ANKARA EN İYİ Masaj Salonu SPA Merkezleri, Ankara Masaj,

Ankara Çankaya ve Kızılay da Bulunan En İyi SPA Masaj Merkezleri

Ankara’nın En İyi SPA Masaj Merkezi Çeşitli kulak masajı tekniklerini kullanarak çocuğun bağışıklığını önemli ölçüde güçlendirebilir, savunmasını etkinleştirebilir ve genel sağlığını iyileştirebilirsiniz. Ankara en iyi spa merkezlerinde uygulatabileceğiniz bu masaj türünü aynı zamanda evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu masaj türü oldukça hassas ve bir o kadar gerekli olduğundan dolayı işi uzman ellere bırakmanız daha doğru bir karar olacaktır.

Bağışıklığı Artırmak İçin Çocuğun Kulaklarına Masaj Yapın

Çocuğun bağışıklığını güçlendirmek ve vücudun savunmasını harekete geçirmek için kulak masajı oldukça etkili bir yöntemdir. Ebeveynler genellikle bu sorunla karşı karşıya kalır. Çocuklar özellikle havalar soğuduğunda sık sık üşütür ve hastalanır. Çocukların kolay bir şekilde hastalanmasının temel nedeni, onun sahip olduğu bağışıklık sisteminin yeterince güçlü olmamasıdır. Oldukça basit ve etkili bir iyileştirme yöntemi olan kulak masajı, bu sorun karşısında size yardımcı olabilir.

Ankara'nın En İyi SPA Masaj Merkezi
Ankara’nın Enİyi SPA Merkezi

Ankara en iyi spa merkezlerinde, uzmanlar tarafından uygulanan kulak masajı sayesinde çocuğunuzun bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Yaklaşık 170 biyoaktif noktanın bulunduğu kulakta uygulanan bu masaj yöntemi sayesinde çocuğun bağışıklık sistemine katkıda bulunulmaktadır.

Bu yöntem kesinlikle zararsızdır ve yaklaşık 1500 yıl önce Uzakdoğulu şifacılar tarafından kullanılmıştır. Şu anda, birçok çocuk doktoru da, bir çocuğu iyileştirmek için bu yöntemin kullanılmasını önermektedir.

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa masaj yapılması tavsiye edilir. Aynı zamanda, çocuğun akut solunum yolu enfeksiyonu olan bir hastayla temas halinde olması durumunda masaj seansı yapılması önemlidir ve ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi olacaktır. Bir çocuk hasta olduğunda, seans sayısının günde 4’e çıkarılması daha etkili olacaktır. Yatmadan önce kulaklara yapılan akupunktur özellikle etkili ve faydalıdır.

Kulakları Öne Doğru Yatırın

Bu egzersiz, kulak kepçelerinde çok sayıda bulunan çeşitli refleks noktalarının aktivasyonu nedeniyle sağlığı güçlendirme üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Çocuğun kulaklarını kuvvetlice öne doğru bükün. Sanki kulaklarıyla alkış çalıyormuş gibi bir hareket elde etmeniz gerekecektir. Önce küçük parmakla, sonra dönüşümlü olarak diğer parmaklarla yapılır. Ardından kulaklarınızı şakaklarınıza bastırın ve bırakın. Doğru yapıldığında hafif bir pop sesi duyulmalıdır. Bunu birkaç kez yapmanız gerekir.

Kulak Çekmek

Bu teknik özellikle ağız ve boğaz hastalıklarını önlemede etkilidir. Uygulama tekniği, çocuğun kulak memelerini parmak uçlarıyla (işaret parmağı ve başparmak) tutup hafifçe aşağı çekmek ve ardından hemen serbest bırakmaktır. Ankara en iyi spa merkezlerinde bu uygulama sayısı genellikle 5-6 kezdir.

Kulak Bükmek

Bu teknik sayesinde nazofarenks ve adrenal bezlerin fonksiyonları güçlendirilmektedir. Masaj şu şekilde yapılmalıdır; başparmağınızı mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde işitsel açıklığa sokun ve işaret parmağınızla tragusa (kulak kepçesinin çıkıntısı ) bastırın. Ardından hafifçe bastırın ve 20-30 saniye çevirin. Uygulamayı bir iki defa tekrar etmeniz yeterlidir.

Kulak masajı sırasında seansından maksimum etkiyi elde etmek için birkaç basit kurala uymalısınız.

  • Seans sırasında çocuk onun için rahat bir pozisyonda olmalı ve kasları gevşemiş olmalıdır.
  • Bebekte rahatsızlık oluşturmamak için masaj ılık ellerle yapılmalıdır.
  • Çocuğun dikkati hiçbir şey tarafından dağılmamalı, sakin olmalı ve konuşmamalıdır.
  • Seans süresi bir dakikayı geçmemelidir.
  • Ağrı ve rahatsızlık vermeden çocuğun kulaklarına tek tek masaj yapmanız önemlidir.

3 responses to “Ankara’nın En İyi SPA Masaj Merkezi”

  1. Ankara’nin en iyi spa merkezleri nerdedir anlamadım. İsim adres telefon göremedim?

  2. Sitemizde Kayıtlı Olan SPA Masaj Merkezleri Gerçekten Alanlarında Çok İyiler Gönül Rahatlığıyla Tercih Edebilirsiniz.

Leave a Reply