ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya Kızılay da Bulunan SPA Masaj Otelleri ve Adresleri

Her kadın güzeldir ve bu nedenle en iyisini hak eder. Ancak bacak derisinin kusurlu yüzeyiyle bitmek bilmeyen ve maliyetli mücadele, dünya çapında binlerce kadını umutsuzluğa sürüklüyor.

Çoğu zaman, bu savaş kaybedilmiş olarak kalır fakat aslında kadınlarımızın bu sorununa oldukça pratik çözümler bulunmaktadır. Bunun için Ankara spa masaj otelleri adresleri üzerinden değerlendirmelerde bulunabilirsiniz.

Selülitin doğası ve tedavisi hakkında en yaygın 4 yanılgı     

1. Yanılgı

Dünyada selülit problemini atlatan şanslı kadınlar var. Cilt altı yağ birikimlerinin dönüşüm süreci başladıktan sonra selülit oluşur. Oluşmasını geciktirmek veya tamamen durdurmak imkansızdır. Buradaki her şey oldukça bireyseldir ve kadın vücudunun tahrip olmuş östrojen içeren hücreleri ne kadar hızlı biriktireceğine bağlıdır.

Kalçalarda tuhaf bir rahatlama görünümüne yol açan, bu hormonun özel hücrelerde (makronodüllerde) birikmesidir. Elimizdeki tek şey, sağlıklı bir yaşam tarzı, spor ve bir masaj terapistine düzenli ziyaretler sayesinde selüliti neredeyse görünmez kılmaktır. Burada en önemli şey selülit önleyici masaj terapisi almak olacaktır. Bununla birlikte sağlıklı beslenme ve uygun diyetle birlikte sorun üzerinde oldukça etkili bir çözüm sunulmuş olacaktır.

2. Yanılgı

Katı diyetler zararlı gıdaların diyetten çıkarılması, selülitin dış belirtilerine karşı mücadelede yardımcı olacağı düşüncesi yanlıştır. En şiddetli gıda kısıtlamalarının hiçbiri, selülitten kurtulmanıza yardımcı olmaz. Gerçek şuki, kalçalarda bulunan ve yapısını değiştiren yağlardır. Vücut tarafından harcanan enerjiyi yenilemek için kullanılabilecek bir enerji rezervi olarak algılanmaz.

Bu yanılgıda gerçeğin sadece bir kısmı vardır. Zayıf kadınlarda ve aktif olarak spor yapanların yanı sıra düzenli olarak masaj terapistini ziyaret edenler. Selülitin dış belirtilerinin sıkılaşma nedeniyle daha az görünür olması gerçeğinde yatmaktadır. Daha anlaşılabilir bir şekilde ifade edecek olursak. Özellikle daha kaslı vücuda sahip olanlarda selülit görünümü de daha az olacaktır.

3. Yanılgı

Selülite karşı mücadelede yardımcı olan “sihirli” selülit önleyici kremlerin varlığı biliniyor. Aslında bunların tam anlamıyla bekleneni karşılamayacağını bilmelisiniz. Bugüne kadar, aktif kan dolaşımı olmayan bağ dokularının merkezinde yağ birikintileri vardır. Nüfuz edebilen ve bunlara etki edebilen bu tür “sihirli” kremler yoktur. Tüm selülit önleyici kozmetikler cildin yüzey tabakasına etki eder. Onu gerçekten sıkılaştırır ve pürüzsüzleştirir, ancak ne yazık ki derin selüliti gidermez. Butür kozmetikler selülit önleyici masajla birleştirildiğinde, kozmetik kullanımına göre daha belirgin kalıcı bir etki eldeedilebilir. Ayrıca Ankara spa masaj otelleri adresleri incelendiğinde selülit sorunu için oldukça faydalı çözümler olduğu görülebilmektedir.

4. Yanılgı

Aktif bir selülit önleyici masaj ile selülit tamamen ve kalıcı olarak giderilebilir. Gerçek şu ki, yeterince aktif bir selülit önleyici masaj veya özel iç çamaşırı giymek. Deri altı dokudan lenf çıkışını artırmayı mümkün kılar. Sorunlu bölgelerde kan dolaşımını iyileştirir. Bu nedenle kalçalar küçülür, cilt sıkılaşır ve pürüzsüz bir hale dönüşebilir.

Ancak derinin derinliklerinde bulunan yağ kapsülleri hiçbir yerde kaybolmaz. Bunun sonucunda sorun tamamen ortadan kalkmaz. Önceki yaşam tarzına döndükten sonra altı ay veya bir yıl sonra geri döner. Bu nedenle kendinizi formda tutmak için yılda bir kez selülit önleyici masaj kürüne başvurun. Ek olarak haftada bir veya iki kez düzenli bakım masajı yapmanız gerekir. Bunun için Ankara spa masaj otelleri adresleri incelenebilir.

Leave a Reply