ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Sincan Spa Masaj Merkezi

Kentleşmenin getirdiği birçok olumlu durumlara karşı bazı noktalarda çeşitli sıkıntıların ortaya çıktığını ifade edebiliriz. Özellikle insan kalabalığının yoğun olduğu bölgelerde yaşanan aşırı stres, birçok olumsuz durumun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu olumsuz durumlar genellikle zihinsel olmakla birlikte zaman zaman fiziksel boyutlarda da olabilmektedir. Bu gibi durumlardan bir nebze de olsa uzak durabilmek ve yaşadığınız sıkıntılardan kurtulabilmek için masaj uygulamalarından faydalanabilirsiniz.

Sincan spa masaj merkezi salonu, Ankara gibi büyük bir şehirde insanların daha aktif olabilmesi ve başta zihinsel sıkıntılar olmak üzere birçok fiziksel sorunlarına karşı onlara yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle yaptırabileceğiniz birbirinden farklı masaj türleri bulunmaktadır. Bu masaj türlerinden bazılarını sizin için açıklayacağız.

Stresi Azaltmak ve Rahatlamak için Masajlar

Bazı masaj terapisi formları, rahat bir zihin-beden durumunu teşvik etmede diğerlerinden daha iyidir. Bu tür masajlar, uykunuzu engelleyebilecek zihinsel ve fiziksel stresi hafifletmeye yardımcı olmak için mükemmeldir.

İsveç masajı: Bu masaj şekli, kaslarınızdaki sığ gerginlikleri ortadan kaldırmak için bir dizi masaj tekniklerinin uygulanması ile gerçekleşmektedir. İsveç masajı, vücuttaki dolaşımını arttırırken yüzeysel kas gerginliğini azaltmaya yardımcı olur. Dünya genelinde en çok bilinen ve uygulanan masaj türüdür.

Sıcak taş masajı: Bir masöz vücudunuzu rahatlatmak ve canlandırmak için genellikle sırtınıza yerleştirilen sıcak, pürüzsüz taşlar kullanır. Isı, omuzlarınızda ve sırtınızda oluşan gerginliği gidermeye yardımcı olur ve terapistin kas ağrısı alanlarına daha kolay ulaşmasını sağlar. Böylelikle kasılmalarınız ortadan kaldırılarak vücudunuzun tamamen rahatlaması ve gevşemesi sağlanmış olur.

Ağrıları Azaltmak İçin Uygulanan Masajlar

Bu alanda uygulanan masaj türleri, belirli ağrı türlerini hafifletmek için tasarlanmıştır. Bu noktada acının nedeni önemli değildir. Ağrının yumuşak doku hasarı veya iltihaptan (eklem veya kemik problemleri) kaynaklanmadığından emin olduğunuz sürece, bu tür masajlar ağrılarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

Derin doku masajı: Uygulayıcı kasın yüzeysel katmanlarının ötesine geçmek için tasarlanmış teknikleri kullanır. Ağrınız uzun süredir devam ediyorsa veya tekrarlanan İsveç masajlarından sonra bile ağrılar azalmasına rağmen bir süre sonra geri geliyorsa, derin doku masaj uygulaması ile bu ağrının özüne ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu masajlar rahatlama masajlarından daha acı verici olabilir, ancak daha fazla rahatlama sağlayacaktır.

Tetik nokta masajı: Tetik nokta masajı, kaslardaki gerginliği serbest bırakmak için belirli tetik noktaları kullanır. Noktaya baskı uygulayarak kas, kısa ve sıkı kalmak yerine rahatlaması ve uzaması için tetiklenir.

Gençleştirici ve Genel Sağlık Masajları

Son olarak, bazı masaj türleri belirli rahatsızlıkları gidermek veya vücudun sağlıklı olmasına ya da korumasına yardımcı olur. Bu uygulayıcılar genellikle vücudun enerji meridyenleri boyunca ilerlediğine inanılan baskı noktalarına odaklanırlar. Bu noktalara masaj yapmak ağrıyı hafifletmeye ve vücudun daha sağlıklı olmasına yardımcı olabilir.

Şiatsu masajı: Şiatsu uygulayıcısı, vücuttaki geleneksel Japon basınç noktalarına baskı uygulamak için ellerini, dirseğini, ayaklarını kullanır. Uygulayıcı ayrıca vücudun tasarlandığı gibi çalışabilmesi için tıkanmış enerjiyi serbest bırakmak için uzuvları germe ve döndürmeye odaklanır.

Refleksoloji: Bu masaj şekli, el ve ayaklardaki tetik noktalarına odaklanır. Her nokta vücudun bir kısmına veya belirli bir organa karşılık gelir. Vücudun bir kısmı ile ilişkili noktaların düzenli masajının o kısma şifa ve sağlık getirdiği bilinmektedir.

Tüm bu masaj türlerinden size uygun olanı yaptırmak için Ankara Sincan spa masaj merkezi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte birçok masaj türü daha bulunmaktadır. Bunları değerlendirmek ve hangisini yaptırmanız konusunda fikir almak için de Sincan spa masaj merkezini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply