ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

SPA, Latince (Salus Per Aquam) “Salus: Sağlık” ve “Aqua: Su” kelimelerinin birleşimi, sudan gelen sağlık olarak bilinir. Bir bütün olarak SPA; Sağlık, zindelik, estetik ve güzellik, şifa suyu ve su şifa gücü ile çağrılabilir. Masaja gitmeden önce Ankara masaj telefonları ile iletişim kurmanız gerekir.

Ülkemizdeki Romalılar’daki antik Roma hamamları ile başlayan ve Osmanlı İmparatorluğu’ndaki Türk hamamı kültürümüzle kültürümüzün bir parçası haline gelen Day Spa olarak tanımlanabilir.

Gündüz SPA’ları, şehir içinde kolayca erişilebildiğinden ve örneğin bir veya birkaç saat gibi kısa süreli bakım ve tedaviye sahip olduklarından, diğer SPA türlerinden ayıran en önemli farka sahiptir. Bu fonksiyon nedeniyle, gün kaplıcalarına bazı kaynaklarda “City SPA” denir (yani City SPA). Day SPA, otellerde sunulan Destination SPA hizmetleriyle aynı hizmetleri sunar; tek fark, yalnızca oturum sırasında gün boyunca merkezde kalmalarıdır.

Günlük / Gündüz SPA Hizmetleri

Gündüz SPA’lar dünyadaki en yaygın SPA türleridir, çünkü kolayca erişilebilirler, çok kısa sürede servis verilebilirler, ulaşım, konaklama gibi ek maliyetler gerektirmezler ve diğer tiplere göre daha ucuzdurlar SPA Yoğun çalışma temposu, stres ve zamansızlık gibi sorunlarla mücadele eden insanlar, Day SPA merkezlerinde olan insanları arıyor. Ankara masaj telefonları aracılığı ile günlük SPA randevusu alabilirsiniz.

Uluslararası SPA Birliği tanımına göre, Day SPA, profesyonel olarak izlenen ve profesyonel olarak izlenen günlük SPA hizmetleri sunan bir SPA türüdür. Bir başka uluslararası tanıma göre, Day SPA: sunulan hizmetler merkezden merkeze değişiklik göstermektedir, ancak kural olarak, bunlar güzellik, sağlık ve terapi prosedürleridir ve bu hizmetler saatlik veya günlük bir oturumda verilmektedir. Ankara masaj telefonları ile bu detayları öğrenebilirsiniz.

Masajın Faydaları (Endikasyonlar)

Yorgunluk: İşler kesintisiz devam ederse, özel bir duyguya yorgunluk denir.

Fiziksel Yorgunluk: Kapasite üzerindeki kas yükü fiziksel yorgunluğa neden olur.

Fizyolojik yorgunluk: Uzun süreli kas kasılmalarının, nöromüsküler iletim hızı ile azaldığı bulunmuştur.

Biyokimyasal yorgunluk: kas aktivitesini sürdürmek için enerji gerekir, kaslar laktik asit formunda enerji üretimini biriktirir, bu da aşırı biyokimyasal yorgunluğa neden olur. Masaj hareketlerindeki şoklar ve diğer manipülasyonlar, açıklanan mekanik ve fizyolojik etkiler nedeniyle kas yorgunluğunu azaltabilir. Ankara masaj telefonları ile bu hizmetlerin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply