha çabuk iyileşmelerini sağlayan kortizol azalmasının ve oksitosin artışının yaşandığını gözlemlenmiştir.

Örneğin, kemoterapi uygulanan çocuklar üzerinde yapılan bir çalışmada, düzenli İsveç masajı uygulanan çocukların daha az ağrılı ve daha az kusma nöbetleri yaşadığı saptanmıştır. Başka bir çalışma, otizmli çocukların düzenli masaj uygulamalarından sonra oksitosin seviyelerinin arttığını göstermiştir. Bununla birlikte diğer birçok çalışma, masajın insan sağlığı üzerinde ki olumlu etkisini kanıtlamıştır.

Özellikle aşırı yorgunluk ya da stres altında olan kişilerin masaj yaptırarak rahatladığı ve bu sıkıntılarından kurtulduğu bilinmektedir. Ayrıca fiziksel olarak yaşadığınız rahatsızlıkların iyileşmesinde yardımcı olmakla birlikte bu hastalığın iyileşme safhasında karşılaştığınız psikolojik sorunlarla da daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede daha sağlıklı bir birey olarak yaşamaya devam edebileceksiniz.

Sizlerde Keçiören spa masaj merkezinin sağladığı masaj hizmetlerinden faydalanarak yaşadığınız sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Bu sıkıntılar yukarıda sıraladığımız fiziksel hastalıklarla ilgili olmakla birlikte psikolojik olarak karşılaştığınız olumsuz durumlardan kurtulmak için de olabilir. Bunun için tek yapmanız gereken şey ise size uygun olarak belirlenecek olan masajı belirli periyotlarla uygulatmanız olacaktır.

Leave a Reply