ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Masaj Salonu Fırsatlarını Kaçırmak İstemeyenlere

Ankara’da yaşayan insanların en fazla şikayet ettiği konulardan birisi de strestir. Stres öyle bir sorundur ki insan bedeninde yaşanabilecek birçok olumsuz durumun da ortaya çıkmasında etkilidir. Bundan dolayı Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayan insanların stresle mücadele edebilmek için çeşitli yöntemler geliştirmesi gerekmektedir. Özellikle iş yoğunluğu yaşayan ve sonrasında trafik ve şehir kalabalığının da stresini yaşayan birisi mutlaka vücudunda depoladığı negatif enerjiyi dışarı atılmalıdır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda stresi en iyi şekilde atacağınız yöntem Thai masajıdır. Thai masajıyla ilgili oldukça değişik bilgilerin elde edildiği ve insan vücudunda ne kadar etkili olduğu yapılan çalışmalar sonucunda da ortaya çıkartılmıştır.

Thai Masajı Nedir?

Birçok insan Thai masajının sağlık yararlarının stresi azaltmak, enerjiyi arttırmak ve atletik performansı iyileştirmek olduğunu bilmektedir. Thai masajında, tüm vücudu rahatlatmak için hafif baskı ve germe teknikleri kullanır. Bu Hindistan kökenli eski bir tedavi yöntemidir ve yaklaşık 7.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Thai masajı uygulayıcılarının kullandığı teknik, Batı’daki insanların alışık olabileceğinden çok farklıdır. Bir kişinin pasif bir yatakta yattığı İsveç veya Shiatsu masaj tekniklerinin aksine, kişi yerde yatar ve masajda daha aktif olarak yer alır.

Thai Masajının Faydaları?

Thai masajı, stresi azaltmaktan kas gerginliğini hafifletmeye kadar birçok sağlıksal yarara sahiptir. Periyodik bir şekilde uygulandığında enerjiyi bile artırabildiği gözlemlenmiştir. Şimdi, Thai masajının beş sağlık yararını inceleyelim.

1- Stresi Azaltır: Stres her zaman kötü değildir. Stres genellikle insanları daha iyi performans göstermeye ve kişisel ve mesleki yaşamlarında daha fazlasını başarmaya iten olumlu bir motivasyon aracı olarak hareket edebilir. Bununla birlikte, çok fazla stres zihinsel ve fiziksel sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Kronik veya uzun süreli stres, depresyon ve kardiyovasküler hastalık gibi ciddi hastalıklara yol açabilir. Thai masajı, vücudu rahatlatmak için hafif baskı ve germe teknikleri kullanır. Uzmanlar, Thai masajının sağlıklı insanlarda stresi azaltmada sadece dinlenmekten daha etkili olduğunu söylemektedir.

2- Enerjiyi Artırır: Yapılan araştırmalar, Thai masajının insanların fiziksel enerji seviyelerini yükseltebildiğini göstermiştir. Yapılan bir çalışmada yorgunluk yaşayan insanlarda Thai ve İsveç masajlarının etkilerini inceledi. Elde edilen sonuçlarda, Thai masajının enerji ve zihinsel uyarımı artırdığını, İsveç masajının ise rahatlamayı ve uykuyu iyileştirme olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya çıkartıldı.

3- Baş Ağrılarını Hafifletir: 2015 yılında yapılan bir çalışmada, Thai masajının kronik gerginlik baş ağrıları olan insanlar için etkili bir tedavi olduğu tespit edildi.

4- Dolaşımı Uyarır: Thai masajında hafif baskılar uygulanarak kan ve lenf dolaşımını hızlandırabilir. Bu yoga benzeri gerilmeler, vücudun dokularını oksijenle doldurarak kan dolaşımını arttırır. Bu hücre büyümesini ve kalp sağlığını geliştirmeye yardımcı olur. Yapılan farklı bir çalışmada ise diyabetin yaygın bir komplikasyonu olan periferik nöropatili kişilerde Thai ayak masajının faydaları araştırıldı. Elde edilen sonuçlarda, Thai ayak masajı uygulanan hasta üzerinde iyileşme etkisini arttırdığı ve dengeyi kontrol edebildiği fark edildi. Bunun kan dolaşımını iyileştirdiğine ve bunun da somatosensoriyel sistemi uyardığına inanıyorlar. Bu, dengede büyük rol oynayan bir sistemdir.

5- Hareket Aralığını Geliştirir: Thai masajında stresi azaltmak ve dolaşımı iyileştirmek için yoga benzeri esnemeler yer almaktadır. Kademeli olarak uygulanan hafif esneme, kişinin zaman içinde esnekliğini artırarak daha fazla hareket aralığına izin verecektir. Thai masajı bununla birlikte eklemlerde bulunan sıvının dolaşımını ya da eklemler arasındaki sürtünmeyi azaltan sinovyal sıvıyı iyileştirebilir. Bu, eklem hareketliliğini ve hareket aralığını iyileştirebilir.

Ankara Masaj Fırsat, Ankara Masaj Fırsatları, Ankara Masaj, Ankara Masaj Fiyat, Ankara Masaj Fiyatları,

One response to “Ankara Spa Masaj Salonu Fırsatları”

Leave a Reply