ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Masaj, yaz aylarında fiziksel ve psikolojik yorgunluktan kurtulmak isteyenlerin en yaygın uygulamalarından biridir. Sızma ve büzülme masaj bölgelerinin gevşemeyi sağlayan en büyük etkisi, Uzak Doğu’nun kökeni dünyasında çok yaygın bir uygulamadır. Turizm sektörü haline gelen masaj sektörü, birçok uygulama yöntemine ve geçici bir rahatlama ürününe sahiptir.

Bir masöz tarafından en uygun tekniklere karar vererek masaj uygulanmalıdır. Ülkemizde masaj uygulamaları ve Ankara masaj önemi bilinmektedir. Spa ve güzellik salonlarında ve ayrıca seçkin otellerde hizmet olarak verilmektedir. Masaj uygulamasının bilinmesi ve farkında olması önemli olan, masajı yapacak kişinin kalitesi ve kişinin hizmet kalitesidir.

Masaj İle İlgili Önemli Noktalar

Gelişen teknoloji ile birlikte Ankarada masajın önemi kavranmakta ve uygulamalarını kullanan birçok elektrikli ve elektronik ürün olmasına rağmen, gelişen teknoloji her zaman orijinal ürünün yerini almaz. Masaj uygulamalarında rahatlatıcı yağların kullanılması sadece vücudu gevşetmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarını da önler.

Masaj yapabileceğiniz bir diğer önemli konu bölgedir. Sebep her bölge için baskı değil. Bu nedenle, bölgesel masajdan önce kesinlikle ağrıyan noktanızı göstermelisiniz. Ülkemizde masaj uygulaması önemli bir sektör haline gelmiştir ve istihdam açısından birçok gösterge vardır. İnsanların masaj yaptırması için sayısız sebep var. Bu nedenler oturum sırasında haftada en az bir kez değerlendirilmelidir.

Sinir Reflektörü Etkisi

Masaj cihazı anında çok sayıda fonksiyona ve sinüloide maruz kalır. Tüm reseptörlerde meydana gelen bu stimülasyon, beyin yönünde sentezlenir ve korteksten vücudumuza bir cevap şeklinde organlarda ve sistemlerde çeşitli pozitif değişikliklere neden olur.

Hümoral Etki

Masaj durumunda, dokularda histamin ve asilkolin aktive edilir. Kandan geçer ve vücuda yayılır. Sonuç olarak, histamin kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırarak kan damarlarını genişletir. Asetilkolin, tüm dokulardaki sinirlerle iletişimi teşvik eder.

Mekanik Etki

Masaj sırasında vücudumuzdaki sıvı aktive edilir (kan, lenf, interstisyel sıvı). Böylece metabolik süreçler artar, cilt solunumu dengede kalır, ödem azalır, vücut ısısı yükselir. Masajın yapısı üç ana bölümden belirlenir:

1. Masajın gücü masörün (masaj terapisti) el masajı yaptığı kişinin dokularındaki baskısıdır.

2. Masaj hızı, orta ve yavaş şekilde yapılabilir.

3. Masaj için gereken süre etkisine bağlıdır. Bu uzun bir süre yapıldığında (yüzeysel olarak yapılırsa), sinir sistemini yatıştırır. Heykel sanatının görsel sanatını bir heykeltraşın sanatıyla karşılaştırdığımızda, masaj terapistinin canlı bir bedenle çalıştığını ve heykeltraşın vücutsuz olarak çalıştığını görüyoruz. Aynı zamanda günümüzde Ankarada masaj önemi vurgulanabilmektedir.

Leave a Reply