ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankarada Sauna Masaj Hizmetleri

Ankarada sauna masaj hizmetinden faydalanmanız birçok açıdan size iyi gelecektir. Bu noktada özellikle fiziksel sorunlarınız başta olmak üzere birçok zihinsel sorununuzun da çözüme kavuşması sağlanmaktadır. Özellikle birçok masaj tekniği sayesinde uyku problemlerinizi kolaylıkla atlatabileceksiniz. Ayrıca fiziksel olarak daha iyi bir konuma gelebileceksiniz. Masaj yaptırmanın fiziksel etkileri özellikle gün içinde kendisini daha net bir şekilde gösterecektir.

Ankarada sauna masaj hizmetleri daha iyi bir fiziksel yapıya sahip olmanıza yardımcı olurken aynı zamanda uyku düzeniniz konusunda da yardımcı olacaktır. Özellikle gevşemiş ve rahatlamış bir vücuda sahip olacağınızdan dolayı gün içinde daha aktif ve enerjik bir yapıya sahip olacaksınız. Bu durum aynı zamanda kararlarınızda da etkili olacak ve daha fazla olumlu karar almanız noktasında sizi destekleyecektir.

Uzmanlar, sağlıklı bir yaşam tarzının en önemli bileşenlerinden birinin dinlendirici bir uyku olduğu konusunda hemfikir. Beynin ve vücudun kendilerini yenilediği ve en ihmal edilen sağlık alışkanlıklarından birisi olabilir. Masajın neredeyse herkesin daha iyi uyumasına yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar olsa da, belirli popülasyonlardaki insanlara daha fazla yardımcı olduğu bilinmektedir.

Örneğin masaj, doğum sonrası kadınların daha iyi uyumasına yardımcı olur. Doğum sonrası dönem yeni bir anne için son derece stresli olabilir. Sadece bebeğine bakmayı öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda kendi hormonları da her yerde olabilir. Bu onun duygusal olmasına, yüksek stres seviyelerine sahip olmasına ve genellikle kendisini farklı hissetmesine neden olur. Bütün bunlar onun uyku ile mücadele etmesine neden olur. Bununla birlikte, bu durumda olan kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmada 5 gün üst üste sadece 20 dakika masaj yapılan kadınlarda oldukça olumlu etkiler alınmıştır.

Masaj ayrıca fibromiyalji hastalarının (Fibromiyalji, genel kas ağrıları ve vücuttaki belirli noktalarda kronik ağrı ile karakterize bir yumuşak doku romatizmasıdır) uyku alışkanlıklarını düzenlemelerinde yardımcı olur. Bu zayıflatıcı hastalığa sahip birçok insan çok fazla acı çektiği için uyumakta zorlanmaktadır. Masaj, vücutlarında daha az hassas noktalara ve ağrı ile ilişkili bir nörotransmitterin daha düşük seviyelerine sahip olmalarına yardımcı olmaktadır. Bunun sayesinde daha fazla uyuma imkanları olur. Ayrıca gece daha az hareket etmeleri söz konusu olmaktadır bu da daha yüksek bir uyku kalitesini gösteriyor.

Masaj ayrıca hastanede yatan kanser hastalarının iyi dinlenmesine yardımcı olur. Hastanede iyi uyumak her zaman zordur, çünkü insanlar gece boyunca sizi kontrol eder. Kanser stresi ve hastanede bulunma ile ortaya çıkabilecek herhangi bir ağrı veya endişeyi eklediğinizde, uyku son derece zor olabilir. Bununla birlikte, geceleri masaj alan hastalar, diğer tüm faktörlere rağmen daha kaliteli bir uykuya sahip olmaktadır.

Akupresür bir tür kendi kendine masajdır ve çalışmalar menopozdaki kadınların daha iyi uyumasına yardımcı olabileceğini göstermiştir. Yaşamın bu aşamasındaki kadınlar, uyku ile kötü bir şekilde mücadele ediyor, bu nedenle bu teknik birçok kadına çok fazla rahatlama getirebilir. Yatmadan önce 10 dakika boyunca akupresür uygulayan kadınlar, uygulamayanlara göre daha kaliteli uykuya sahip oldukları ifade edilmiştir.

Masaj ayrıca ağrıya veya endişeye bağlı olsun ya da olmasın genel olarak uykusuzluğa yardımcı olur. Bu çalışmaların çoğunluğu hastane ortamında yapılmış olsa da, masajın oraya yardımcı olabileceği gerçeği, her yere yardımcı olabileceği umudunu getirmelidir. İnsanlar hastanedeyken, dışarıdayken olduğundan daha fazla acı ve endişe hissetme eğilimindedir. Orada yardımcı olabilirse, evde uykusuzluğa da yardımcı olacaktır. Bundan dolayı her zaman kaliteli bir uykuya sahip olabilmek için sistemsel olarak masaj yaptırmaya devam etmelisiniz. 

Leave a Reply