ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Spa Masaj Otelleri Adres ve Telefonları

Ankara spa otelleri sayesinde kendinizi şehrin merkezinde Uzak Doğu’da hissedeceksiniz. Uzak Doğu’ya ait birçok masaj türünü rahatlıkla uygulayabileceğiniz merkez sayesinde kendinizi daha pozitif hissedeceksiniz. İnsanların hayat mücadelesi sırasında kendilerini ihmal etmeleri ve yaşadıkları sorunları göz ardı ediyor olmaları, ilerleyen dönemlerde bu sorunların daha da ciddi bir şekilde ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bundan dolayı en azından haftada bir defa masaj seansına katılarak vücudunuzda ki kötü enerjiden kurtulabilirsiniz.

Ankara spa otellerinde yaptıracağınız masajlar sayesinde hem ruhsal dinginliğe erişecek hem de bedensel rahatlama yaşayacaksınız. Özellikle son dönemde oldukça fazla talep edilen Sıcak taş masaj terapisi sayesinde ruhunuzu dinlendirirken aynı zamanda bedensel yorgunluklarınızı da bir kenara bırakacaksınız. Bazı insanlar stresli veya gergin bir zamandan sonra rahatlamak için sıcak taş masajına başvurabilirler. Bir masaj terapisti vücudun uzun, iskelet kaslarını gevşetmek için farklı teknikler kullanır. Terapistin uzun vuruşlar , dairesel hareketler, kılavuz çekme ve yoğurma gibi kullanabileceği birçok hareket uygulayacaktır.

Sıcak Taş Masaj Terapisi Nedir?

Sıcak taş masajı sırasında düzenli masaj teknikleri uygulanır. Bununla birlikte, terapist ayrıca vücudun belirli bölgelerine yerleştirilen sıcak taşlarla da çalışır.

Taşlar pürüzsüz ve düzdür. Genellikle bazalt adı verilen volkanik kaya türünden yapılır. Bu özel taşlar ısıyı korudukları için kullanılmaktadır. Sıcak taş masajı için kullanılan taşlar uygulanmadan önce ısınmak için sıcak suda bekletilmektedir. Daha sonra vücudun belirli bölgelerine yerleştirilir, örneğin:

  • Sırt
  • Karın
  • Yüz
  • Ayak

Bazı masaj terapistleri taşları ellerinde tutar ve masaj yapmak için kullanırlar. Bu, terapistin daha fazla baskı yapmadan kaslara daha derin uygulanmasını sağlar ve masaj yaptıran kişinin daha da rahatlamasına yardımcı olur.

Bazen, soğuk taşlar da sıcak taşlar uygulandıktan sonra kullanılabilir. Soğuk-sıcak uygulaması, şişmiş kan damarlarını sakinleştirmeye ve sıcak cildi yatıştırmaya yardımcı olur.

Bu tür sıcak taş terapötik tedavisinin yaklaşık 2.000 yıl önce Çin’de ortaya çıktığı düşünülmektedir. O zamandan beri, Amerika, Afrika, Mısır ve Hindistan dahil olmak üzere birçok farklı kültürde hastalıkların tedavisi için taş kullanma tekniği kullanılmıştır. Derin rahatlamaya ek olarak, sıcak taş masajı yapmanın birçok faydası vardır.

1- Ağrı Kesici:

Sıcak taş masajı, özellikle fibromiyalji ve diğer otoimmün bozukluklar gibi çeşitli durumları olan kişilerde semptomların hafifletilmesinde yardımcı olmaktadır. Fibromiyalji ve romatoid artrit dahil olmak üzere birçok çalışma, orta masaj tekniklerini ağrıyı azaltmak ve hareket aralığını iyileştirdiğini ortaya koymuştur.

2- Stres Giderici:

Masaj, stresin giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Birçok çalışma, masajın stres ve kaygıyı azalttığını ve kardiyovasküler sağlığı iyileştirdiğini göstermiştir.

3- Artan Eklem Esnekliği:

Kas gerginliği, eklemleri hareket ettirmeyi zorlaştırabilir ve daha acı verici hale getirebilir. Masaj, kasların gevşemesine yardımcı olur, bu da hareket etmesini kolaylaştırır ve rahatlatır. Bazı eklem bozuklukları olan kişiler özellikle sıcak taş masajından yararlanabilir.

4- Azalmış Kas Spazmları ve Gerginlik:

Gergin ve spazm oluşan kaslar çok fazla acıya neden olabilir ve günlük yaşamı etkileyebilir. İskelet kaslarındaki iltihabı ve gerginliği azaltmak hem kas spazmlarını hem de ağrıyı hafifletir. Daha önce de belirtildiği gibi, masaj ve sıcak taşların kullanımı, hem ağrı hem de spazmları hafifletmek için vücuttaki kasların ve eklemlerin gevşemesini teşvik edebilir.

5- Daha İyi Uyku:

Birçok insan uyku bozukluğu yaşamaktadır. Stres, uykusuzluk ve yoğun programlar gibi faktörler, her gece önerilen 7-8 saat uykudan çok daha az uyumalarına neden olmaktadır. Özellikle bu masaj sayesinde uykunuzun düzene bindiğini de fark edeceksiniz.

Ankara Spa Otelleri, Ankara Spa Otel, Ankara Spa Oteli, Spa Masaj oteli, spa masaj otelleri ankara, spa masaj ankara, Ankara Spa Otelleri Masaj, Ankara Spa Otelleri Adresleri, Ankara Spa Otelleri Telefonları, Ankara Spa Otellerine Nasıl Ulaşırım, Ankara Spa Otelleri Nerede gibi ihtiyaçlarınızda sitemiz en iyi hizmetlere sizlerle.

Leave a Reply