ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Mamak Spa Masaj Merkezi

Mamak spa masaj merkezi, bünyesinde verdiği hizmetlerle birlikte sizi hayata daha kolay hazırlanmaya ve kariyer planlamanız noktasında daha sağlıklı karar almaya yönlendirecektir. Özellikle zihinsel rahatlama noktasında sizlere sunduğu üstün hizmet çalışmalarıyla birlikte daha sağlıklı bir birey olma yolunda adımlarınızı daha sağlam atmanıza yardımcı olacaktır.

Mamak spa masaj merkezi, masaj hizmeti vermekle birlikte aynı zamanda masaj sırasında kullanılan özel yağlar sayesinde rahatlamanızı sağlamaktadır. Bu özel yağlar tamamen bitkisel olup her birinin farklı kullanım amaçları bulunmaktadır.

Masajda Kullanılacak 5 Bitkisel Yağ

Mamak spa masaj merkezi tarafından kullanılan yağlar, aromaterapi sağlar böylece kokularını soluduğunuzda zihninizde ve vücudunuzda faydalı değişiklikler yaşarsınız.

Masaj yağları ile ya da bir difüzörde harmanlanan uçucu yağları kullanan masajların aromaterapi içermeyen masajlardan daha etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bazı spesifik çalışmalar, uçucu yağların menopoz semptomlarının yanı sıra adet kramplarının ağrısını da hafifletmesine yardımcı olabileceğini ortaya çıkarmıştır. Bununla birlikte her bitkisel yağı kullanmak yerinde olmayacaktır. Çünkü her bitkisel yağın farklı bir etkisi olacak ve bu etki masaj sırasında oldukça etkili olacaktır.

Sakinleştirici: Papatya, lavanta, sığla ağacı ve sardunya yağı

Canlandırıcı: Ylang-ylang, adaçayı, gül ve neroli yağı

Enerji verici: Biberiye yağı

Rahatlatıcı: Okaliptüs, çam ve çay ağacı yağı

1- Sığla Ağacı

Bu değerli yağ, eski zamanlardan beri kullanılmakta ve genellikle rahatlama için kullanılır. Bu yağ, lavanta ile karıştırılarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda tek başına da kullanılabilmektedir. Nefes almada zorluk yaşıyorsanız nefes almayı kolaylaştırabilir, öksürükleri yatıştırır ve hatta anti-enflamatuar ve antidepresan özelliklere sahiptir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirirken stres ve kaygıyı hafifletmek istiyorsanız, bir sonraki masajı sırasında sığla ağacı yağını deneyin.

2- Sardunya

Sardunya, vücut üzerindeki rahatlatıcı ve gençleştirici etkileri ile bilinir. Güzel koku, rahatlatıcı bir etki ortaya çıkartır ve masaj sırasında kendiniz taze bir bahçede hissetmenize yardımcı olur. Geleneksel tıpta, sardunya dolaşımı iyileştirmek, sinir sistemi fonksiyonlarını yatıştırmak ve uyarmak ve vücut dokusunu düzenlemek için kullanılır. Size daha iyi, daha güzel bir görünüm vermek için vücut dokunuzu düzenlemektedir. Yani açıkça, bir masaj için iyi bir tercih olacaktır. Kadın hastalar için, bu uçucu yağ menstrüel (Adet kanaması) ve menopoz semptomlarında özellikle yardımcı olabilir.

3- Lavanta

Lavanta, rahatlatıcı bir atmosferi teşvik eden taze ve tatlı aroması nedeniyle en popüler esansiyel yağlardan biridir. Çok yönlü yağlardan biridir ve adaptojenik veya dengeleyici bir yağdır, yani vücudun yapması gereken şeyi yapar. Vücudunuzun strese uyum sağlamasına yardımcı olur, bu yüzden Mamak spa masaj merkezi tarafından yaygın olarak kullanılır. Lavanta ayrıca ağrıyı hafifletmek, uyku sorununu atlatmak, dayanıklılık ve enerji seviyelerini artırmak için de etkilidir.

4- Kişniş

Kişniş bitkisinden elde edilen kişniş yağı, tatlı ve sıcak bir uçucu yağdır. Rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Bu yağ ayrıca sağlıklı sindirim ve dolaşım sistemlerinin geliştirilmesine yardımcı olabilir. Bazıları, hem kaslarda hem de boğazda öksürüğe neden olan krampları hafifletmeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

5- Bergamot

Bergamot, İtalya’da yüzlerce yıldır stres duygularını azaltmak ve cildi rahatlatmak için kullanılmaktadır. Earl Grey çayına benzer hoş, baharatlı bir narenciye aroması vardır. Depresyon duygularını hafifletmek, ruh halini iyileştirmek, endişeli ve üzücü duygulara yardımcı olmak için kullanılabilen çok yönlü bir uçucu yağdır. Hem canlandırıcı hem de sakinleştirici olması nedeniyle benzersizdir, bu nedenle bir aromaterapi seansından sonra vücudunuzda gençleşme ve yenilenme hissedeceksiniz.

Leave a Reply