ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya ve Kızılayda Spa Masaj Otelleri Seçimi Nasıl Yapılmalı

Vücudumuzun her organı gibi saçlar da bakıma ihtiyacı vardır ve bunun için Hint baş masajı yaptırmak en iyi çözüm olarak bilinmektedir. Düzenli olarak uygulanan Hint baş masajı ile saçların daha iyi uzamaya, daha sağlıklı ve daha parlak olmaya başladığı uzun zamandır bilinmektedir. Çünkü uygulanan bu masaj, saç köklerine giden kan akışı iyileşir ve bu da saçın görünümüne doğrudan olumlu bir etki oluşturur.

Doğru bir şekilde karar verilen Ankara spa masaj otelleri seçimi sonrasında bu alanda uzman bir terapiste yaptırılan Hint baş masajı, kafa derisinin ve metabolizmanın kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Ayrıca masaj sırasında cilt, oksijeni ve besinleri daha iyi emer, bu da saçların güçlenmesine ve büyümesine yardımcı olarak onlara sağlıklı ve güzel bir görünüm kazandırır.

Bu yüzden kepeksiz, sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız saç derinize masaj yaptırmalısınız. Ancak Hint baş masajının daha fazla fayda sağlayabilmesi için doğru ve düzenli yapılması gerekir, varsa kontrendikasyonlara (herhangi bir tıbbi uygulamanın kullanılmaması gereken durumlar) dikkat ettiğinizden emin olun.

Hint Baş Masajından Kimler Faydalanır?

Ankara spa masaj otelleri seçimi sonrasında uygulanan Hint baş masajı, yağ bezlerinin performansını iyileştirdiği ve saçın daha da fazla kirlenmesine yol açacağı için yağlı saç tipine sahip olanlar dışında kesinlikle herkese fayda sağlayacaktır. Hint baş masajı, özellikle kişide aşağıda ki sorunlar varsa faydalı olacaktır;

  • Kepek
  • Çok kuru saç ve cilt
  • Yorgunluk ve yanlış rejim nedeniyle saç dökülmesi

Ayrıca masajı aşağıda ki durumlarda yaptırmamanız gerekmektedir:

  • Kafa derisinde lezyonlar, mantar veya püstüller varsa ve iltihaplı bir deri hastalığı varsa masaj yapmamalısınız.
  • Saç dökülmesinin hızlı olmasına katkıda bulunacağından, saç dökülme sorunu olan kişilere masaj yapılmamalıdır.
  • Hipertansiyonu olan kişiler yaptırmamalıdır.

Masaj İçin En İyi Zaman

Masaj, şampuan ve balsamların içerdiği maddelerin daha verimli bir şekilde emilmesine yardımcı olduğundan, en iyi şekilde şampuanlamadan önce veya sırasında yapılır. Ankara spa masaj otelleri seçimi sonrasında masaj haftada 1-2 kez düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Yıkadıktan sonra saç derisinede masaj yapabilirsiniz ancak saçlar yağlı tipte ise bu yağ salgısını artıracaktır. Cildi ısıtmak için baş masajı, cilt üzerindeki baskıyı daha da artıran hafif okşama hareketleriyle başlamalıdır. Masajın sonunda, cildi rahatlatmak için basıncı tekrar hafif bir vuruşla biraz şiddetini arttırmanız gerekir.

Ankara Spa Masaj Otelleri Seçimi
Ankara Spa Masaj Otelleri Seçimi

Baş Masajı Nasıl Yapılır?

Masaj, seboreik hastalık (kafa derisinde yaygın bir rahatsızlık) durumları dışında, saç üzerinden köklere yakın yapılmalı. Daha sonra saçlar yukarıda olacak şekilde masaj yapılır.

Bu durumda ayırma tarakla yapılır. Parmak uçlarıyla önden başın arkasına doğru ayırma boyunca 3-4 hafif vuruş yapılır. Ardından kan dolaşımını iyileştirmek için 3-4 şiddeti biraz daha artırılmış vuruş yapılır.

Beynin kan dolaşımını rahat yapabilmesi için kulaklarada masaj yapılır. Bunu bir elin iki parmağı ile yarım daire hareketlerle deriyi ovuşturmak şeklinde yapacaksınız. Bu, sinir uçlarını harekete geçirmeye yardımcı olur.

Bundan sonra başparmaklarınızla cilde hafifçe bastırın ve kaydırın. Bu uygulama gerdirme ile yapılması uygundur. Bir sonraki teknik aralıklı titreşimdir. Bu durumda parmaklarla saç ayrım bölgesindeki cilde keskin fakat güçlü olmayan darbeler uygulanır.

Saç Üzerine Masaj Yapın

Bu masaj türü aynı zamanda okşama, kaydırma ve ovma, aralıklı titreşim gibi teknikleri kullanır. Vuruş, önce ön kısımdan oksipital kısma, sonra şakaktan öne doğru yarı bükülmüş parmak uçlarıyla yapılmalıdır. Sürtünme yarım daire şeklinde yapılmalıdır. Cildi farklı yönlerde gererek ve hareket ettirerek iyice yoğurun.

Leave a Reply