ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Kızılay’da Masaj Salonu ve Spa Merkezleri Arayanlar İçin Yapılan Araştırma

Masajın sadece sağlık durumunu değil aynı zamanda ruh halini de iyileştirdiği için yararlı ve rahatlatıcı bir uygulama olduğu açıktır. Ancak birçok genç anne, masajın emzirmeyi nasıl etkileyeceği sorusuyla daha fazla ilgileniyor. Ankara Kızılay’da masaj salonu ve SPA merkezleri tarafından yapılan açıklamada özellikle yeni annelerin en çok merak ettiği sorular arasında, masaj yaptırdıktan sonra anne sütünde azalma olur mu ve anne sütünün kalitesi etkilenir mi soruları gelmektedir.

Uzman doktorlar, doğumdan sonra masajın yapılabileceği ve yapılması gerektiğine inanmaktadır. Bu, doğum sonrası depresyonun üstesinden gelmenin ve forma hızla geri dönmenin en kesin yollarından biridir.

Masaja ne zaman başlanmalı

Doğal bir şekilde komplikasyonsuz gerçekleşen doğumdan bir buçuk iki ay kadar sonra masaj seanslarına başlayabilirsiniz. Sezaryen ile doğum yapmışsanız ise mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bu gibi durumlarda genellikle 6 ay kadar beklenmesi tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte, doğumun doğası ne olursa olsun, bir jinekoloğa danışmak her durumda faydalı olacaktır. 

Ankara Kızılay’da masaj salonu ve spa merkezleri bünyesinde çalışan uzmanlar tarafından yapılan açıklamada. Birçok genç annenin sütün kaybolabileceğine dair korkuları tamamen boşuna olduğu vurgulanmıştır. Uzmanlar tarafından doğru bir şekilde uygulanan masaj sütün kalitesini hiçbir şekilde etkilemez. Aksine miktarı ancak yukarı yönde etkilenebilir.

Bu konuda birçok uzman doktor bile dahafazla süt olması için genellikle masaj uygulamasını tavsiye etmektedir. Masaj sırasında yoğunlaşılan yer, uyarılması sayesinde laktasyonun artmasına katkıda bulunan aktif noktaların bulunduğu arka taraftadır. Profesyonel bir masaj seansına gitme fırsatı bulamayanlar için “Kuznetsov aplikatörü” olarak da bilinen masaj minderine 10-15 dakika uzanmaları önerilmektedir. Bu işlem masaj kadar olmasa bile süt miktarını olumlu yönde etkiler.

Doğum sonrası masaj çeşitleri

Selülit masajı

Çoğu zaman doğumdan sonra kadınlar selülit önleyici masajla ilgilenir. Bu şaşırtıcı değil çünkü genç anneler bir an önce forma girmek isterler. Ancak doktorlar, doğum sonrasında hormonal dengesizlik normale dönerken, geleneksel selülit önleyici masaj yerine hacamat yapmanın çok daha etkili olacağından bahsetmektedir.

Göbek masajı

Ankara Kızılayda masaj salonu spa merkezleri bünyesinde görev yapan profesyonel masaj terapistleri göbek masajı yapmaktalar. Yapılan bu göbek masajı doğum sonrası problemleri için oldukça etkili olacaktır. Göbek masajı, kadın üreme organlarının işlevlerini geri getirmede yardımcı olacak. Karın kaslarını güçlendirecek, genel olarak cilt tonunu iyileştirecek ve bağışıklık sistemini harekete geçirecektir. Bu uygulama, müşterilerin hakkında yalnızca olumlu geri bildirimler bıraktığı hafif ve hoş bir masajdır.

Sırt masajı

Sırt masajı da faydalı olacaktır ki bu önemlidir. Çünkü genç anneler genellikle sürekli olarak kollarında bir çocuk taşımaktan sırt ağrısı çekerler. Doğumdan bu yana ne kadar az zaman geçerse, masaj terapistinin hareketleri o kadar yumuşak olacaktır. İşlemlerin amacı kas gerginliğini ve ağrıyı gidermektir.

Leave a Reply