ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara’da Masaj Nasıl Yaptırılır Nerelere Gidilir.

Hergün birçok kez bedenimizde ağrılar hissederiz. Bu ağrılar, ağır bir yük kaldırmaktan, sürekli ayakta durmaktan, oturuş pozisyonumuzun ve oturduğumuz yerin rahat ve düzenli olmamasından dolayı meydana gelebilir.

Bu ağrılar gerekli önlemler ve tedaviler yapılmadığı takdirde bizim peşimizi bırakmaz. Gün boyu bizi rahatsız eder, çalışıyorsak işimizi yapamaz veya tatildeysek tatil burnumuzdan gelir. Hal böyle olunca bu ağrılar ile yaşamımıza devam edemeyiz. Bu ağrılarınızla ilgili mutlaka bir doktora danışın. Doktor yapacağı muayene veya isteyeceği tahlillerle hastalığınızın tanısını koyacaktır. Bu teşhisler sonucunda ağrılarınızın kaynağı bulunur ve bu kaynağa bir takım tedaviler uygulanır. Doktorların en çok tavsiye ettiği tedavi sistemi masajdır. Masaj yaptırmak vucudun ilgili noktalarının gevşemesini ve rahatlamasını sağlar. Üstelik masaj için herhangi bir ilaca gerek yoktur. Acı da duymazsınız. Ben de bu acıları hissedip doktora gidenler ve sonrasında masaj yaptıracaklar için bu yazıyı hazırladım. Üstelik Ankara’da yaşıyorsanız bu yazıyı daha da dikkatli okuyun.

Ankara’nın en eski semtlerinden birindeyiz. Bu semtin adı Kızılay. Eğer bu yere gitmişseniz buranın Ankara’nın kalbi olduğunu anlamanız gereklidir. Çünkü tüm belediye otobüslerinin, çoğu firmanın, işletmenin, çoğu eski çağlardan kalma tarihi eserlerin en önemli merkezidir Kızılay. Bu çarşıda da birçok masaj salonu mevcuttur. Ben sizlere Ankara masaj salonunu tanıtmak istiyorum. Bu masaj salonu Kızılayda bulunmaktadır.  Bu masaj salonu Kızılay’da bulunmaktadır. Masaj salonunun sloganı “Ankarada’ki kaliteli ve hijyenik gerçek masajın adresi” şeklinde. Sloganında oldukça iddialı görünen salon, müşterilerinin yorumlarına göre de sloganına uyuyor.

Ankara’da Yapılacak Masaj Çeşitleri Hakkında

 Yaz sıcakları nedeniyle çok yorgunsunuz. Veya işinizin çalışma koşullarından dolayı bedeninizin her bir yanı ağrıyor. Sonuç olarak bir doktora görünmelisiniz. Doktor eğer hastalığınız yoksa size masaj yaptırmayı tavsiye edecektir.

 Ülkemizde ve dünyada onlarca, hatta belki de yüzlerce masaj çeşidi vardır. Bu masajların uygulanış tarzı, yararlı olduğu kısımlar, acı derecesi, fiyatı ve sizin vucudunuza uyup uymayacağı her masajda değişkendir. Şimdi masaj çeşitlerine yakından bakarak kendimize uygun masajı seçelim.

 İsveç Masajı: Genellikle yorgun kişiler için kullanılır. Bu masajda amaç kişinin rahatlaması ve keyiflenmesidir. Bu masaj batı tekniği ile yapılır. Ortalama süresi 60 dakika olan bu masaj ülkemizde en çok tercih edilen masaj türlerindendir.

 Spor masajı: Spor yapmadan önce spor yaptıktan sonra yapılan masajlardır.Bu masaj diğer masajlarından ritim ve baskı türü olarak ayrılmaktadır. Bu masaj yapılan spora göre değişkenlik gösterir. Süresi de masaj yapılan bölgeye göre değişmektedir.

 Aroma terapi masajı: Bu masaj türünde kullanılan yağ, birçok bitkinin özlerinden elde edilen yağların kullanılarak uygulandığı masaj yöntemidir. Bu mesaj diğer masajlar gibi şiddetli ve hızlı değil, tempo son derece yavaş, el hareketleri de oldukça yumuşaktır. Bu masaj rahatlatıcı ve dinlendirici özelliğe sahiptir. Süresi ise diğer masajlar gibi ortalama 60 dakikadır.

 Bölgesel Masajlar: Kişinin masaj ihtiyacı olduğu yere yönelik yaptırdığı masajlardır. Masajların tekniği bölgeye göre değişebilmekte olup süre ortalama 30 dakika olmaktadır.

 Bu masajları Ankara’nın en eski caddelerinden olan ve  tarihi bir değeri olan Kızılay’da bu çeşit masajları ugulayan yerler vardır. Bunun için internetten araştırma yapabilir, çevrenizden bilgi alabilirsiniz. Ama Ankara’nın şu anki sıcaklıklarını ağrılar içinde geçirmek istemeyeceğinizi düşünüyorum. Bu masaj çeşitlerinin hangisinin size uygun olduğunu doktorunuzdan veya masaj salonlarından öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply