ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara spa otel olarak faaliyet gösteren birçok yer vardır. Spa, çok eski yıllara kadar uzanan geçmişi ile dikkat çekmektedir. Şifa bulmak isteyenlere hizmet verir. Farklı türden birçok hizmeti bünyesinde barındırmaktadır. Ankara otel masaj ile beraber verilmektedir. Çünkü spanın vazgeçilmeyen öğelerinin başında masaj gelir. Fakat masaj çok değişik teknikler ile beraber yapılmaktadır. Böylelikle kişinin her bakımdan ve tam anlamı ile rahatlaması sağlanmaktadır.

Spa Merkezlerinin Kökeni

Ankara spa fırsatları öncesinde bu hizmetin kökenine inmek gerekiyor. İlk olarak spa kavramının ne zaman ortaya çıktığını bilmek çok önemli. Spa kelimesi Latince kökenli. Eski Roma’ya kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Sıcak su ile gelen sağlık gibi oldukça anlamı bir karşılığı var. Askerlerin savaş sonrasında yaralarını iyileştirmek için kullanılan bu yöntem çerçevesinde, büyük bir kaplıcanın olması gerekiyor. Bunun yerine hamam da söz konusu olabilmektedir. Günümüzde Ankara ve birçok kentte, farklı hizmetleri ile bilinen spa merkezleri yer almakta.

Ankara Spa Hizmetleri Nelerdir?

Ankara spa masaj konusunda hizmet veren birçok farklı tesis vardır. Spa salonları içinde şu hizmetler verilir;

  • Masaj, en bilinen spa hizmetidir. Birden fazla çeşidi vardır.
  • Ayak masajı çok tercih edilir. Genel klasik masaj ucuzdur.
  • Sporcu masajı ise özel bir şekilde yapılır.
  • Çikolata masajı çok zevklidir.
  • Buna ek olarak değişik özelliklere sahip olan bir takım taşlar ile de masajlar yapılmaktadır. Masaj sırasında özel yağlar kullanılır. Aromatik olan bu yağların insan sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi söz konusu değildir.
  • Spa salonların içinde yüzme havuzu, sauna, hamam, spor salonu da bulunmaktadır. Komple bir tesis olarak hizmet vermektedirler.

Ankara Spa Hizmetlerinin Fiyatları Nasıldır?

Ankara masaj fiyatları ne kadar konusu spa hizmeti için de çok sık gündeme getirilmektedir. Fiyatlar tesise göre değişiklik gösterir. Her türlü olanağın olduğu ve günlük şekilde kullanabileceğiniz spa salonlarının ücreti biraz daha yüksek olsa da, verilen hizmete göre çok pahalı değildir. Ayrıca süreye göre de fiyat belirlenmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman spa hizmetlerini çok pahalı olmadığını söylemek mümkündür.

Leave a Reply