ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Spa Masaj Sauna Merkezi Hakkında Aradığınız Herşey

Başkentte insanların rahatlamak için en çok hangi yöntemlere başvurduğunu biliyor musunuz? Yapılan son araştırmaların neticelerine göre Ankara Spa Masaj Sauna Merkezi gibi yöntemler sayesinde streslerinden kurtuluyor. Kalabalık bir kentte yaşıyor olmanın yanı sıra bürokrasinin de yoğun olarak hakimiyet sürdüğü bu kentte insanların kendilerini masaj salonlarına atmasına şaşırmamak lazım. Zira masaj sadece bel ve sırt ağrılarından kurtulmak için yapılmıyor. Aynı zamanda son derece dinlendiren bir atmosferin hüküm sürdüğü salonlarda yapılıyor olması, insanların psikolojik açıdan nefes almak için dahi bu salonlarda zaman geçirmek istemesini sağlıyor.

Ankara Spa Masaj Sauna Merkezlerinin Farkı Nedir?

Hemen her yaş grubunun ilgi gösterdiği masaj yöntemleri sauna keyfi ile desteklendiğinde ortaya rahatlamış ve tüm negatif enerjisinden arınmış bireyler çıkıyor. Akşam saatlerinde Başkent Ankara Spa Masaj Sauna Merkezi merkezlerinin yolunu tutuyor. Özellikle Cuma akşamları tüm haftanın stresinden arınarak hafta sonuna dinlenmiş ve bir o kadar da rahatlamış bir şekilde başlayan kentlilerin hafta sonu etkinliklerine katılacak enerjiyi kendilerinde nasıl bulduklarını da anlayabiliyorsunuz. Farklı masaj yöntemlerini de listelerine ekleyen salonlar aynı zamanda sauna ile insanların tam olarak dinlenmelerine olanak tanıyor.

Sadece sıcak yaz günlerinde değil soğuk kış aylarında da masaj salonlarına ilgi gösterilen Ankara spa sauna masaj merkezleri kadrolarında sadece eğitimli personele yer veriyor. Fakat her firma için bu kıstasın uygulandığından söz edilemez. Bu nedenle tıpkı ülkemizin diğer kentlerinde olduğu gibi Ankara’da da masaj salonu tercihi yaparken dikkatli olunması gerekiyor. Salonlardan randevu talep etmeden önce sertifika sahibi olup olmadıklarını mutlaka sorgulamalısınız. Sertifika sahibi olmayan salonları tercih etmeniz pek doğru olmayacaktır.

Salon seçimi yaparken aynı zamanda size masaj uygulayacak olan masöz ve masör seçimi de yapabildiğinizi hatırlatalım. Firmaların web sitelerini ziyaret ettiğinizde personelinin aldıkları eğitimi, fotoğraflarını ve hangi masaj yöntemlerinde uzman olduklarını görebiliyorsunuz. Dilediğiniz masöz ya da masörü seçebiliyor ve bununla birlikte masaj uygulamasında kullanılacak olan masaj yağı seçiminde de bulunabiliyorsunuz. Pek çok kaliteli masaj merkezi kişini şikayetlerini gidermek adına özel karışımlar hazırlayabiliyor. Bu karışımlar sayesinde kaslarınızın gevşemesi sağlanıyor ve ağrılarınızdan tek bir seansta kurtulabiliyorsunuz.

Uygulanan Masaj Çeşitleri

Masaj dediğimiz kavramın kökeni çok eskilere dayanmaktadır. Bunun ile ilgili kaynaklar tam olarak bir tarih veremese de İ.Ö. 3000’li yıllarda Çin ve Hindistan’da yapıldığı bilinmektedir. İlk yazılı kaynaklar Yunanlılar tarafından ortaya cıksa da doğu etkisi daha çok görülmektedir. Özellikle Hindistan ve Çin masaj konusunda insanlığın önemli referansları olmuşlardır. ‘Massein’ Yunanlıların kökenini oluşturduğu kelime bizim masaj diye bildiğimiz kelimenin kökeni, tarihi, geçmişi desek yanlış olmaz.

Ankara masaj salonlarında da bulabileceğiniz en bilinen masajlar ;
İsveç masajı; genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.
Spor masajı; sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılan bir masajdır. Özellikle ritm, süre ve bası konusunda diğer masajlardan ayrılır.
Thai masajı; temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır.
Refleskoloji Masajı; bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür.
Bölgesel masajlar; baş – boyun, ense – omuz – sırt, sırt – bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulamasıdır. Rahatsızlık tespit edildikten veya doktor kontrolü ve tavsiyeleri doğrultusunda belirlenen bir program eşliğinde uygulanır.

Leave a Reply